Rozkręca się transferowa karuzela przy Okrzei. W środę klub poinformował o trzecim już transferze w tym oknie transferowym. Tym razem jest to 18-letni obrońca –  Ariel Mosór, syn Piotra Mosóra, znanego piłkarza i trenera.

– Jestem zadowolony z przejścia do Piasta. Myślę, że tutaj rozwinę się jako zawodnik, bo to bardzo dobre do tego miejsce. Na pewno jestem zawodnikiem młodym i mam długą perspektywę bycia młodzieżowcem, dlatego przede mną dużo nauki. Chcę się jak najbardziej rozwinąć, ale też pokazać, że potrafię grać w piłkę – powiedział Ariel Mosór cytowany przez oficjalaną stronę klubu  z Okrzei.

Ariel Mosór urodził się w Katowicach, ale swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Unii Warszawa. W 2018 roku przeszedł do Legii, gdzie występował w zespołach młodzieżowych i drugiej drużynie Wojskowych. W 2020 roku wystąpił w dwóch spotkaniach Ekstraklasy.

– Ariel to kolejny młody zawodnik, który trafia do naszego zespołu. Chcemy podejmować śmiałe decyzje i mam przekonanie o tym, że wszyscy skorzystamy na jego obecności w klubie. Wierzę w to, że szanse oraz warunki, jakie zostaną mu stworzone będzie potrafił w pełni wykorzystać – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Młody obrońca ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach narodowych. Grał w kadrach Biało-Czerwonych od U-15 do U-19. Powoływany był również do zespołu do lat 21, gdzie czeka jeszcze na swój premierowy mecz.

– Transfer Ariela to inwestycja na lata. To zdolny chłopak z niezłymi warunkami fizycznymi. W Piaście Gliwice ma się od kogo uczyć i jestem pewny, że w niedługim czasie będziemy się cieszyć z pozytywnych efektów jego pracy – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

18-letni obrońca podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

źródło: piast-gliwice.eu