V liga - Sezon 2005/06
Runda wiosenna

XXX Ciochowie 7.06.2006 r. g. 17:00
Przyszłość Ciochowie – Piast II Gliwice 5:2 (3:2)

Bramki: 1:0 - 6 min Mosór, 1:1 - 15 min Żyrkowski, 2:1 – 35` Kurylak, 2:2 – 44 min Wilczek (sam), 3:2 – 45 min Kurylak,4:2 – 55 min Nowak, 5:2 – 87 min Mucha
Piast: Sornat – Kościan (65` Młocek Dawid), Wierdak, Szmatiuk, Wiejowski Dawid (80 Zachariasz), Wroński )66˛Marek), Czyżykowski, Krzycki (85` Bok), Żyrkowski, Kupis, Dąbrowski. Trener – Piotr Szendzielorz
Przyszłość: Mateusz Krupa – Marek Mosór, Dariusz Pierz, Łukasz Wilczek, Sebastian Lindner, Daniel Cichocki (86` Łukasz Ławnik), Zbigniew Mirga, Marcin Kurylak (82 Robert Satora), Mirosław Nowak - Marcin Mucha, Dawid Grzegorzyca
Trener: Franciszek Skrzypiec
Sędziował: Rafał Przystaś

XXIX kol. Gliwice. Ul. Robotnicza - 03.06.2005 r. –g. 17:00
Piast II Gliwice – Gwarek Tarnowskie Góry 2:0 (0:0)

Bramki: 69 Dąbrowski, 73 Szymura
Zarówno dla rezerw Piasta jak i Gwarka wynik tego spotkania nie miał większego znaczenia, ale mimo to mecz był wyjątkowo zacięty. Już w pierwszej połowie za uderzenie Filipowicza , boisko przed czasem musiał opuścić jeden z zawodników gości. Gliwiczanie grając z przewagą zdobyli dwa gole. Najpierw w ogromnym zamieszaniu podbramkowym przytomnie zachował się Dąbrowski posyłając piłkę do siatki. W 73 min natomiast Szymura ładnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Goście tez mieli okazje na strzelenie bramek i to te z gatunku stuprocentowych, bo wykonywali dwa rzuty karne. Pierwszego wyłapał Sornat, a za drugim razem piłka zatrzymała się na słupku
Piast: Mariusz Sornat – Marcin Wroński, Robert Wierdak, Dawid Wiejowski, Michał Filipowicz (80` Mruk), Jacek Czyżykowski, Jarosław Kupis, Radosław Marek (85` Kamil Waniczek), Rafał Zachariasz (60 Tomasz Szymura), Wojciech Dąbrowski, Krzysztof Smolka (46 Dariusz Sawicki) Trener - Piotr Szendzielorz
Gwarek: Adrian Pośpiech, Marek Ganc, Damian Matejczyk, Rafał Gawliński, Marcin Żyłka (85 Łukasz Szczepanik), Kamil Klaużyński, Marcin Kostka (80 Łukasz Suder), Łukasz Zieliński (75 Jarosław Stachowicz) , Adrian Kozieł, Zbigniew Pawłowski, Mateusz Glombik,
Trener: Karol Michalski
Sędziowali: Sebastian Gehr, Aleksander Frejowski, Jacek Adres (Tychy)

