Jesienią 2021 roku przedstawiciele Śląskiego i Morawskiego Związku Lekkiej Atletyki zawarli porozumienie o nawiązaniu współpracy  wprowadzając do kalendarza imprez w 2022r. wspólne zawody w formie wielomeczu. W styczniu  przeprowadzono taką imprezę w hali w Ostrawie  z udziałem juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.

W miniona sobotę natomiast  miejscem konfrontacji z udziałem polskich i czeskich lekkoatletów był stadion w Raciborzu. W wielomeczu młodzieżowym kobiet i mężczyzn rywalizowali juniorzy młodsi U18 i juniorzy U20. W każdej konkurencji startowało 8 osób (4 przedstawicieli Śląska i 4 zawodników z Moraw ) otrzymując punkty za zdobyte miejsca.

Do reprezentacji Śląska zostało powołanych 6 zawodników Piast Gliwice, którzy bardzo udanie zaprezentowali się  na stadionie MOSiRu w Raciborzu. Podwójne zwycięstwo odniosła Wiktoria Drózd zwyciężając w pchnięciu kulą  z rekordem życiowym 11,25m i w rzucie dyskiem z wynikiem 42.08m. Drugie miejsca wywalczyli : Gabriela Prusko w biegu na 400m /61.87s./, Olivier Czernel na 400m / 53.39s / i Julia Radzewicz w skoku wzwyż /140cm /

Trzecie miejsca zajęły: Oliwia Hałka w biegu na 1500m /4.52.11 / i Julia Radzewicz w 3 skoku / 9.83 /. Na 4 miejscu bieg na 100m ukończyła Agnieszka Ślusarek /13.02/.

W tym lekkoatletycznym meczu zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Śląsk pokonując Morawy 196-72.

To już kolejny, udany start młodych lekkoatletów Piasta Gliwice. Ciszy, że forma rośnie, bo już w najbliższy weekend także w Raciborzu  zostaną rozegrane Mistrzostwa Śląska Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów. Natomiast 11 czerwca w Gliwicach odbędą  się mistrzostwa Śląska U-16. Kibicujemy naszym lekkoatletom.