Damian Kądzior znalazł się na celowniku włodarzy Piasta Gliwice. Jak donosi Przegląd Sportowy klub z Okrzei negocjuje transfer tego 29-letniego pomocnika z hiszpańskiego klubu: SD Elbar.

Damian Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. W polskiej Ekstraklasie rozegrał  40 meczów i strzelił 10 bramek. 37 spotkań zaliczył w Górniku Zabrze w sezonie 2017/2018 (pozostałe 3 w Jagiellonii Białystok). Z Roosevelta trafił do Dinama Zagrzeb, gdzie dwa razy zdobył mistrzostwo Chorwacji. To był najlepszy okres w jego karierze. Następnie był w hiszpańskim SD Eibar, a ostatnio na wypożyczeniu w tureckim Alanyasporze.

Na początku lipca mówiło się, że trafi do Legii Warszawa, potem negocjować miał z Lechem Poznań. Lech zrezygnował jednak z zatrudnienie tego zawodnika, bo trzeba za niego zapłacić. Mówi się o kwocie 700 tys. EURO. To i tak znacznie nizej niż zapłacil iza niego Hiszpanie. Kądzior bowiem z Dynama do Elbaru przeszedł za kwotę 2 mln EURO.

Niewykluczone, że klub z Hiszpanii zejdzie z ceny, bo spadł  do Segunda Division i niewątpliwie będzie musiał szukać oszczędności.