XXVIII kol. Gliwice, ul Robotnicza 31.05.2006 r.
Piast II GliwicePolonia II Bytom 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – 2` Smolec, 1:1 – 55` Dąbrowski (k), 2:1 – 62` Dąbrowski, 3:1 – 77` Filipowicz
Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że gliwiczanie wyjdą z tego meczu z kompletem punktów. Tuz po rozpoczęciu gry bowiem, Smolec, po błędzie Wrońskiego, znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Sornata. W ciągu następnego kwadransa goście mieli jeszcze dwie wyborne sytuacje do zdobycia kolejnych goli, ale na szczęście niemiłosiernie wręcz pudłowali. Po półgodzinie jednak podopieczni Piotra Szendzielorza poukładali szyki i zaczęli przejmować inicjatywę. Gdy Dąbrowski trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego , bytomianie mogli jeszcze mówić o szczęściu. Po przerwie gospodarze zagrali już co najmniej poprawnie . W 55 min po zagraniu ręką w polu karnym jednego z graczy gości, sędzia podyktował jedenastkę, która na gola zamienił Dąbrowski. W 62 min Dąbrowski wykonywał kolejny rzut wolny, uderzył mocno i piłka jeszcze po rykoszecie wpadła do bramki. W 77 min dokładne podanie z lewej strony, głową wykończył Filipowicz podwyższając na 3:1 i ustalając wynik meczu.
Cieszy kolejna wygrana rezerw, choć zespół ten już o nic nie walczy. Nie mamy nic przeciwko temu, aby w sobotę wynik ten powtórzył pierwszy zespół.
Piast: Mariusz Sornat – Marcin Wroński, Maciej Szmatiuk, Robert Wierdak, Dawid Wiejowski, Michał Filipowicz (85` Kamil Waniczek), Jacek Czyżykowski, Jarosław Kupis, Radosław Marek, Wojciech Dąbrowski, Rafał Zachariasz (85 Roman Białek). Trener - Piotr Szendzielorz.
W rezerwie pozostali: Kamil Młocek, Łukasz Michalak, Sławomir Ciaś
Polonia: Mateusz Rosół, Michał Chlebowski, Arkadiusz Świder, Artur Cybulski, Paweł Adamczyk, Krzysztof Kowalikowski, Mróz, Łukasz Jaruszowicz, Tomasz Piwowarski (69 Cieślik), Ireneusz Gryboś, Piotr Smolec Trener: Henryk Perzak
Sędziowali: Rafał Przystaś, Bogusław Wójcik, Mariusz Kubacki (Jaworzno)

XXVII kol. 27.05.2006 r. g. 17:00 Zabrze Mikulczyce
MOSIR Sparta Zabrze – Piast II Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - 62 min Czyżykowski
Stadion zabrzańskiej Sparty już nie raz gościł piłkarzy Piasta, a w czasach świetności zespołu z Mikulczyc, gdy ten grał w II lidze na mecze obydwu zespołów przychodziło po kilka tysięcy ludzi. Konfrontacje te zawsze były zacięte i nie padało w nich zbyt wiele goli, podobnie było w minioną sobotę. Podopieczni Jarosława Brysia postanowili urwać rezerwom Piasta punkty, mimo że nie grają już o żadną stawkę. Piotr Szendzielorz przewidział jednak taki stan rzeczy i postawił przede wszystkim na defensywę i grę z kontry. W pierwszej połowie było więc dużo biegania i walki. W tym okresie gry najlepszej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Michalski, którego to strzał z 7 metrów świetnie wybronił Feć.
W drugiej odsłonie gra był jeszcze bardziej zacięta, a sędzia piłkarzom obydwu drużyn pokazał aż 7 żółtych kartek. Niestety, czwarty, żółty kartonik zobaczył też Żyrkowski i nie będzie mógł być brany pod uwagę w najbliższą środę ani na mecz rezerw, ani pierwszego zespołu. Zwycięski gol dla Piasta padł w 62 min. Po kontrze i dokładnym dograniu Krzyckiego, wprowadzony po przerwie Czyżykowski, zwodem minął obrońcę i uderzając po przekątnej w długi róg posłał piłkę do siatki. Gospodarze dwoili się i troili, aby wyrównać. Sporo zamieszania robił Cudok, jednak bez efektu bramkowego. W 74 min po rzucie wolnym wykonywanym przez Żyrkowskiego, Krzycki strzelał głową, ale piłka przeszła tuż obok słupka. Dzięki tej wygranej gliwiczanie praktycznie już zapewnili sobie tytuł wicemistrzowski, a prowadząca w tabeli Gazobudowa wciąż musi walczyć o zwycięstwa. Najbliższe dwa spotkania rezerwy Piasta rozegrają u siebie. W środę 31 maja o g. 17:00 na stadionie przy ul. Robotniczej, gliwiczanie podejmować będą Polonię II Bytom, a 3-go czerwca też o g. 17:00 zmierzą się z Gwarkiem Tarnowskie Góry.
Piast: Marcin Feć – Przemysław Kościan, Maciej Szmatiuk Łukasz Krzycki, Robert Wierdak, Dawid Wiejowski, Michał Filipowicz (89 Grzegorz Konieczny), Łukasz Żyrkowski, Marcin Wroński, Wojciech Dąbrowski. Radosław Marek (46 Jacek Czyżykowski)
Trener: Piotr Szendzielorz. Kierownik drużyny. Roman Markiewicz
Sparta: Dariusz Pietrek – Artur Kotala (68 Michał Bednarz), Przemysław Domagała, Alan Pieczyński (69 Mariusz Schymczyk), Dariusz Cudok, Szymon Myśliński, Bartłomiej Michalski, Sławomir Andrzejaszak, Marcin Piotrowicz, Andrzej Sobotka, Grzegorz Zuber
Trener Jarosław Bryś.
Sędziowali: Krzysztof Bernaś, Sławomir Maroń i Artur Grzelec (Sosnowiec). Widzów 200

XXVI kol. 20.05.2006 r. g. 13:00 Gliwice, ul. Robotnicza
Piast II Gliwice – Concordia Knurów 1:0 (0:0)

Bramka: 35 min - Jarosław Kupis
Mecze Piasta i Concordii zawsze wzbudzały spore zainteresowanie i niemałe emocje. Kiedyś te drużyny walczyły ze sobą na drugoligowym szczeblu, teraz jednak Concordia ma gorszy okres w swojej historii i gra w lidze okręgowej. Mimo to ponad 20 sympatyków knurowskiej jedenastki przyjechało do Gliwic, aby zobaczyć, czy podopieczni Józefa Dankowskiego poradzą sobie z bardzo dobrze grającymi tej wiosny rezerwami Piasta. Mecz od pierwszych minut był zacięty i gdyby Spórna w 3 min zamiast w słupek trafił do siatki, to wynik mógłby być zgoła inny. Piotr Szendzielorz mógł jednak skorzystać z usług zawodników z pierwszego zespołu i to oni przechylili szalę zwycięstwa. Wprawdzie w 15 min strzał z 20 metrów Kupisa, Nowak obronił, ale w 35 już skapitulował. Dąbrowski z lewej strony zagrał właśnie do Kupisa, a „Jaro” strzelił bardzo precyzyjnie, piłka jeszcze odbiła się od słupka, i wpadła do bramki.
W drugiej połowie żadna ze stron nie chciała popuścić. W 50 min Grzegorzyca uderzył mocno, ale tam gdzie powinien był Sornat i obronił to uderzenie. W 56 min Krzycki z 6 metrów trafił w obrońcę. W odpowiedzi jeden z knurowskich graczy z bliska nie trafił do bramki Piasta. Potem Kupis nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W końcówce goście jeszcze bardziej przycisnęli, ale obrona Piasta nie pękła.
Po meczu powiedzieli:
Józef Dankowski - trener Concordii Szkoda tej przegranej, bo na porażkę moim zdaniem nie zasłużyliśmy, ale za wrażenia artystyczne nikt nam punktów nie da. Gratuluje Piastowi zwycięstwa, a jako że z tym klubem jestem wciąż bardzo mocno emocjonalnie związany, życzę i pierwszemu i drugiemu zespołowi awansu do wyższych lig. Mimo że szans na IV ligę my już nie mamy, postaramy się wygrać ostatnie mecze, by zakończyć sezon na jak najwyższym miejscu.
Piotr Szendzielorz trener Piasta. Mecz ten miał się rozstrzygnąć w pierwszej połowie, gdy mieliśmy kilka sytuacji do zdobycia goli, a padła tylko jedna bramka. W drugiej odsłonie knurowianie rzucili się do odrabiania strat, ale udało nam się zachować czyste konto i zdobyliśmy kolejne trzy punkty z czego bardzo się cieszymy.
Piast: Adrian Sornat – Przemysław Kościan, Łukasz Krzycki, Robert Wierdak, Dawid Wiejowski, Michał Filipowicz (60 Tomasz Szymura), Łukasz Żyrkowski, Marcin Wroński (25 Jacek Czyżykowski), Jarosław Kupis, Wojciech Dąbrowski. Radosław Marek (75 Grzegorz Konieczny)
Concordia: Łukasz Nowak – Łukasz Pilc, Wojciech Kępa, Marcin Smętek (46 Marcin Rozumek), Damian Mehlich, Marcin Salwa (61 Michał Pawliczek) Łukasz Sendlewski, Łukasz Spórna (46 Piotr Karwowski), Andrzej Hanak, Tomasz Dura, Marcin Grzegorzyca. Trener : Józef Dankowski
Sędziowali: Piotr Papierok, Tomasz Mandrysz i Krystian Rozkosz (Rybnik). Widzów - 150

XXV kol. Zabrze Konczyce - 13.05.2006 r. g. 17:00
Gazobudowa Zabrze – Piast II Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: 71 min - Kupis
Gdy gra pierwsza z drugą drużyna w tabeli to emocji nie może zabraknąć. Nie brakowało ich także w meczu na szczycie w Zabrzu Kończycach, gdzie tamtejsza Gazobudowa podejmowała rezerwy Piasta Gliwice. Bardzo dobrze w tym spotkaniu zaprezentowali się zawodnicy z pierwszego zespołu Piasta, którzy przeważyli szalę zwycięstwa. W 71 min akcję Radosława Marka celnym trafieniem wykończył Jarosław Kupis i jak się okazało gol ten wystarczył, aby zainkasować komplet punktów i umocnić się na drugim miejscu w tabeli..
Piast: Sornat – Kościan, Szmatiuk, Wierdak, Wiejowski Dawid – Marek, Krzycki, Wroński, Kupis – Janczarek (72 Czyżykowski) Dąbrowski. Trener - Piotr Szendzielorz. Kier druż. Roman Markiewicz
Gazobudowa: Nawrat – Czyż , Kozłowski, Rudek, Florczyk – Szurka, Wojciech (75 Piłatek), Ogoński (80 Gabrych), Nicoś – Skowronek M (65 Rusinek), Dudek (46 Skowronek D.)
Trener: Andrzej Kobiałko

XXIV kolejka Gliwice, ul Robotnicza 07.05.2006 r. g.14:00
Piast II Gliwice – Orzeł Nakło Śląskie 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 – 73’ Szyguła

Mecz na szczycie tabeli w lidze okręgowej nie dostarczył spodziewanych emocji, a wręcz przeciwnie. Przez większość spotkania z boiska wiało przysłowiową nudą. W pierwszej połowie najlepszą okazję na objęcie prowadzenia niewykorzystali gliwiczanie. Żyrkowski wypuścił Dąbrowskiego, który poradził sobie wprawdzie z dwoma obrońcami, ale nie trafił z 5 metrów w światło bramki. W drugiej odsłonie nieco aktywniejsi byli goście i zostali za to wynagrodzeni. W 72 min strzał Skiby jeszcze Feć obronił, ale już minutę później bramkarz Piasta był bez szans, gdy Szyguła posłał piłkę tuż przy słupku. Tuż przed końcem meczu podrażnieni gospodarze stworzyli dwie sytuacje, ale strzały Janczarka i Karwana nie znalazły drogi do bramki.
Piast II Gliwice: Marcin Feć – Przemysław Kościan, Maciej Szmatiuk, Piotr Karwan, Dawid Wiejowski (70' Jacek Czyżykowski) – Marcin Wroński, Łukasz Krzycki, Łukasz Żyrkowski, Jarosław Kupis – Łukasz Janczarek, Wojciech Dąbrowski (78' Grzegorz Konieczny). Trener – Piotr Szendzielorz. Kierownik drużyny Roman Markiewicz
Orzeł: Przemysław Wycisk – Marek Grabowski (90' Rafał Sacha), Adam Skorzec, Marek Mik, Grzegorz Skowronek – Tomasz Kania (62' Krzysztof Kaczmarek), Krystian Szyguła, Bartosz Ignac, Mateusz Skiba – Łukasz Skiba (77' Mateusz Kasza), Rafał Zientek (86' Dariusz Gajda). Trener: Andrzej Kwap
Trójka sędziowska: główny – Damian Jarkiewicz, pomagali: Sebastian Daniluk i Krystian Pierchała (Rybnik)

7 w - XVIII kolejka Gliwice, ul Robotnicza 03.05.2006 r. g.17:00
Piast II Gliwice – Tempo Paniówki 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 – 71’ Konieczny (gł), 2:0 – 75’ Karwan (gł)

