Piast nie lubi grać z Zagłębiem i odwrotnie, stąd trudno przewidzieć wynik w konfrontacji tych drużyn. Mecze jednak zawsze są zacięte i nie brak w nich emocji. Na to też liczą pewnie kibice, którzy w niedzielę wybiorą się na stadion przy ul Okrzei.

Piłkarze obu drużyn też są pewnie spragnieni gry po przerwie na reprezentację. Gliwiczanie pewnie chcieliby zacząć ten drugi etap od zwycięstwa i tym samym kontynuować marsz w górę tabeli. Lubinianie zagrają o to, by przerwać złą serię. Ostatnio bowiem w Ekstraklasie im nie idzie. Faworytem w niedzielę będzie Piast, ale jak przewiduje Patryk Sokołowski to nie będzie łatwy dla niebiesko-czerwonych mecz.

– Zagłębie na pewno jest to drużyna, która chce grać w piłkę. Przekonaliśmy się o tym w poprzednich meczach zarówno u siebie [skończyło się 1-1, przyp. aut.] jak i w Lubinie [było 2-2, przyp. aut.]. Mają dosyć dużą jakość piłkarską choć ostatnio im nie szło [porażki w poprzedniej kolejce u siebie ze Śląskiem Wrocław a wcześniej z Wisłą w Płocku, przyp. aut.] Dlatego będą bardzo zmotywowani żeby teraz zdobyć punkty u nas, ale my mamy własny plan na ten mecz i musimy go realizować – mówi Patryk Sokołowski w rozmowie z Interia.pl.

Spotkanie odbędzie się 12.09.2021. Transmisja TV z meczu Piast Gliwice – Zagłębie Lubin będzie dostępna na Canal+ Sport , transmisja internetowa Player , a relacja radiowa na Radio Gol 1. RELACJA TEKSTOWA – TUTAJ