Sezon 2004/05
Puchar Polski na szczeblu podokręgu

Puchar Polski na szczeblu podokręgu - półfinał
Ciochowice – 20.04.2005 r. godz. 17:00
Przyszłość
Ciochowice – Piast II Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: 4` Maksym, 88` Modliszewski

W zespole z Ciochowic jest kilku zawodników, którzy mają za sobą grę w znacznie wyższych ligach niż okręgowa i trudno było się spodziewać, że gliwiczanie wyjdą zwycięsko z tego pojedynku. Piotr Szendzielorz nie mógł też skorzystać z graczy z pierwszego składu, bo ci w tym czasie walczyli z Koroną. Rezerwy wzmocnili tylko Grymel, wracający po kontuzji Kołsut o Segowia. Ten ostatni zresztą rozegrał kapitalną partię. Wygrywał pojedynki jeden na jeden, strzelał i sprawiał graczom z Ciochowic najwięcej problemów. Kto wie jakby się potoczyły losy tego meczu , gdyby nie szybko zdobyta bramka przez Maksyma. Gliwiczanie mieli dwie, wyborne sytuacje do wyrównania. W 40 min Białek będąc w sytuacji sam na sam strzelił z 5 metrów tak „:mocno”, że bramkarz Przyszłości bez problemów złapał piłkę. W 77 min Konieczny miał przed sobą pustą bramkę, ale do niej nie trafił. Tuż przed końcem meczu, po kontrze gospodarze zdobyli drugiego gola i to oni zagrają w finale PP na szczeblu podokręgu.
Piast: Grymel – Wiewiórka, Wierdak, Kęsik, Kołsut, Śliwiński, Marek, Segowia, Kuźnik, Konieczny, Białek (46` Polanecki
Trener – Piotr Szendzielorz, Kier. drużyny Roman Markiewicz
Przyszłość: Kasprzyk – Mosór, Kandziora, Lidner, Wiśniowski – Gorgosz, Grzegorzyca, Mucha, Maksym Doskocz, Modliszewski. Trener – Roman Cegiełka

PP na szczeblu podokregu - 28.11.2004 Gliwice, ul. Robotnicza
Piast II Gliwice – Concordia Knurów 2:2 (2:1) k. 5:4

Bramki: 1:0 - 18` Chyła, 2:0 – 28` Chyła, 2:1 - 39` Oleś, 2:2 - 48` Oleś
Rzuty karne: Spórna – 0:1, Chyła – 1:1, Pilc – 1:2, Szczech – 2:2, Nowak (nie strzela), Kęsik – 3:2, Sendlewski – 3:3, Gontarewicz – 4:3, Szczeponik – 4:4, Kuźnik (nie strzela), Sarzała ( nie strzela), Wierdak – 5:4.
Marcin Chyła to najskuteczniejszy zawodnik Piasta w tym sezonie. Piłkarz ten strzelił najwięcej goli zarówno w lidze jak i w meczach pucharowych. W sobotę zagrał on przez pół godziny w spotkaniu przeciwko Olimpii, zdobywając jedyną bramkę, a w niedzielę przyczynił się do wygranej rezerw strzelając w sumie aż trzy gole !
Bohaterami tego pojedynku było dwóch graczy. W zespole Concordii był to Dariusz Oleś, a w drużynie Piasta - Marcin Chyła. Obydwoje w regulaminowym czasie strzelili po dwa gole. Pierwszy na listę strzelców wpisał się napastnik Piasta. W 18 min wykorzystał on rzut karny podyktowany za faul na Szczechu. Drugiego gola Chyła zdobył w 28 min wykańczając akcję przeprowadzą prawą stroną boiska przez Radosława Marka. Wydawało się, że losy meczu są przesądzone, ale już w 39 min Oleś z rzutu wolnego strzelił kontaktową bramkę dla gości. Tuż po przerwie, w 48 min Oleś wykonywał rzut wolny tuż przed narożnikiem pola karnego. Uderzył precyzyjnie, pod porzeczkę i wyrównał stan meczu. W 81 min knurowski napastnik mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny. Dawid Wiejowski sfaulował Olesia w polu karny, sędzia podyktował jedenastkę. Sam poszkodowany postanowił wymierzyć karę, ale jego intencje wyczuł Sornat, bronią uderzenie gracza Concordii. W regulaminowym czasie mecz więc zakończył się wynikiem remisowym. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O tym, kto awansuje do dalszych gier miały więc zadecydować rzuty karne. Gliwiczanie już raz wyeliminowali Concordię z PP na szczeblu podokręgu właśnie po rzutach karnych. Wtedy pomiędzy słupkami bramki Piasta stał Marcin Grymel. Jego wyczyn w niedzielę powtórzył Mariusz Sornat, wychodząc zwycięsko z pojedynków z zawodnikami z Knurowa. Rezerwiści Piasta ostatecznie pokonali Concordię 5:4 i awansowali do półfinału. Potencjalnymi drużynami z którymi zmierzą się na wiosnę podopieczni Marka Majki w walce o finał są: ŁTS Łabędy, Gazobudowa Zabrze i Przyszłość Ciochowie.
Piast: Sornat – Wiewiórka, Wierdak, Kęsik, Szczech – Marek, Kocyba (60` Kuźnik), Gontarewicz, Wolański (75` Wiejowski Dawid), Konieczny (84` Wiejowski Daniel), Chyła
Trener – Marek Majka
Concordia: Sekuła – Sarzała, Kępa, Pawlak, Pilc - Tomaszek, Szczepaniak (60` Karwowski), Stemplewski, Spórna,. Oleś, Grzegorzyca (109` Nowak). Trener – Piotr Bukowiec
Sędzia główny: Tomasz Izydorczyk, pomagali: Henryk Ratajczak i Krzysztof Pieczyk (Zabrze)
Oprócz rezerw Piasta do półfinału PP na szczeblu podokręgu zakwalifikowały się zespoły: ŁTS Łabędy, Gazobudowy Zabrze i Przyszłości Ciochowice.