Rezerwy nie zwalniają tempa i wygrywają kolejny mecz. Tym razem nie zatrzymała ich drużyna Tempa Paniówki. Jest to drużyna ze środka tabeli i przyjechała do Gliwic z zamiarem urwania choćby punktu rozpędzonemu zespołowi rezerw Piasta. Jeszcze w pierwszej połowie była blisko tego celu. Mimo optycznej przewagi gliwiczan radzili sobie dosyć pewnie i nie dopuścili do utraty bramki sami groźnie kontratakując. W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Było jednak widać, że goście tracą pomału siły i zdobycie bramki dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu. Przełamanie nastąpiło w 70 minucie, wtedy to trener Piotr Szendzielorz dokonał zmiany i wpuścił na boisko Grzegorza Koniecznego, który okazał się „jokerem”. Nie minęła minuta, gdy po centrze z lewej strony rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Jarka Kupisa strzałem głową zdobył on prowadzenie. Po paru minutach po podobnym zagraniu ponownie przez Kupisa tym razem celną główką popisał się Karwan. Do końca meczu Piast spokojnie kontrolował już przebieg gry oszczędzając siły na niedzielny mecz z walczącym z gliwiczanami o drugą pozycję Orłem Nakło Śląskie.
Piast II Gliwice: Feć – Kościan, Szmatiuk, Karwan, Dawid Wiejowski (80` Wierdak), Marek, Krzycki, Czyżykowski (70’ Konieczny), Kupis –Dąbrowski (85’ Białek), Janczarek. W rezerwie pozostali: Sornat, Waniczek, Gaczoł.
Trener - Piotr Szendzielorz. Kier. drużyny - Roman Markiewicz
Tempo: Marek Piecha, Dawid Dybcio, Rafał Jankowski, Marek Kobel, Grzegorz Stawicki, Jakub Kasperek, Janusz Piekarski, Jarosław Szkuć, Tomasz Włoka (70’ Rafał Próchniak), Zbigniew Sodel (60’ Wojciech Nalepa), Dariusz Orzechowski (80’ Przemysław Janikowski). W rezerwie pozostali: Dawid Celban. Trener – Jerzy Weroński
Trójka sędziowska: główny – Krzysztof Kazanecki, pomagali: Henryk Kalinowski, Stanisław Sapieha – Rybnik.

6 w - XXIII kolejka Gierałtowice, 29.04.2006 r. g.16:00
LKS 35 Gierałtowice - Piast II Gliwice – 2:4 (0:0)
Bramki: 0:1 – 53’ Konieczny, 0:2 – 72’ Czyżykowski, 0:3 – 79’ Janczarek, 1:3 – 83’ Świstek, 2:3 – 89’ Świstek, 2:4 – 90’ Janczarek (karny)

Trener Piotr Szendzielorz: Rozegraliśmy dobre spotkanie szczególnie w drugiej połowie nasi zawodnicy pokazali, że piłkarskie abecadło nie jest im obce. Z pierwszego zespołu zagrało 3 zawodników - Szmatiuk w obronie, Krzycki w pomocy i Janczarek w ataku i należeli do wyróżniających graczy. Pozostali również nie zawiedli, wypełnili przedmeczowe założenia i dopiero w końcówce spuścili nieco z tonu, co doprowadziło do niepotrzebnej nerwówki w końcówce meczu. Ogólnie jestem zadowolony z postawy całego zespołu, szczególnie napawa optymizmem odważna gra naszych młodzieżowców, na codzień występujących w ligach juniorów.
Piast II Gliwice: Sornat – Kościan, Wierdak, Szmatiuk, Wiejowski Dawid, Czyżykowski (80’ Sienkiewicz), Wroński, Krzycki, Marek, Konieczny (60’ Sawicki), Janczarek.
Gierałtowice: Grzegorz Czydarski - Łukasz Jenel, Eugeniusz Kołdko, Marek Szostek, Marek Wrzosek, Marcin Wielgos, Marcin Rudyk, Michał Koniorczyk, Michał Żymła, Krystian Promny, Marcin Kowolik (46 Sławomir Świstek) , Krzysztof Pałkowski
Trener - Adam Enenkiel

5 w - XXII kolejka - 23.04.2006 r. g. 16:00 - Gliwice ul. Robotnicza
Piast II Gliwice - Odra Miasteczko Śląskie 4:3 (3:0)
Bramki: 1:0 - 21' Domagała (sam), 2:0 - 31' Dąbrowski. 3:0 - 32' Krzycki, 4:0 – 49` Dąbrowski, 4:1 - 75 Stypuła, 4:2 - 76` Stypuła (karny), 4:3 – 87` Baczewski

Takich emocji nie spodziewali się kibice, którzy przyszli w minioną niedzielę na stadion przy ul. Robotniczej. Gliwiczanie bowiem pewnie już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, by w końcówce meczu dać sobie strzelić trzy bramki, i gdyby nie gol. Dąbrowskiego w 49 min pewnie znów trzeba by się zadowolić remisem, Gospodarze objęli prowadzenie po akcji lewą stroną Wiejowskiego, który strzelił tak mocno, że Domagała próbując zapobiec utracie gola wpakował sobie piłkę do własnej bramki. Na 2:0 precyzyjnym strzałem tuż przy słupku podwyższył Dąbrowski. Jeszcze przed przerwą Krzycki ograł dwóch obrońców i zmienił wynik na 3:0. W 40 min Stańko trafił w słupek własnej bramki. Już w drugiej połowie, po podaniu Wrońskiego „Dąbek” zdobył drugą w tym meczu bramkę 4:0. Pewni wygranej gliwiczanie zaspali przy akcji z 75 min, kiedy to Szypuła zmniejszył rozmiary porażki. Tuż po wznowieniu gry Wroński w polu karnym faulował jednego z graczy Odry i sędzia podyktował karnego, którego na gola zamienił Szypuła.. W 87 nie popisał się Młocek, który przepuścił piłkę pod brzuchem, Na szczęście więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i rezerwy zainkasowały kolejne trzy punkty. Do drużyny po 9 miesięcznej przerwie spowodowanej koniecznością odbycia służby wojskowej powrócił Grzegorz Konieczny. Piłkarz ten mimo przerwy zaprezentował się z dobrej strony i miejmy nadzieje, że będzie wzmocnieniem drugiego zespołu .
Piast II Gliwice: Kamil Młocek, Wojciech Kędziora (46' Przemysław Kościan), Adam Banaś (56' Jacek Czyżykowski), Dawid Wiejowski, Piotr Karwan, Maciej Szmatiuk, Łukasz Krzycki, Łukasz Żyrkowski (69' Grzegorz Konieczny), Marcin Wroński, Łukasz Janczarek, Wojciech Dąbrowski (69' Radosław Marek). W rezerwie pozostali: Maciej Kosowicz, Roman Białek.
Odra Miasteczko Śl.: Arkadiusz Flak - Ireneusz Domagała, Łukasz Stańko (46' Piotr Milczuk), Marcin Rutkowski, Grzegorz Mazik (58' Tomasz Kus), Piotr Wyderka, Rafał Klyta (46` Łukasz Greda), Paweł Bąk, Łukasz Bugajny, Tomasz Baczewski, Piotr Szypuła. Trener - Andrzej Jęczek
Sędziowie: Ireneusz Olszowski, Grzegorz Drozd, Artur Olszowski (Rybnik)

4 w - XIX kolejka - 19.04.2006 r. g. 17:00 - Zbrosławice
Drama Zbrosławice – Piast II Gliwice - 0:0

W składzie Dramy jest kilku zawodników, którzy znają piłkarski fach i mimo że nie są to młodzi gracze, swoim doświadczeniem potrafią urwać punkty każdej drużynie. Grają tam m.in. Andrzej Sala, Krzysztof Mazur i Tomasz Pawlik. O ich wartości przekonali się o tym w minioną środę piłkarze drugiej drużyny Piasta, którzy mimo usilnych starań nie dali rady wywieźć ze Zbrosławic. Pierwszej połowie najwięcej okazji do zdobycia goli dla gości mieli Janczarek i Dąbrowski. Piłka jednak albo przelatywała obok słupka lub lądowała w rękach Hemela. Na początku drugiej odsłony piękną paradą popisał się Feć, broniąc uderzenie Pawlika z rzutu wolnego z 17 metrów. W 56 min piłkę po strzale Dąbrowskiego z linii bramkowej wybił Pawlik. W 70 min Żyrkowski trafił w poprzeczkę. W 85 min Bensz przegrał pojedynek jeden na jeden z Feciem. Tuż przed końcem meczu szanse na zmianę wyniku mieli Szmatiuk, a ze strony gospodarzy Mazur.
Piast II Gliwice: Marcin Feć – Marcin Wroński, Maciej Szmatiuk, Piotr Karwan, Dawid Wiejowski – Jacek Czyżykowski (71` Radosław Marek), Łukasz Krzycki, Łukasz Żyrkowski, Jarosław Kupis – Wojciech Dąbrowski, Łukasz Janczarek
Trener – Piotr Szendzielorz, Kier. drużyny – Roman Markiewicz
Drama: Grzegorz Hemel – Tomasz Pawlik, Jacek Walaszok, Andrzej Sala, Dariusz Śliwiński, Barabańczuk (70` Daniel Gerlich), Łukasz Dubikowiecki, Marcin Kałamaszek, Krzysztof Piątkowski, Mateusz Bensz, Krzysztof Mazur.
Trener: Zdzisław Konieczny
Sędziowali: Dawid Paszek – Robert Żmijewski i Piotr Muszyński (Tychy)

3 w - XXI kolejka - 15.04.2006 r. g. 16:00 - Sośnica
Sośnica Gliwice - Piast II Gliwice 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 –
15` Szmatiuk, 0:2 – 22` Kędziora, 1:2 – 58` Kasperczak, 1:3 - 63` Dąbrowski (karny), 1:4 – 76` Janczarek

W małych derbach Gliwic nie było niespodzianki. Słabo spisująca się w tym sezonie Sośnica gładko przegrała z rezerwami Piasta - 1:4. Kilku zawodników z pierwszego zespołu praktycznie prosto z ławki, tuż po meczu z Jagiellonią udało się do autokaru, by wzmocnić kadrę drugiej drużyny i to oni przesądzili o pewnej wygranej gości. W 15 min rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Kupis, głową lot piłki zmienił Szmatiuk, zdobywając pierwszego gola w tym meczu. W 22 min lewą stroną pociągnął Janczarek, dograł precyzyjnie do Kędziory, który z 2 metrów umieścił piłkę w siatce. W 58 min na krótko odżyły nadzieje gospodarzy na dobry wynik. Woźniel ładnie wypuścił Kasperczyka, a ten strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans Feciowi na obronę. W 63 min po faulu na Kupisie , sędzina podyktowała rzut karny dla Piasta, który na gola zamienił Dąbrowski. Wynik meczu w 76 min ustalił jeden z najlepszych graczy na boisku - Łukasz Janczarek. Napastnik Piasta przebiegł z piłką przez ponad pół boiska, uderzył z linii 16 metrów trafiając w okienko bramki Sośnicy. W meczu tym w II zespole zadebiutował Łukasz Krzycki. Zawodnik ten leczył kontuzje, ale wraca już do gry i pewnie niedługo zobaczymy go na ławce w pierwszym zespole.
Piast II Gliwice: Marcin Feć - Przemysław Kościan (72` Marcin Wroński), Maciej Szmatiuk, Piotr Karwan, Daniel Wiejowski (72` Robert Wierdak) - Wojciech Kędziora, Łukasz Krzycki, Łukasz Żyrkowski, Jarosław Kupis (72` Radosław Marek) - Wojciech Dąbrowski (72` Jacek Czyżykowski), Łukasz Janczarek. Trener – Piotr Szendzielorz, Kier. drużyny: Roman Markiewicz.
Sośnica: Daniel Miłkowski - Bartosz Pietrzak, Piotr Kamiński, Leszek Lewandowski, Marcin Kiełbiński, Marek Buchowski (72 Radosław Konderka, Grzegorz Lijas (56` Tomasz Kasperczak), Tomasz Kaleta, Marek Swół (72 Łukasz Kolorczuk), Robert Woźniel (72 Rafał Smaluch), Łukasz Kapusta. Trener: Zbigniew Tomczak
Sędzina – Aneta Kowalska, pomagali: Grzegorz Wiercioch i Henryk Ratajczak (Zabrze)
Widzów 200

2 w - XVI kol. 12.04.2006 r. g. 17:00 – Leszczyny
Piast Leszczyny – Piast II Gliwice 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 – 70' Łysakowski, 1:1 – 75` Szmatiuk, 2:1 – 85` Foik, 3:1 – 90` Obarski

