Piast ma nowego napastnika. w czwartek klub z Okrzei poinformował, że trzyletnim kontraktem z Piastunkami związał się Alberto Toril. 24-letni hiszpański napastnik ostatnio występował w rodzimym Real Murcia CF. W minionym sezonie rozegrał 20 meczów i zdobył dziewięć bramek w tamtejszej trzeciej lidze.

–  Piast to klub, który od dłuższego czasu jest poukładany i wykonuje dobrą robotę. Wykazywał duże zainteresowanie moją osobą i to ułatwiło mi podjęcie decyzji o przyjściu tutaj – powiedział Alberto Toril po podpisaniu kontraktu.

Alberto Toril to środkowy napastnik, który może też grać na lewym skrzydle. W zakończonym niedawno sezonie w barwach Realu Murcia rozegrał 20 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. W przeszłości długo był związany z RCD Mallorca, która wypożyczała go do takich klubów jak Sestao River czy Area Club.

– Od samego początku chcę bardzo dobrze wykonywać moją pracę, jak najszybciej zaadaptować się do zespołu oraz chcę pomagać klubowi w osiąganiu sukcesów. Mam konkretny cel, wiem po co tu jestem i chcę, żeby ten transfer był korzyścią dla obu stron – dodał nowy piłkarz Niebiesko-Czerwonych.

– Cieszymy się, że Alberto Toril dołączył do naszego zespołu. Wzmocni on nie tylko konkurencję w ataku, ale – miejmy nadzieję – będzie strzelcem wielu bramek dla naszej drużyny – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Alberto jest jeszcze stosunkowo młodym piłkarzem o świetnych warunkach fizycznych. Jest wysoki, skoczny i dobrze gra głową. Wierzę, że przy nas rozwinie się jeszcze bardziej i wielokrotnie pokaże się z dobrej strony – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu