Już we wtorek reprezentacja Polski rozegra swoje  pierwsze spotkanie na katarskim mundialu. Biało-Czerwoni zaczynają od starcia z Meksykiem. Nie są faworytami tego meczu, ale też nie są bez szans. Oba zespoły chcą dobrze zacząć mistrzostwa, aby kolejne starcie nie było już meczem o wszystko.

Historia występów obu drużyn w pierwszych spotkaniach fazy grupowej zdecydowanie przemawia na korzyść reprezentacji Meksyku. Polacy  podczas ostatnich mundiali nie wiodło się najlepiej w inauguracyjnych meczach. Po ostatnich występach polskiego zespołu również można mieć sporo wątpliwości co do tego, w jakiej formie się znajduje.

Pierwszym rywalem będzie mający problemy kadrowe Meksyk. Kłopotów nie brak jednak i w kadrze Biało-Czerwonych, przepełnionej piłkarzami poza rytmem meczowym, jak Kamil Glik, Jan Bednarek czy Grzegorz Krychowiak. Selekcjoner jednak już swój pomysł na ten mecz ma.

– Znam już skład, piłkarze dowiedzą się o nim podczas wieczornej odprawy. Braliśmy pod uwagę to, kto obecnie występuje w klubach. Dlatego ustawienie, jakie zaproponujemy, będzie wynikało z obecnej sytuacji – Michniewicz zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, ostatniej poprzedzającej mecz.

Selekcjoner Meksykanów Gerardo Martino o wystawieniu optymalnego składu nawet nie mógł myśleć. Przez poważną kontuzję nie może liczyć na Jesusa Coronę, 29-letniego skrzydłowego Sevilli i gwiazdę zespołu. Dodatkowo od dłuższego czasu z urazami zmaga się i wciąż nie jest w pełni dyspozycji Raul Jimenez, który pauzował dwa i pół miesiąca, a w niedawnym towarzyskim meczu (porażka 1:2 ze Szwecją) wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. Z Polską raczej nie zagra. Wtorkowe spotkanie będzie trzecim tego dnia na katarskim mundialu i już drugim w ramach grupy C. Naszą rywalizację już na spokojnie oglądać będą piłkarze Argentyny i Arabii Saudyjskiej, którzy otworzą dzień bardzo wcześnie, bo o godzinie 11:00 czasu polskiego. Ekipy Biało-Czerwonych oraz El Tri na murawę słynnego, zbudowanego z kontenerów Stadionu 974 wyjdą o godzinie 17:00. Polsko-meksykańskie starcie ugości Doha, stolica Kataru.

Ekipy Meksyku i Polski stoczyły ze sobą jak dotąd cztery bezpośrednie starcia, z czego trzy ostatnie były bojami towarzyskimi. Ostatnim razem drużyny te mierzyły się ze sobą w 2017 roku i wówczas lepsi okazali się Meksykanie, którzy w Gdańsku zwyciężyli 1-0. Jedynym meczem na Mundialu, w jakim przyszło tym drużynom rywalizować między sobą, było zwycięstwo Polski 3-1 w fazie grupowej na Mundialu w Argentynie w 1978 roku.

Zobacz statystyki dotyczące ostatnich meczów obu ekip oraz ostatnio rozegranych starć bezpośrednich:

  • Polska wygrała 2 z 5 ostatnich meczów
  • Meksyk zwyciężył 3 z 5 poprzednich starć
  • Każdy z 4 poprzednich meczów Polski kończył się najwyżej 2 bramkami
  • 3 z 5 ostatnich starć Meksyku to wyniku under 3,5 gola
  • 3 ostatnie mecze bezpośrednie to wyniki poniżej 2,5 gola, lecz jednocześnie 3 z tych starć kończyło się wynikiem BTTS

Transmisja z tego meczu będzie dostępna w telewizji publicznej oraz na TVPSport.pl

Zdaniem bukmacherów, którzy wystawili kursy na typy 1X2 w tym meczu, szanse na wygraną obu ekip są niemalże równe. Zapowiada się zatem niezwykle emocjonujące i pełne walki starcie, którego stawką najprawdopodobniej będzie awans do fazy play-off mistrzostw świata. Wytypowanie zwycięzcy tego spotkania jest zatem sztuką niezwykle trudną.

Na wtorkowy mecz bardzo ciekawą promocję dla Czytelników goal.pl przygotował bukmacher STS. Sponsor reprezentacji Polski oferuje bowiem bonus 200 zł za poprawne wytypowanie zwycięzcy pojedynku Meksyk – Polska. Jak skorzystać z tej promocji? Wyjaśniamy.

  1. Zarejestruj konto w STS z kodem promocyjnym GOAL200
  2. Dokonaj pierwszego depozytu
  3. Postaw pierwszy zakład SOLO lub AKO z konta depozytowego obejmujący wytypowanie zwycięzcy meczu Meksyk – Polska
  4. Minimalna stawka zakładu 2 zł
  5. Jeżeli zakład okaże się wygrany otrzymasz bonus w kwocie stanowiącej 20-krotność stawki zakładu z zastrzeżeniem, że kwota bonusu nie będzie większa niż 200 zł

Bonus do 200 zł za wytypowanie zwycięzcy meczu Meksyk – Polska