Tak jak informowaliśmy wcześniej nowym zawodnikiem Piasta został Constantin Reiner. Austriak przechodzi do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z klubem z Okrzei 3,5 letni kontrakt. 24-latek nominalnie występuje na środku defensywy, ale też grywał na bokach obrony.

– Jestem podekscytowany i przyznam, że towarzyszy mi lekki stres. Piast jest moim pierwszym zagranicznym klubem, ale ogólnie rzecz biorąc jestem szczęśliwy z podjętej decyzji. To doskonała okazja, by wykonać kolejny krok w rozwoju. Nowy kraj, nowa liga i nowa drużyna, ale jestem przekonany, że te doświadczenie będzie dla mnie bardzo cenne – powiedział po podpisaniu kontraktu Constantin Reiner.

Piast miał w minionej rundzie duże problemy z grą w defensywie, co przekładało się na stracone bramki. Nawet powrót do składu do składu generał obrony – Jakuba Czerwińskiego nie zmienił tego zbytnio. Eksperci wskazywali, że gliwicka obrona jest zbyt niska. Srednia wzrostu stoperów to 183 centymetry, stąd trudno było wygrywać im powietrzne pojedynki. Teraz może się to zmienić, bo Austriak mierzy aż 197 cm, a na dodatek jest już ogranym zawodnikiem. W swoim ostatnim klubie – SV Ried występował regularnie, zdobył nawet dwie bramki.

– Pozyskaliśmy ciekawego i obiecującego stopera. To był jeden z celów bieżącego okna transferowego, jaki sobie zakładaliśmy. Chcieliśmy dodatkowo podnieść i wzmocnić rywalizację w formacji obronnej drużyny, tak istotnej w kontekście osiągania przez nią jak najlepszych wyników. Liczymy, że pod wodzą trenera Fornalika, Constantin pokaże pełnię swoich możliwości – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Do tej pory najwyższym zawodnikiem grający w Piaście był Tomas Docekal. Czech mierzył 193 cm wzrostu, ale występował na pozycji napastnika. Z obecnych graczy w kadrze 190 cm ma Tomasz Jodłowiec. Wzrost ma duże znaczenie szczególnie przy stałych fragmentach gty zarówno w obronie jak i ataku. Reiner w tym sezonie zdobył dwie bramki dla swojej drużyny.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt i foto: piast-gliwice.eu