Zakłady sportowe zyskały na popularności w różnych częściach Europy i Ameryki. To ekscytujący sposób na cieszenie się swoimi ulubionymi sportami i przy okazji zgarnięcie wygranej za trafne wytypowanie rezultatu.

Jeśli dopiero zaczynasz, to takie kwestie jak rodzaje zakładów, terminologia i ilość serwisów bukmacherskich mogą wydawać się przytłaczające. Jednak dzięki temu przystępnemu przewodnikowi dla początkujących, odkryjesz osiem rzeczy, które powinna wiedzieć osoba stawiająca dopiero swoje pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych.

1. Poznaj kwestię legalności zakładów sportowych

Zakłady sportowe online są obecnie legalne w wielu krajach na świecie. Choć nadal istnieją kraje i regiony, które nakładają ograniczenia na działalność bukmacherską, to dziś masz dostęp do większej liczby legalnych zakładów niż jeszcze kilka lat temu.

Ponadto zakłady sportowe są legalne w krajach Europy Środkowej, takich jak Polska i Węgry. Zakłady sportowe online zostały zalegalizowane w Polsce w 2011 roku, przez co obecnie do wyboru mamy wielu licencjonowanych, legalnie działających bukmacherów. Jednak przed rozpoczęciem gry i rejestracją u bukmachera, koniecznie należy sprawdzić, czy operator posiada licencję na prowadzenie działalności w danym regionie.

2. Znajdź wiarygodne zakłady bukmacherskie

Nie wszyscy bukmacherzy zapewniają taką samą jakość usług. Nie spiesz się więc z rejestracją i nie wybieraj do gry pierwszego z brzegu bukmachera, który widnieje na szczycie w wyszukiwarce Google.

Najpierw musisz zrobić odpowiedni research, aby dowiedzieć się więcej o bukmacherze, a przede wszystkim o takich kwestiach jak wiarygodność, bezpieczeństwo i dostępność usług dla Twojej obecnej lokalizacji. Podczas gdy wiele zakładów bukmacherskich pozwoli Ci na obstawianie z dowolnego miejsca, niektóre z nich mogą nie funkcjonować efektywnie w Twojej lokalizacji.

Bukmacher, który nie oferuje usług w Twojej okolicy może np. pobierać dodatkowe opłaty za przewalutowanie. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, poświęć czas na porównanie tego, co oferują różni bukmacherzy pod względem kursów, promocji i metod płatności.

3. Rozejrzyj się za bonusami

Bukmacherzy online oferują dziś kuszące bonusy, aby zwabić Cię do zarejestrowania się. Bonusy zwiększają środki na Twoim koncie po dokonaniu depozytu. Oprócz bonusu powitalnego należy szukać innych typów ofert promocyjnych u bukmacherów takich jak:

  • – Bonus meczowy: Bukmacherzy oferują go, aby zachęcić więcej osób do postawienia na dany mecz.
  • – Cashback: Bukmacherzy mogą zaoferować swoim regularnym graczom zwrot części pieniędzy z przegranych  zakładów.
  • – Bonus lojalnościowy: Nagroda za częste obstawianie i za wydanie na zakłady określonej kwoty.
  • – Bonus mobilny: Nagroda za obstawianie w aplikacji mobilnej bukmachera.
  • .

4. Sprawdź możliwości wpłaty i wypłaty środków

Aby rozpocząć obstawianie u bukmachera online, musisz dokonać depozytu. Każda strona oferuje różne opcje płatnicze do wpłacania środków, wśród których znajdują się m.in. przelewy bankowe, karty kredytowe/debetowe oraz e-portfele takie jak PayPal i Neteller. Niektóre pozwalają nawet na korzystanie z kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum. Depozyty są zazwyczaj łatwe i proste. Wypłaty nie są jednak już tak proste. Warunki wypłaty różnią się w zależności od bukmachera. Niektórzy pozwalają na korzystanie z kilku opcji wypłaty, podczas gdy inni mogą ograniczyć się do jednej lub dwóch. Ponadto, musisz znaleźć stronę z zakładami, która ma opcje wypłaty w lokalnej walucie lub taką, która nie pobiera wysokich opłat za przewalutowanie.

5. Sprawdź wybór sportów i wydarzeń

Zanim się zarejestrujesz, spójrz na liczbę oferowanych sportów, w których można obstawiać zakłady. Czy na liście znajdują się Twoje ulubione dyscypliny sportowe? Zakłady na piłkę nożną są uwielbiane przez wielu fanów sportu w Europie, ale możesz też stawiać na inne dyscypliny.

Oprócz europejskiej piłki nożnej, renomowany bukmacher będzie oferował również inne sporty, takie jak koszykówka, krykiet, tenis, wyścigi samochodowe, hokej, boks i kolarstwo. Upewnij się, że dostępne są popularne ligi sportowe, takie jak polska Ekstraklasa, angielska Premier League, hiszpańska La Liga, włoska Serie A, niemiecka Bundesliga, Liga Mistrzów, Liga Europy, NFL i NBA.

6. Poznaj rodzaje zakładów

Najbardziej podstawowym zakładem, który będziesz mógł postawić, jest zakład „moneyline”. Ten zakład wymaga, abyś zwyczajnie wytypował zwycięzcę starcia.

Kursy w tym zakładzie bazują na prawdopodobieństwie, że jedna drużyna pokona drugą. Drużyna z wyższym kursem jest underdogiem, podczas gdy ci z niższym kursem są nazywani faworytami.

Zarówno faworyt, jak i underdog obok swojego kursu mają przeważnie odpowiednie oznaczenia. Po tym, jak nauczysz się odnosić sukcesy w klasycznych zakładach na zwycięzcę, możesz przejść do innych zakładów, takich jak:

  • – Zakłady na spread punktów
  • – Zakłady over i under (powyżej i poniżej)
  • – Zakłady akumulowane
  • .

7. Przeczytaj recenzje użytkowników

Postaraj się przeczytać jak najwięcej recenzji i opinii o bukmacherach, u których rozważasz grę. Przeanalizuj zarówno opinie ekspertów, jak i regularnych użytkowników.

Opinie ekspertów pozwolą Ci szczegółowo zapoznać się z funkcjami i możliwościami danego operatora i rodzajem świadczonych przez niego usług. W takich recenzjach eksperci również porównują różnych bukmacherów, dzięki czemu możesz dokonać świadomego wyboru.

Opinie użytkowników zwykle pokazują więcej słabych stron każdego bukmachera. Czytanie opinii użytkowników ujawni ogólną jakość obsługi klienta i kwestię tego, jak dobrze operator obsługuje zgłoszenia i skargi swoich użytkowników.

Zakłady sportowe to ciekawy i satysfakcjonujący sposób na śledzenie i cieszenie się ulubionymi sportami. Ten przewodnik pokazał, że zanim zaczniesz stawiać zakłady, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy takich jak licencja bukmachera, oferta bonusów, dostępne dyscypliny i rozgrywki, metody płatności oraz opinie i recenzje. SkorzyZakłady sportowe zyskały na popularności w różnych częściach Europy i Ameryki. To ekscytujący sposób na cieszenie się swoimi ulubionymi sportami staj z tych wskazówek i sugestii, by skutecznie wybrać renomowanego bukmachera.