16 maja 2021, 17:30 – Gliwice (Stadion Miejski)

1:1 – 17` Jakub Świerczok (asysta Michał Chrapek)
1:2 – 24` Stefan Savić
1:3 - 43`Piotr Starzyński
2:3 - 83`Tiago Alves (asysta Jakub Swierczok

W meczu kończący sezon 2020/21 Piast już w obecności kibiców przegrał z Wisłą Kraków 2:3. Bramki dla drużyny z Okrzei strzelali Jakub Swierczok i Thiago Alves. Goście już w pierwszej połowie strzelili trzy gole, które tym razem wystarczyły, aby zainkasować trzy punkty. W 28 minucie Świerczok nie wykorzystał rzutu karnego.

Porażka ta zepchnęła podopiecznych Waldemara Fornalika na 6. miejsce w tabeli, a to oznacza, że gliwiczanie w tym sezonie nie zagrają w eliminacjach do europejskich pucharów. Porażkę Piasta wykorzystał Śląsk Wrocław, który po remisie ze Stalą Mielec przesunął się na czwartą lokatę.

Piast: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 21. Gerard Badía (63, 17. Patryk Lipski), 18. Patryk Sokołowski, 3. Tomasz Jodłowiec (46, 7. Tiago Alves), 6. Michał Chrapek, 16. Dominik Steczyk (62, 77. Arkadiusz Pyrka) – 70. Jakub Świerczok.
W rezerwie: 1. Jakub Szmatuła, Mateusz Winciersz, Tomasz Mokwa, Piotr Malarczyk
Trener: Waldemar Fornalik

Wisła: 1. Mateusz Lis – 43. Dawid Szot, 25. Michal Frydrych, 5. Souleymane Koné, 8. Łukasz Burliga – 20. Konrad Gruszkowski (88, 17. Serafin Szota), 10. Gieorgij Żukow (66, 34. David Mawutor), 9. Rafał Boguski (66, 16. Jakub Błaszczykowski), 77. Stefan Savić (77, 40. Yaw Yeboah), 54. Piotr Starzyński – 99. Felicio Brown Forbes (77, 15. Jean Carlos Silva).
W rezerwie: 48 Kamil Broda, 2. Krystian Wachowiak, 17. Serafin Szota, 18. Chuca, Zan Medved
Trener: Kazimierz Kmiecik

żółte kartki: Steczyk – Boguski, Brown Forbes, Koné.

sędziowali: Mariusz Złotek – Radosław Siejka oraz Michał Sobczak. – Albert Różycki.
VAR: będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.