Rudno - 22.09.2004 r. godz. 16:00
Młodość
Rudno - Piast II Gliwice 0:6 (0:2)

Bramki: Konieczny 34` i 47`, Wiejowski Daniel - 42 `, Bok - 76`, Polanecki 77`, Wolański 87`

Piast II: Grymel (65` Sornat) - Wiewiórka, Wierdak, Kęsik, Szczech, Wiejowski Daniel, Szubrycht (46` Bok), Śliwiński, Wiejowski Dawid (65`Smolka) - Wolański, Konieczny.
Rudno - Adam Duras - Arkadiusz Choroba, Mirosław Nowak, Roman Nowak, Jerzy Dyka, Andrzej Achzelik, Michał Górski, Łukasz Pierończyk, Tomasz Kaczmarek, Rafał Owczarek, Michał Razański
Sędzia główny: Henryk Bąk, Włodzimierz Obrosow, Kazimierz Rusin

Bargłowka - 12.08.2004 r. godz. 17:00
Korona
Bargłówka - Piast II Gliwice - 1:3 (Puchar Polski)

Bramki: 0:1 - 9` Śliwiński, 0:2 - 31 Dawid Wiejowski, 0:3 - 41` Marek, 1:3 - 56` ????
W środę pierwszy mecz w ramach PP na szczeblu podokręgu rozegrał zespół rezerw. Podopieczni Kazimierza Gontarewicza nie mieli problemów z pokonaniem występującej w "B" klasie Korony Bargłówki. Pierwszą bramkę gliwiczanie zdobyli już w 9 min. W 31 podwyższyli na 2:0, a gdy 10 min później jeden z najlepszych zawodników na boisku - Radosław Marek podwyższył na 3:0 i było już po meczu. W drugiej połowie nasz zespół zwolnił nieco tempo, co wykorzystali gospodarze, strzelając honorowego gola. W tym spotkaniu nie zagrał nikt z pierwszej drużyny. Trzeba pamiętać, że jeśli ktoś wystąpi w pucharze np. na szczeblu podokręgu to nie może już grać w pucharach w pierwszej drużynie.
Piast: Chodkiewicz, Wierdak, Wiewiórka, Kęsik, Wolański, Œliwiński, Daniel Wiejowski (33` Janicki - 81` Polanecki), Kuźnik, Dawid Wiejowski (6
5` Szubrycht, Marek, Konieczny