Komentarz do tego spotkania chyba jest zbędny. Rezerwy w składzie których znalazła się sporo grupa zawodników aspirujących do gry w pierwszym zespole po prostu dały plamę. Piast Leszczyny bowiem to jeden z najsłabszych zespołów w lidze okręgowej, a w rundzie jesiennej gliwiczanie pokonali tą drużynę 13:0. Pewnym usprawiedliwieniem dla piłkarzy Piasta może być fakt, że grali na kiepskiej i nierównej płycie, a na dodatek sędziowie nie uznali trzech zdobytych przez nich goli. Nie mniej jednak taka drużyna nie powinna dać sobie wbić trzech bramek i to w przeciągu tak krótkiego okresu
Piast II Gliwice: Mariusz Sornat – Przemysław Kościan, Robert Wierdak, Piotr Karwan, Dawid Wiejowski, Jacek Czyżykowski (86' Tomasz Szymura), Maciej Szmatiuk , Łukasz Żyrkowski, Marcin Wroński, Wojciech Dąbrowski, Łukasz Janczarek (80' Radosław Marek). Trener Piotr Szendzielorz. Kierownik druż. - Roman Markiewicz.
Trener – Piotr Szendzielorz
Piast Leszczyny: Michał Frochlich – Przemysław Oleś, Mariusz Groborz, Artur Marker, Lesław Ogon (70' J. Pyszny) , Łukasz Domogała (75' Otto), Sebastian Foik, Mariusz Klucznik, Grzegorz Krzyżowski (46' Łysakowski). – Mariusz Obarski, Szymon Kuś (58' Mazgaj). Trener: Alfred Głąb.
Sędziowali: Rafał Nowak, Tomasz Faracle i Rafał Witkowski.

1w - XX kol. - 9.04.2006 r. Gliwice, ul Robotnicza g. 14:00
GKS Piast II Gliwice – Bobrek Karb Bytom 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 - 29` Janczarek, 1:1 – 36` D. Dąbrowski (sam), 2:1 – 82` Kędziora, 3:1 – 89` Janczarek

Dopiero w drugi weekend kwietnia udało się rozpocząć rozgrywki w lidze okręgowej. W pierwszym, wiosennym meczu rezerwy Piasta podejmowały zajmujący trzecie miejsce w tabeli Bobrek Karb Bytom. Jako że mecz ten rozgrywany był w niedzielę , w gliwickim zespole nie zabrakło zawodników z pierwszego składu i to oni zadecydowali o pewnym zwycięstwie Piasta. Do 25 min lekką przewagę mieli goście. M.in. Nowak nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale z upływem czasu rozkręcał się Janczarek. Napastnik Piasta w 25 min przymierzył jeszcze niecelnie, ale już 3 min później popisał się kapitalnym uderzeniem okienko z 20 metrów zdobywając pierwszego gola. W 36 min po stracie piłki w środkowej strefie boiska, Dąbrowski znalazł się w sytuacji sam na sam i wyrównał. Do 82 min utrzymywał się remis, ale wtedy to po dokładnym podaniu Janczarka , również rozgrywający bardzo dobre spotkanie Kędziora podwyższył na 2:1. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Janczarek wykorzystał błąd obrońców Bobrka i zdobył trzecią bramkę dla Piasta. Już w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik mógł strzelić kolejnego gola, ale piłka zatrzymała się na słupku.
Piast II Gliwice: Mariusz Sornat – Przemysław Kościan, Piotr Karwan, Maciej Szmatiuk, Dawid Wiejowski – Tomasz Podgórski (46' Jacek Czyżykowski), Wojciech Kędziora, Łukasz Żyrkowski, Jarosław Kupis (46' Marcin Wroński), Łukasz Janczarek, Wojciech Dąbrowski (40' Radosław Marek). Trener Piotr Szendzielorz. Kierownik druż. - Roman Markiewicz.
Bobrek: Robert Słota – Adam Smutek, Jarosław Krawczyk, Dariusz Bromblik, Sebastian Gadawski (86 Andrzej Berezowski) – Daniel Dąbrowski (65 Remigiusz Myśliwy), Radosław Osadnik (70 Tomasz Szeja), Roman Cegiełka – Tomasz Nowak (75 Ryszard Osmulski) Marcin Kaczmarczyk, Krzysztof Malicki