Miguel Munoz został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Hiszpan, który gra na pozycji środkowego obrońcy podpisał z klubem z Okrzei dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. O tym, że defensor może trafić do Piasta informowały już media z Hiszpanii.

. Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony klubu, to praktycznie od razu zdecydowałem się wykonać ten krok. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia pracy, poznania zespołu i trenera. Chciałbym jak najszybciej przystąpić do działania, by dobrze wejść w nowy sezon – powiedział Miguel Munoz po podpisaniu kontraktu.

Miguel Munoz jest środkowym obrońcą. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespołach młodzieżowych Deportivo La Coruna. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak: Silva SD, Deportivo Alaves B, UD Sanse, AD Union Adame czy Realu Murcia. W zakończonym niedawno sezonie zanotował 21 występów na poziomie Segunda Division B.

– Nie miałem wcześniej możliwości grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, ale na boisku zawsze daję z siebie wszystko i jestem oddany zespołowi. Jestem rozważnie grającym obrońcą z dobrą kontrolą i wyprowadzeniem piłki. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać daną mi szansę – zaznaczył nowy piłkarz Niebiesko-Czerwonych.

– Jesteśmy zadowoleni, że Miguel Munoz podpisał z nami kontrakt, ponieważ wzmocni on rywalizację w obronie. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie zobaczymy jego wysokie umiejętności na boisku – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

– Miguel jest wszechstronnie grającym obrońcą, który może występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie środka obrony. Jest stosunkowo młody i wierzymy, że w naszym zespole zrobi krok do przodu i jeszcze bardziej się rozwinie, co będzie korzyścią dla obu stron. Z pewnością podniesie konkurencję w formacji defensywnej – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu