To może być jeden z hitów transferowych tego lata. Piast Gliwice zakontraktował jeszcze niedawnego reprezentanta Polski i dwukrotnego mistrza Chorwacji – Damiana Kądziora. O tym transferze media informowały już od poniedziałku rano. Klub oficjalną informację zamieścił w godzinach popołudniowych.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie Piast był najbardziej konkretny spośród wszystkich klubów, nie tylko polskich, ale i kilku zagranicznych, z którymi rozmawialiśmy. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odpłacić się na boisku za dane mi zaufanie – powiedział Damian Kądzior po podpisaniu kontraktu.

Damian Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, w barwach której w 2012 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Na polskich boiskach występował również w takich klubach jak: Motor Lublin, Dolcan Ząbki, Wigry Suwałki i Górnik Zabrze. W 2017 roku wyjechał z kraju i został zawodnikiem Dinama Zagrzeb, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo Chorwacji. Następnie trafił do SD Eibar, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Alanyasporze.

– Ostatnie lata pokazały, że Piast to bardzo stabilny klub, który regularnie gra w czołówce Ekstraklasy. Taki też jest mój cel – przychodzę tutaj, aby pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników. Chciałbym też wspomnieć o osobie trenera Waldemara Fornalika, od którego dało się wyczuć, że zależy mu na tym, abym przyszedł do tego klubu – dodał Damian Kądzior.

29-latek ma na swoim koncie sześć meczów oraz jedną bramkę w reprezentacji Polski. W barwach narodowych zadebiutował we wrześniu 2018 roku w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. Po raz ostatni piłkarz zagrał w kadrze w październiku 2020 roku podczas starcia Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną.

– Sprowadzenie tego piłkarza to niewątpliwie duży sukces klubu i jeden z najmocniejszych akcentów tego okienka, co tylko pokazuje jak dobrą pozycja na rynku cieszy się aktualnie nasz Klub. Cieszymy się, że Damian do nas dołączył i jesteśmy przekonani, że będzie dostarczał nam powodów do radości na boisku – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Transfer Damiana nie był łatwym tematem, ale wygraliśmy ten wyścig. Cieszę się, że udało się go przekonać do gry w Piaście, mimo ofert z innych klubów, nie tylko polskich. To pokazuje, że liczymy się na rynku transferowym. To piłkarz dobrze znany kibicom, reprezentant kraju, który już przed laty zademonstrował swoją jakość w Ekstraklasie. Solidność i wysokie umiejętności techniczne Damiana pomogą drużynie w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. Liczymy, że w naszym otoczeniu ten piłkarz jeszcze bardziej pokaże pełnię swoich umiejętności – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Tradycyjnie już klub nie podał kwoty jaką trzeba było zapłacić za tego piłkarza. Jeszcze niedawno Kądzior był wyceniany przez hiszpański klub na milion EURO, ale po spadku z La Liga SD Eibar i niezbyt udanej przygodzie w Alanyasporze niewątpliwie jego wartość spadła. Zawodnik ma 29 lat, a to najlepszy wiek dla pomocnika, grającego na skrzydle. W drużynie będzie miał za zadanie wypełnić lukę po Gerardzie Badia.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt i foto: piast-gliwice.eu