W ostatnim sprawdzianie przed nowym sezonem Piast Gliwice zremisował z mistrzem Czech – Slavią Praga 1:1. Wynik odzwierciedla to co działo się na murawie. Oba zespoły miały po kilka szans, aby wyjść z tego pojedynku zwycięsko, ale skończyło się remisem.

Po raz pierwszy chyba za kadencji Waldemara Fornalika ten ostatni test mecz można było zobaczyć w całości. Klub przeprowadził bowiem bezpośrednią transmisję. W pierwszej połowie trenerzy Piasta wystawili 11 złożoną z samych zawodników, którzy bronili niebiesko-czerwonych barw jeszcze w poprzednim sezonie. Zabrakło jednak Jakuba Świerczoka. Po zmianie stron napastnik także nie pojawił się na murawie. Może to być sygnał, że jest szykowany jego transfer i w klubie nie chcą ryzykować kontuzji. W tej sytuacji rywala mieli nękać Zyro i Alves. Ten drugi zresztą już poączątk umeczu oddał strzał, obroniony jednak przez golkipera prażan.

W przerwie Waldemar Fornalik nie zdecydował się wymienić zawodników z pierwszej połowy, co jest kolejnym sygnałem, że ta pierwsza jedenastka szykowana jest pod Raków. Nie najlepiej jednak weszli gliwiczan w tę odsłonę. W 48 minucie Nicola Stanciu po kontrataku zdobył gola dla Slavii. Od tego momentu mecz się rozkręcił. Obie strony dążyły do tego, aby jeszcze zdobyć bramki. Mecz mógł się więc podobać. Wreszcie w 68 minucie bardzo precyzyjnie sprzed pola karnego uderzył Patryk Sokołowski doprowadzając do wyrównania. W koncówce gliwiczanie jeszcze przycisnęli co zaowocowało kolejnymi okazjami. Mieli je Toril i Ameyaw, ale piłka nie wpadła do bramki.

Ten ostatni sprawdzian wypadł dobrze jeśli chodzi o grę w defensywie, drużyna dobrze tez wyglądała pod względem kondycyjnym. Martwi jednak brak Świerczoka. Widać, ze bez niego ze zdobywanie bramek z mocnym rywalem jest problem.

16 lipca 2021, 15:00 – Ottensheim (Stadion Ottensheim)
Piast Gliwice – SK Slavia Praga 1:1 (0:0)
0:1 – 48`Nicolae Stanciu
1:1 – 68`Patryk Sokołowski

Piast Gliwice: 24. František Plach (74, 33. Karol Szymański) – 20. Martin Konczkowski (74, 23. Miguel Muñoz), 5. Tomáš Huk (74, 2. Ariel Mosór), 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek (68, 22. Tomasz Mokwa) – 77. Arkadiusz Pyrka (60, 17. Patryk Lipski), 6. Michał Chrapek (75, 3. Tomasz Jodłowiec), 10. Kristopher Vida (68, 9. Alberto Toril), 7. Tiago Alves (60, 19. Michael Ameyaw), 18. Patryk Sokołowski – 11. Michał Żyro (29, 16. Dominik Steczyk; 81, 15. Mateusz Winciersz).

SK Slavia Praga: 1. Ondřej Kolář – 5. Alexander Bah, 15. Ondřej Kúdela, 30. Taras Kaczaraba, 6. David Zima (78, 41. Michal Hošek) – 14. Mick van Buren (57, 12. Abdallah Sima), 27. Ibrahim Traoré, 7. Nicolae Stanciu (57, 25. Jakub Hromada), 32. Ondřej Lingr (57, 11. Stanislav Tecl), 10. Srđan Plavšić (75, 33. Petar Musa) – 16. Jan Kuchta (46, 26. Ivan Schranz).

żółte kartki: Traoré, Kaczaraba, Lingr, Bah, Tecl.

sędziował: Almir Barucic (Austria).