W piątek 16 lipca Piast rozegra ostatni już mecz kontrolny przed inauguracją sezonu 2021/22 w PKO BP Ekstraklasie. Gliwiczanie zmierzą się ze Slavią Praga. Spotkanie to odbędzie się w Austrii, gdzie drużyna wyruszyła już w czwartek.

W pierwszych trzech sparingach podopieczni Waldemara Fornalika zmierzyli się z zespołami niżej notowanymi, odnosząc bezproblemowe zwycięstwa. Teraz z pewnością poprzeczka powędruje zdecydowanie wyżej. Slavia to obecni najmocniejsza drużyn Czech. Mistrz tego kraju, uczestnik europejskich pucharów. Jak przekonuje jednak Michał Żyro to dobry rywal na koniec przygotowań.

– Ten mecz pokaże nam w jakim miejscu jesteśmy. Nie wiem na jakim etapie przygotowań będzie Slavia w tym momencie i kiedy zaczynają sezon, bo to również będzie miało znaczenie, jeśli chodzi o porównanie naszych dyspozycji – mówi napastnik Piasta.

Nie jest to jednak pucharowa potyczka, więc wynik nie będzie sprawą najważniejszą, ale da odpowiedzieć trenerowi, którzy zawodnicy są w najlepszej dyspozycji przed startem Ekstraklasy.

Nie będziemy dodatkowo spinać się na to spotkanie, podejdziemy do niego normalnie. Możemy to traktować jak taką próbę generalną przed ligowym meczem z Rakowem, który również jest bardzo dobrą drużyną grającą w pucharach. Ta rywalizacja ze Slavią jest przemyślaną decyzją sztabu, by akurat w tym momencie z nią zagrać. To jest bardzo dobry czas na sprawdzenie nas na tle silnego rywala – zaznacza Żyro.

W poprzednich sparingach nie zagrał Jakub Świerczok. Jeśli nie zobaczymy go w piątek na murawie to może oznaczać, że finalizowany jest jego transfer. Niewątpliwie bowiem Waldemar Fornalik chciałby zobaczyć w jakiej dyspozycji jest zawodnik, który nie przebywał z drużyną na kluczowym zgrupowaniu i mało trenował.

Początek meczu, godzina 15:00. Na ten moment nie wiadomo czy będzie transmisja. Gospodarzem spotkania jest Slavia i to sztab szkoleniowy Czechów zadecyduje o tym czy będzie można zobaczyć ten mecz na żywo.

Slavia Praga to siedmiokrotny mistrz, a także sześciokrotny zdobywca krajowego pucharu. Najsilniejszy w ostatnich latach, w których trzy razy z rzędu zwyciężał czeską ligę. –

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu