Rok 2014

Deszcz medali na koniec roku
21.12.2014

Daniel-NiestrojBardzo udanie kończą 2014 rok szpadziści gliwickiego Piasta. W rozegranych w Radlinie I edycji Pucharu Polski Seniorów w Szpadzie na trzecim stopniu podium stanął Daniel Niestrój. To jeden z najlepszych rezultatów tego jeszcze juniora, bo 19-latka w gronie seniorów. Nasz młody szermierz za swoimi plecami zostawił tak utytułowanych szpadzistów jak Radosław Zawrotniak czy Tomasz Motyka. W walce o finał Niestrój nieznacznie, bo tylko jednym trafieniem uległ zwycięzcy I edycji pucharu Polski – Sewerynowi Brzozowskiemu z Legii Warszawa.

Warto też odnotować, że po przerwie spowodowanej kontuzją do rywalizacji wrócił Mistrz Olimpijski z Londynu i zarazem szpadzista Piasta – Ruben Limardo. Wenezuelczyk zakończył te zawody na 14. lokacie. Lepiej spisali się jego rodacy – Jesus Limardo był 2, a Francisko – 5. W turnieju kobiet, jak zwykle najwyżej uplasowała się Jagoda Zagała. Nasza szpadzistka tym razem była 13. Warto też zwrócić uwagę na występ Ewy Kawenckiej, która zajęła 27 lokatę. Za naszą 15-latką uplasowało się jeszcze 70 dużo starszych i bardziej doświadczonych od niej zawodniczek.

Komplet medali za to przywieźli z Radlina Juniorzy Młodsi, którzy rywalizowali w trzecim już w tym sezonie turnieju, którego stawką jest Puchar Polski. Najcenniejszy, bo złoty, wywalczył Damian Michalak, który w bratobójczej i zaciętej walce o najwyższy stopień podium pokonał Marcina Nikiela 15:13. Na 7. miejscu zawody te zakończył Wacław Bartolewski. W turnieju żeńskim, nieco już zmęczona ciągłymi startami Ewa Kawencka zajęła trzecie miejsce.

– To był dla nas kolejny, bardzo udany rok. Godnie wiek juniorki pożegnała Jagoda Zagała, bo medalami Mistrzostw Europy i Świata. Na razie Jagoda wdraża się do walki o najwyższe cele wśród seniorek. Mam jednak już godna następczynie. Ew Kawencka to jest ta zawodniczka, która w tym roku zrobiła największy postęp – ocenia Maciej Chudzikiewicz.

Zadowoleni jesteśmy również z wyników osiąganych przez chłopaków, choć uważam, że mogą osiągać jeszcze lepsze rezultaty, tylko nie wolno im zapominać, że szermierka wymaga pracy i wyrzeczeń. Innej drogi do sukcesów nie ma – dodaje fechtmistrz Piasta.

I Puchar Polski Seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn
13 – 14.12.2014 r. Radlin

Klasyfikacja końcowa kobiet, miejsca szpadzistek Piata

13. Zagała Jagoda Piast Gliwice 1994
27. Kawencka Ewa Piast Gliwice 2000
31. Marszołek Angelika Piast Gliwice 1990
52. Ridzewska Anna Piast Gliwice 1993
53. Markowicz Dominika Piast Gliwice 1997

Klasyfikacja końcowa mężczyzn, miejsca szpadzistów Piata

3. Niestrój Daniel Piast Gliwice 1995
10. Staszulonek Aleksander Piast Gliwice 1993
17. Szlama Patryk Piast Gliwice 1996
22. Nycz Mateusz Piast Gliwice 1989
24. Krawczyk Paweł Piast Gliwice 1989
33. Majgier Sebastian Piast Gliwice 1995
41. Michalak Damian Piast Gliwice 1999
44. Nikiel Marcin Piast Gliwice 1998
47. Kosmol Tomasz Piast Gliwice 1997
52. Bartolewski Wacław Piast Gliwice 1998
55. Rokosz Łukasz Piast Gliwice 1989
57. Staszulonek Bartosz Piast Gliwice 1997
76. Daniszewski Marek Piast Gliwice 1997

 

III Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie
kobiet i mężczyzn (do lat 17) 20 i 21 grudzień 2014 Radlin

Klasyfikacja końcowa dziewcząt, miejsca szpadzistek Piata

3. Kawencka Ewa Piast Gliwice 2000
21. Kyrcz Julia Piast Gliwice 1999
34. Nycz Aleksandra Piast Gliwice 2000
46. Majgier Katarzyna Piast Gliwice 1999
63. Michaleskul Julia Piast Gliwice 2000
71. Banaszak Barbara Piast Gliwice 2000
78. Bilińska Agnieszka Piast Gliwice 2000

Klasyfikacja końcowa chłopców, miejsca szpadzistów Piata

1. Michalak Damian Piast Gliwice 1999
2. Nikiel Marcin Piast Gliwice 1998
7. Bartolewski Wacław Piast Gliwice 1998
48. Janik Krzysztof Piast Gliwice 1999
52. Turek Jan Piast Gliwice 1999
65. Bar Michał Piast Gliwice 1999
68. Bismor Krystian Piast Gliwice 2000
70. Pankiewicz Karol Piast Gliwice 2000
79. Gajewski Jan Piast Gliwice 1999
82. Chlebiej Ivo Piast Gliwice 2001
83. Truchanowski Andrzej Piast Gliwice 1998
95. Piskor Dominik Piast Gliwice 2001
98. Mordal Robert Piast Gliwice 2000
100. Smęt Piotr Piast Gliwice 2001
102. Wesołowski Michał Piast Gliwice 2001

 

Weekend pełen medali
07.12.2014

ivo-podiumZ bardzo mocnym akcentem kończą ten rok szpadzistki i szpadziści Piasta Gliwice, zarówno ci najmłodsi, jak i weterani szermierczych plansz. W miniony weekend kolekcja medalowa sekcji szermierczej gliwickiego klubu powiększyła się aż o osiem krążków we wszystkich trzech kolorach. W Bytomiu rozegrano turniej o Puchar Prezydenta tego miasta. Na tych zawodach pierwszy, a więc najcenniejszy medal w swoim sportowym życiu zdobył Mikołaj Wesołowski.

Ten ledwie dziesięcioletni adept szermierki, trenujący pod okiem Anny Nycz, stanął na trzecim stopniu podium. Wynik tym bardziej godny podkreślenia, że Mikołaj walczył z kolegami starszymi od siebie. W tej samej kategorii wiekowej na 5 miejscu uplasował się podopieczny Wacława Myszczyszyna – Michał Pankiewicz.

bytm2014-podium

Złoty medal, też na tym samym turnieju wywalczył Ivo Chlebiej. To już jednak nie jest niespodzianka. Szermierz Piasta, trenujący na co dzień pod czujnym okiem Marka Julczewskiego, to jeden z najlepszych w swojej kategorii wiekowej szpadzista w Polsce. W finałowej ósemce znaleźli się jeszcze Michał Wesołowski 5 miejsce (podopieczny Macieja Chudzikiewicza) oraz Dominik Piskor 8 lokata (podopieczny Wacława Myszczyszyna).

Kolejnymi mniejszymi, ale także sukcesami mogą pochwalić się młode szpadzistki Piasta, które również walczyły w Bytomiu. 12 miejsce zajęła Karolina Staszulonek (podopieczna Mikołaja Pac Pomarnackiego), 10 miejsce Jadwiga Jeziorańska (podopieczna Piotra Tomali), a w najmłodszej j kategorii – Agata Mucha uplasowała się na 10 lokacie (podopieczna Anny Nycz).

W tym samy dniu i na tym samym turnieju rywalizowały też panie amatorki. I tu też klasę pokazały zawodniczki, które występują na turniejach z niebiesko-czerwoną opaską. Na drugim stopniu podium stanęła Halina Trzensiok a 3trzecie miejsce zajęła Monika Ridzewska.

bytom-amatorzy2014

Paniom pozazdrościli panowie, którzy walczyli już w bardzo prestiżowych zawodach, bo Mistrzostwach Polski Weteranów. W szabli – Bernard Trzensiok wywalczył brązowy medal, natomiast Dariusz Zieliński został Mistrzem Polski Weteranów w Szpadzie.

Już nie w Bytomiu, ale w Rybniku odbyła się III edycja Pucharu Polski w Szpadzie Mężczyzn U-20. Kapitalnie walczyli tam nasi młodzi adepci szermierki. Drugie miejsce w tych zawodach zajął Sebastian Majgier. Podopieczny Marka Julczewskiego walkę o złoto przegrał ledwie jednym trafieniem. Tuż za nim, bo na trzeciej lokacie uplasował się Bartosz Staszulonek. Podopieczny Mikołaja Paca Pomarnackiego miał trochę pecha, bo w walce o finał musiał zmierzyć się z klubowym kolegom – Sebastianem Majgierem. Niezły wynik zanotował też Patryk Szlama, który był szósty w tym turnieju. Tym szermierzem opiekuje się Maciej Chudzikiewicz.

bytm2014-inni

Opracowanie: Anna Nycz/piast.gliwice.pl

Gwiazdka dla Kawenckiej
30.11.2014

Ewa-kawencka361 młodych szpadzistek i szpadzistów z Polski, Ukrainy i Białorusi w wieku od lat 6 do 15 przybyło w miniony weekend do Gliwic, by wziąć udział w jednym z największych turniejów szpadowych dla dzieci organizowanych w Polsce „Gwiazdka ze Szpadą”. Była to już 18. edycja tych zawodów – Na osiedlu Waryńskiego funkcjonował klub „Spartakus” Gliwice. To była praktycznie wówczas filia Piasta. Trenowali tam najmłodsi. Chcieliśmy, aby mieli swój turniej. Zaczęło się skromnie, startowały dzieci głównie ze śląskich klubów, dziś to jeden z najstarszych, nieprzerwanie organizowanych turniejów dla dzieci w Polsce – wyjaśnia Maciej Chudzikiewicz, który wspólnie ze Zdzisławem Mikulskim byli twórcami tej szermierczej imprezy.

Na tych zawodach, pierwsze szermiercze kroki stawiali dzisiejsi medaliści mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych. Jak widać po obsadzie wieść o turnieju rozchodzi się również poza granice o turnieju. W tegorocznej edycji również i na podium stawali młodzi szpadziści nie tylko z Polski.

Nas jednak cieszy kolejny, świetny wynik Ewy Kawenckiej. Piętnastoletnia szpadzistka Piasta po raz kolejny w tym roku stanęła na najwyższym stopniu podium, pewnie wygrywając swoją kategorię wiekową.

– Ewa była dziś poza zasięgiem rywalek. W pierwszych walkach wygrywała je prawie do zera. Jeśli

Mama Ewy, Ewa Kawencka, Zdzisław Mikulski

Mama Ewy – Jola, Ewa Kawencka, Zdzisław Mikulski

przeciwniczki zdobywały punkty, to tylko dlatego, że nasza szpadzistka pozwalała sobie na chwile luzu – komentuje Maciej Chudzikiewicz, trener Kawenckiej. Również i walki o medale miały jednostronnych charakter. W półfinale szpadzistka Piasta pokonała Patrycja Mrochem – 15:7. W walce o złoto rozbiła 15:10 Annę Musiał z Pałacu Młodzieży Katowice.

– Jestem bardzo zadowolona z turnieju i wyniku. Bardzo pomogło mi zgrupowanie w Spale na którym byłam tuż przed turniejem. Walczyłam i trenowałam tam z zawodniczkami o wiele starszymi ode mnie i nawet z paroma wygrałam – wyjaśnia nam Ewa Kawencka.

Jak się okazuje dla zawodniczki Piasta wcale nie decydujące walki o medale były najtrudniejsze. – Najtrudniej walczyło mi się z Dominiką Pawłowską, z którą jestem zaprzyjaźniona. Wygrałam z nią o czwórkę 15:11 – podkreśla Ewa.

Podopieczna Macieja Chudzikiewicza dopiero od września startuje w kategorii młodziczek, gdzie już notuje bardzo dobre wyniki. Wcześniej osiągała znaczące sukcesy w kategoriach dziecięcyh, gdzie nia ma oficjalnych klasyfikacji. – To moja pierwsza wygrana na w turnieju „Gwiazdka ze Szpadą: i jestem z tego bardzo dumna. Puchar wręczył mi sam MIKOŁAJ. Ten rok przyniósł mi wiele zadowolenia i radości. Mam nadzieję że utrzymam formę i przyszły rok będzie równie udany. Wspólna praca z moim trenerem – fechtmistrzem Maciejem Chudzikiewiczem przynosi efekty. Mam nadzieję, że wystarczy mu cierpliwości do mnie – podkreśla Ewa.

Warto uprawiać sport i szermierkę nie tylko dla zdrowia i satysfakcji. W nagrodę za dobre wyniki Ewa Kawencka otrzymała stypendium Ministra Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia w 2013/2014 – pozostaje tylko pogratulować i oby tak dalej!

Z pozostałych reprezentantów Piasta dobre wyniki jeszcze osiągnęła Karolina Staszulonek, zajmując 5 lokatę. Julia Kyrcza była 9, a Michał Bar był 7. Na podium stanęła też Julia Kwiecień. Szpadzistka Muszkietera Gliwice wywalczyłą brązowy medal.

 

Kawencka i Nycz zdobywały Pragę
02.11.2014

kawencka-nyczNasze szermiercze nadzieje nie zawodzą. Tym razem szpadzistki Piasta Gliwice wybrały się do Pragi, by podbić stolicę Czech. Gliwiczanki nie zawiodły. Na organizowanych tam otwartych mistrzostwach stolicy Czech – „Praga CUP” bardzo dzielnie spisały się zawodniczki z rocznika 2000. Na trzecim stopniu podium stanęły: Ewa Kawencka i Aleksandra Nycz.

Po udanych walkach eliminacyjnych wydawało się, że naszych dzielnych dziewcząt nikt nie zatrzyma. Niestety los sprawił, że musiały toczyć walki między sobą Dwa brązowe medale na międzynarodowym turnieju i tak bardzo dobry wynik.

Pochwała należy się też pozostałym zawodniczkom, które startowały w tych mistrzostwach Barbara Banaszak, Agnieszka Bilińska i Julia Michalska dzielnie walczyły, ale jak wiadomo na podium wszyscy stanąć nie mogą.

praga-podiumJPG

Szlama drugi w Pucharze Polski, Kościelniak trzecia
26,10.2014

patryk-szlama2014Kolejnym dobrym wynikiem może się pochwalić sekcja szermiercza Piasta. Na rozegranej II edycji Pucharu Polski w Szpadzie Juniorów, Patryk Szlama wywalczył srebrny medal – Ten wynik mnie satysfakcjonuje, mimo że broniłem pierwszego miejsca. Konkurencja dziś była duża, przyjechali wszyscy najlepsi, trzeba było włożyć w ten turniej sporo sił – mówi Patryk Szlama.

Gliwiczanin był jednym z faworytów tego turnieju. Przez eliminacje przebrnął dość łatwo, potem też sobie nieźle radził, choć sam podkreśla, że ta droga do finału wcale nie była taka prosta. – Nie ma zawodników łatwych, z każdym trzeba powalczyć. Przykład – Sebastian Majgier, w decydującej o medalu walce przegrał z zawodnikiem niżej rozstawionym – wyjaśnia młody szpadzista Piasta.

W finale gliwiczanin zmierzył się z Maciejem Bielcem z KS Szpada Wrocław – To była trochę dziwna walka. Żaden z nas nie chciał zaatakować i sędzia po minucie za pasywność przeniósł grę do II rundy, potem sytuacja się powtórzyła. O mojej porażce zadecydowało to, że dałem się pierwszy trafić. Potem było już mało czasu, musiałem gonić wynik, a rywal mnie punktował. – wyjaśnia srebrny medalista tego turnieju. Skończyło się 12:5 dla zawodnika z Wrocławia.

Piąte miejsce w tych zawodach zajął inny szpadzista Piasta – Sebastian Majgier.

W turnieju żeńskim na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Kaja Kościelniak, szpadzistka, która jeszcze niedawno reprezentowała barwy Piasta Gliwice. Kaja jednak niedawno zdecydowała się na zmianę klubowych barw. Od dwóch tygodni reprezentuje klub Myszkieter Gliwice –

To była trudna decyzja, bo Piastowi, a w szczególności mojemu trenerowi Maciejowi Chudzikiewiczowi wiele zawdzięczam, ale ostatnio mi nie szło, czułam, że potrzebuje jakiegoś mocnego impulsu do dalszej pracy, stąd moja decyzja o przenosinach – wyjaśnia zawodniczka. W drodze na najwyższy stopień podium Kościelaniak uległa Justynie Jagiełko z Pałacu Katowice.

pp-podium-szlama

 

pp-podium-zagala

 

Michalak wygrywa, Franke dekoruje (zdjęcia)
19.10.2014
damian-michalakW  hali sportowej przy ul Warszawskiej w Gliwicach rozegrano drugą edycję Pucharu Polski w Szpadzie w kategorii junior młodszy. Po raz drugi z rzędu w zawodach tych zwyciężył Damian Michalak. W finale szpadzista gliwickiego Piasta pokonał reprezentującego barwy klubu Kmicic Częstochowa – Antoniego Krzeminskiego w sposób bardzo przekonywujący, bo 15:7.

Na początku września Damian wygrał I edycję Pucharu Polski i to była jeszcze niespodzianka, ale teraz już tak nie możemy tego wyniku określić – mówi Marek Julczewski, trener Michalaka. W swojej kategorii wiekowej Damian należy już do krajowej czołówki. W klasyfikacji generalnej zajmuje 3. miejsce. Niedawno na turnieju Pucharu Europy, który został rozegrany w Gyor (Węgry), Michalak zajął

Damian Michalak odbiera medal z rąk Mistrza Olimpijskiego z Tokio - Egona Franke

Damian Michalak odbiera medal z rąk Mistrza Olimpijskiego z Tokio – Egona Franke

10. miejsce, dodajmy, że najwyższe z Polaków. – To bez wątpienia jest utalentowany chłopak. Przyszedł do nas z Opola. Tata zadecydował, że warto go nawet wozić na treningi do Gliwic,

by mógł się rozwijać i myślę, że wszyscy z tego faktu są zadowoleni – dodaje Maciej Chudzikiewicz. –

Cieszymy się że wygrał kolejne zawody, szczególnie że jest o rok młodszy od rywali w swojej kategorii wiekowej – dodaje fechtmistrz Piasta. – Dobre wyniki w zawodach Pucharu Polski to nie tylko satysfakcja dla zawodnika i trenera, ale też możliwość wywalczenia sobie miejsca w kadrze Polski. Czterech najlepszych szpadzistów w tej kategorii wiekowej ma szansę pojechania Mistrzostwa Europy i Świata, które odbędą się w przyszłym roku – tłumaczy Marek Julczewski.

Bardzo dobre też, bo szósta miejsce na turnieju w Gliwicach zajął Wacław Bartolewski. Dodatkową, chyba jeszcze większą nagrodą za zwycięstwo była możliwość odebrania medalu i pucharu z rąk samego Mistrza Olimpijskiego – Egona Franke. Złoty medalista z Tokio bowiem uświetnił swoją obecnością ten turniej.

W turnieju żeńskim medalu nie było, ale ponownie mile zaskoczyła Ewa Kawencka. Młoda szpadzista Piasta Gliwice była piąta. To jej najlepszy wynik od czasu, gdy walczy w kategorii junior młodszy. – Ewa robi systematyczne postępy i to nas cieszy. W tych zawodach po eliminacjach była pierwsza. W walce o medal musiała się zmierzyć ze starszą o dwa lata zawodniczką. To zdecydowało, że nie ma medalu, ale piąta lokata to naprawdę bardzo dobry wynik – chwali szpadzistkę Piasta Maciej Chudzikiewicz.

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz więcej zdjęć

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Foto: Antoni Witwicki

 

Aleksander Staszulonek trzeci na MP seniorów
30.09.2014

 

logo-szermierkaW ostatni weekend września 2014 roku w Katowicach rozegrano Mistrzostwa Polski seniorów szpadzie kobiet i mężczyzn. Tym razem szermierze Piasta wrócili z tych zawodów z jednym medalem. W turnieju indywidualnym na trzecim stopniu podium stanął Aleksander Staszulonek. To pierwszy medal tego 21-letnigo szpadzisty w jego seniorskiej karierze. Wynik ten jest miłą niespodzianką zarówno dla niego jak i sekcji.

Tuż za pierwszą ósemką, bo na 9. miejscu uplasował się Paweł Krawczyk, także reprezentant Piasta. Złoto i srebro też przypadło gliwiczanom, tyle, że walczących już dla innych klubów. Pierwszy był Marcel Baś, to wychowanek Muszkietera, teraz broniący barw KKS Kraków. Srebrny medal wywalczył Filip Broniszewski, także były zawodnik Muszkietera, aktualnie reprezentujący AZS AWf Wrocław.

W turnieju żeńskim natomiast najwyżej ze szpadzistek Piasta uplasowała się Jagoda Zagała. Nasze „złotko” z juniorskich lat po raz pierwszy startowała w MP jako seniorka i zakończyło ten turniej na 9. Miejscu. .Fechtmistrz Maciej Chudzikiewicz uznał to za przyzwoity wynik. Sama zawodniczka natomiast na pewno czuje niedosyt. Zagałą jeszcze jako juniorka wywalczyła brązowy medal na MP seniorek. Było to w 2012 roku. Sezon w szermierce jednak dopiero się rozkręca. Jeszcze będzie dużo okazji, aby poprawić te wyniki.

źródło: piast.gliwice.pl

Szermierze już z pierwszymi medalami
07.09.2014

Marcin-NikielMocnym akcentem rozpoczęli nowy sezon młodzi szermierze Piasta Gliwice. Na rozgrywanych w miniony weekend zawodach Pucharu Polski Juniorów młodszych, szpadziści Piasta: Damian Michalak i Marcin Nikiel wywalczyli kolejno złoty i srebrny medal. Skoro były dwa najwyższe na podium miejsca, to nietrudno się domyśleć, że obaj zawodnicy z Gliwic zmierzyli się w finale tej imprezy. W tym bratobójczym pojedynku Michalak uzyskał 15 trafień, a Nikiel – 13. W turnieju męskim startowało 124 zawodników.

Nie było medalu w turnieju kobiet, ale też nie było go w planach. We Wrocławiu bowiem barw Piasta w tej kategorii wiekowej broniły o dwa lata młodsze szpadzistki od rywalek, a to na tym poziomie wiekowym ma zasadnicze różnice. W tej sytuacji 14. Miejsce Ewy Kawenckiej należy uznać za przyzwoity rezultat.

– Z punktu widzenia szkoleniowego dla nas ważne są nie tyko medale, choć te dwa nas cieszą, ale to, że wystawiliśmy tam liczną reprezentację. Łącznie do Wrocławia pojechało 21 naszych zawodników. To jest efekt coraz większej popularności szermierki w Gliwicach – wyjaśnia Maciej Chudzkiewicz

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

14. Kawencka Ewa Piast Gliwice 2000
31. Michaleskul Julia Piast Gliwice 2000
41. Kyrcz Julia Piast Gliwice 1999
42. Nycz Aleksandra Piast Gliwice 2000
45. Majgier Katarzyna Piast Gliwice 1999
48. Bilińska Agnieszka Piast Gliwice 2000
50. Banaszak Barbara Piast Gliwice 2000

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Michalak Damian Piast Gliwice 1999
2. Nikiel Marcin Piast Gliwice 1998
24. Truchanowski Andrzej Piast Gliwice 1998
25. Bartolewski Wacław Piast Gliwice 1998
43. Bar Michał Piast Gliwice 1999
56. Turek Jan Piast Gliwice 1999
77. Janik Krzysztof Piast Gliwice 1999
81. Gajewski Jan Piast Gliwice 1999
90. Bismor Krystian Piast Gliwice 2000
92. Pankiewicz Karol Piast Gliwice 2000
110. Świder Szymon Piast Gliwice 2001
113. Smęt Piotr Piast Gliwice 2001
118. Piskor Dominik Piast Gliwice 2001
119. Wesołowski Michał Piast Gliwice 2001

 

Nowy sezon czas zacząć
05 09 2014

Ewa-KawenckaZ początkiem września do zajęć i treningów wracają szpadzistki i szpadziści gliwickiego Piasta. Równocześnie jest to początek nowego sezonu w tej dyscyplinie sportu. Nie oznacza to jednak, że przez ostatnie dwa miesiąc nic się nie działo u szermierzy. Jeszcze pod koniec czerwca w Niepołomicach rozegrano czwartą edycję Pucharu Zubrów. Mamy przyjemność zakomunikować, że ten cieszący się coraz większym powodzeniem cykl zawodów w kategorii „Młodzik” -wygrała Ewa Kawencka.

