Znamy już wszystkich medalistów sezonu 2020/21 w piłce nożnej, ale przed tą ostatnią kolejką jest jeszcze kilka niewiadomych, szczególnie w górnej części tabeli. Aż pięć drużyn ma szanse na to, aby zająć czwarte miejsce, które jest przepustką do fazy wstępnej europejskich pucharów.

Największe szanse ma na to Piast. Stanie się tak jeśli gliwiczanie pokonają Wisłę Kraków. Może im wystarczyć remis o ile drużyny z lokat 5-8 nie wygrają swoich meczów. Może zdarzyć się nawet tak, że przy porażce niebiesko-czerwoni pozostaną na tym czwartym miejscu, ale wtedy ekip z lokat 5-7 też muszą przegrać, a Warta nie może wygrać.

Piast jest faworytem tego spotkania, ale za żółte kartki nie będzie mógł zagrać Michał Żyro. Dla kilku zawodników może to być pożegnalny mecz, gdyż kończą się im kontrakty. Zazwyczaj klub przez zakończeniem sezonu ogłaszał ich przedłużenie.

Na tym ostatnim meczu będą już mogli być obecni kibice. Nie ma jednak zbyt wielkiego zainteresowania, choć tylko niespełna 2,5 tysiąca fanów może zasiąść na trybunach. Jeszcze w niedzielę w dniu spotkania były dostępne wejściówki. Podobna sytuacja jednak jest na innych stadionach. Kibice już chyba przyzwyczaili się do oglądania meczów przez telewizorami, albo ekranami komputerów.

Te ostatnie spotkanie Piasta z Wisłą będzie można zobaczyć w całości ina kanale TVP Sport lub na tronie internetowej na sport.tvp.pl. Relację tekstową będzie można śledzić natomiast TUTAJ.

Sędziowie: Mariusz Złotek – Radosław Siejka oraz Michał Sobczak. – Albert Różycki.

VAR: będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.