To, że Polacy kochają kasyna online, a przede wszystkim grę w pokera wiadomo nie od dzisiaj. Fakt, że nasi rodzimi gracze osiągają coraz większe sukcesy pokerowe na arenie międzynarodowej napawa nas dumą i z pewnością zasługuje na szczególne wyróżnienie. W maju tego roku Polacy po raz kolejny pokazali, że potencjał naszych narodowych graczy jest ogromny i wciąż pniemy się do góry na scenie pokerowej na świecie.

Polska potęga pokerowa

Poker Nations Cup to globalny turniej pokerowy, który co roku zrzesza największych gigantów pokerowych, którzy walczą zawzięcie o tytuł zwycięzcy. W tym roku turniej odbył się w sposób wirtualny, a Ukraina zdobyła tytuł Pucharu Narodów Międzynarodowej Federacji Match Poker podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Mimo iż tegoroczny turniej przybrał formę online z oczywistych powodów, emocji z pewnością nie brakowało, a gracze nie zawiedli prezentowanym poziomem gry podczas rozgrywki!

Polska potęga pokerowa

W turnieju 100 graczy z 12 krajów z całego świata grało przy 12 stołach pod jednym, łączącym wszystkich graczy hasłem „All In This Together”. Po sześciu sesjach po 50 rozdań każde, w których wzięło udział 12 drużyn, szóstka z nich została wyeliminowana, a pierwsza szóstka dotarła do finału.

Obrońca tytułu – Ukraina – po 100 rozdaniach awansowała na szczyt i utrzymała tę pozycję przez całą fazę grupową zawodów. Dla wielu było to dość szokującym wynikiem, jednak team ukraiński pokazał niezwykłą klasę i jeszcze większe umiejętności podczas gry, gwarantując sobie tym samym zwycięstwo w turnieju.

Do finału zakwalifikowali się wraz z Singapurem, Australią, Indiami, Tajwanem i Litwą, a Niemcy, a Irlandia, Białoruś, Korea, Hiszpania i Polska odpadły wcześniej. Mimo, że nasz rodzimy team odpadł jeszcze przed finałem, jest to wciąż wielki sukces Polaków. Serdeczne gratulacje!

W ekipie Polaków znaleźli się Olga Konieczna, Rafał Rogusz, Piotr Sarnecki, Radzym Jankiewicz, Michał Panek oraz Jakub Wiśnicki. Sześcioosobowy team Polaków znalazł się na liście 12 najlepszych zespołów pokerowych na świecie, zatem drużynie na pewno należą się wielkie brawa!

Liderzy na podium

Ukraina zajęła pierwsze miejsce z 1369 punktami, wyprzedzając Australię na drugim miejscu z 1320 punktami, Litwę na trzecim z 1281,5, Indie na czwartym z 1270 i Tajwanem na piątym miejscu z 1268,25 punktami.

Podczas zawodów gracze byli połączeni platformą wideo-konferencyjną Webex, jednocześnie grając w pokera przez telefon, tablet lub komputer. Każdy zespół otrzymał własną prywatną salę konferencyjną, w której mógł prowadzić spotkania zespołu i omawiać strategię między sesjami.

Liderzy na podium
Gra przy wszystkich stołach, która odbyła się w weekend 30 i 31 maja 2020 roku, była transmitowana przez platformie Twitch, umożliwiając fanom oglądanie akcji, choć co prawda z 30-minutowym opóźnieniem.

Rzecznik International Federation of Match Poker skomentował ten świetny event mówiąc: „To było fantastyczne wydarzenie, które zgromadziło razem społeczność pokera w czasie, gdy bardzo niewiele sportów ma możliwość kontynuowania – wydarzenie to pokazało, że naprawdę jesteśmy w tym razem!”.

Dla tych, których to wydarzenie minęło pozostało oczekiwać aktualizacji platform social media International Federation of Match Poker. Wierzymy, że i tam pojawią się komentarze i ocena tegorocznego turnieju, a fani pokera zainspirują się do ciągłej pracy nad swoimi strategiami do gry dzięki najlepszym graczom na świecie.