Szpadzista Piasta w poszczególnych zawodach zajmowała kolejne 3,3,1 i 2 miejsce. Łącznie Ewa zgromadziła 37 punktów o jeden wyprzedzając Barbarę Rudniecką z Sokoła Mielec.

W ostatniej edycji tych zawodów na najwyższym stopniu podium w kategorii „Amator” stanął też Mirosław Kowalczyk.

Praktycznie wszyscy szermierze, zarówno ci młodsi jak starsi przebywali w okresie wakacji na sportowych obozach. Jedno zgrupowanie odbyło się w Szwecji, a drugie w Wiśle. Oba obozy miały charakter międzynarodowy. Była więc okazja na wymianę doświadczeń sportowych i integrację.

Pierwsze zawody szermiercze odbędą się już w ten weekend. We Wrocławiu rozegrany zostanie Puchar Polski w Szpadzie kobiet i mężczyzn juniorów młodszych. Piast Gliwice wystawił bardzo silną reprezentację. Natomiast 13 września w Krakowie szermierczy narybek i młodzież będzie walczyć w turnieju „O Puchar Lajkonika”.

źródło: piast.gliwice.pl

Zagała w dniu swoich 20. urodzin zdobywa srebro na Mistrzostwach Europy
27 06 2014

Jagoda-Zagala2013Nieprawdopodobne, ale możliwe. Dziś, czyli 27 czerwca Jagoda Zagała skończyła 20 lat. Swoje urodziny uczciła zdobyciem srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy U-23, które odbywają się w Tbilisi. To było już drugie podium na tych mistrzostwach dla szpadzistki Piasta. Były łzy szczęścia, radość z sukcesu i kwiaty dla solenizantki.

Jagoda Zagała w tym roku postanowiła klubową gablotę wzbogacić o wszystkie, możliwe medale i plan ten konsekwentnie realizuje. W marcu szpadzistka Piasta, jeszcze jako juniorka wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy, w kwietniu stanęła na trzecim stopniu podium Mistrzostw Świata. Z końcem maja b.r. gliwiczanka skończył starty w juniorach i rozpoczęła rywalizację w kategorii wiekowej U-23 z piorunującym efektem.

Już na pierwszych, ważnych zawodach, bo mistrzostwach Europy U-23, w turnieju indywidualnym Zagała wywalczyła brązowy medal. Ten wynik i dobre starty pozostałych zawodniczek sprawiło, że Polki w turnieju drużynowym zostały rozstawione z nr 1. Zespół, w składzie którego wiodącą postacią jest Zagała bez większych problemów dotarł do półfinału. Tu przyszło biało-czerwonym zmierzyć się z Niemkami. Po pierwszych, pięciu pojedynkach prowadziły Niemki 19-15. Wtedy na plansze wyszła Zagała i zaczęło się odrabianie strat.

Jagoda zmniejszyła stratę do dwóch punktów, to dało sygnał do ataku, bo potem Blanka Bach rozbiła Janne Reimer wyprowadzając naszą ekipę na czteropunktowe prowadzenie. Kamila Pytak jeszcze powiększyła tą przewagę, a cały mecz efektownie skończyła Jagoda Zagała, bijąc Sinę Dostert 7:4. W efekcie Polki pokonały Niemki 45:37

W finale na nasze szpadzistki czekały już Włoszki, które też były wymieniane w gronie faworytek. Mecz był od początku zacięty. W trzeciej walce Jagoda pokonała 6:3 Luisę Tesserin u wydawało się, że znów biało-czerwone będą górą, ale znakomicie walczące zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego potem już systematycznie wygrywały kolejne pojedynki i w konsekwencji zwyciężyły 45:37.

Wyniki osiągane przez Zagałę nie są jednak niespodzianką. Ta niezwykle ambitna zawodniczka ma już bardzo precyzyjny plan, jakim jest wbicie się do seniorskiej drużyny i start na Igrzyskach Olimpijskich. Ambicji, chęci do trenowania jej nie brakuje. jeśli więc tylko zdrowie pozwoli niedługo o szpadzistce Piasta będzie głośno nie tylko w Polsce. Jej klubowym trenerem jest Piotr Tomala.
Zagala-na-podium

Drużyna Polski walczyła w składzie. Jagoda Zagała, Aleksandra Zamachowska, Kamila Pytka

Jagoda Zagała brązową medalistką Mistrzostw Europy U-23
25 06 2014 –  Tbilisi

Jagoda-Zagala2013Jagoda Zagała, szpadzistka Piasta Gliwice w maju zakończyła starty w juniorach, gdzie wśród krajowych szpadzistek nie miała sobie równych. Wydawało się, że w Kłodnicy upłynie trochę wody, zanim podopieczna Piotra Tomali zacznie osiągać sukcesy w starszych kategoriach wiekowych i w seniorach. Jagoda postanowiła jednak, że nie zrobi sobie przerwy w zdobywaniu medali na najważniejszych imprezach szermierczy.

Po medalach zdobytych na ME i MŚ jako juniorka, w miniony wtorek, Zagała na odbywających się w Tbilisi Mistrzostwach Europy do lat 23 stanęła na trzecim stopniu podium.

Polka i zarazem szpadzistka Piasta Gliwice nie sprostała jedynie późniejszej triumfatorce, Włoszce Brendzie Briasco. Wcześniej natomiast niczym żeński terminator wyrzucała z turnieju swoje rywalki. W ćwierćfinale Jagoda rozbiła reprezentantkę Włoch, a jest nią Federica Santandrea.

Mistrzostwa Europy U-23 w Tbilisi rozpoczęły się więc świetnie, a szansę Jagoda na kolejny medal będzie miała już w piątek. W turnieju indywidualnym bowiem aż trzy Polski awansowały do finałowej ósemki, a to oznacza, że reprezentacja Polski będzie rozstawiona z nr 1. Ominie tym samym najgroźniejsze drużyny.

Zagala _tbilisi

Srebrna drużyna i brązowa Kawencka
15 06 2014 – Wrocław

 

Ewa-Kawencka2013Jednym z ostatnich akcentów kończącego się sezonu w szermierce są Mistrzostwa Polski Młodzików. Takie zawody odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu. Bardzo dobrze na tych mistrzostwach spisały się szpadzistki Piasta Gliwice. W turnieju drużynowym gliwiczanki wywalczyły srebrny medal, indywidualnie – Ewa Kawencka stanęła na trzecim stopniu podium.

 

Mistrzostwa Polski Młodzików cieszą się dużą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział 21 drużyn i 90 zawodniczek. Gliwiczanki jechały na zawody jako kandydatki do medalu i nie zawiodły. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajęła Ewa Kawencka, potwierdzając tym samym, stale rosnącą formę.

Jeszcze lepiej młode Piastunki spisały się w turnieju drużynowym. Nasza drużyna dotarła do ścisłego finału, gdzie uległa, dodajmy nie bez walki, ekipie UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie 30/36. Kilka tygodni temu gliwiczanki, na Mistrzostwach Śląska pokonały zawodniczki z Siemianowic. Tym razem jednak górą były młode szpadzistki z UKS Wołodyjowski. W drużynie Piasta walczyły Barbara Banaszak, Agnieszka Bilińska. Ewa Kawencka i Ola Nycz. Dla niektórych z tych dziewczynek był to debiut w tak ważnych zawodach. Mistrzostwa te szczególnie ważne jednak były dla Anny Nycz. Jest to jedyna kobieta w sztabie szkoleniowym Piasta Gliwice i zarazem najmłodsza trenerka. W drużynie walczyła jej podopieczna – Basia Banaszak. Jest to więc zarówno Basi jak i jej życiowy sukces. Pozostałe zawodniczki szkolą się pod okiem Macieja Chudzikiewicza. Fechmistrz Piasta bardzo był zadowolony nie tylko z medalu, ale i sukcesu szkoleniowego Anny Nycz – Ania doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi. Widać, ze jej podopieczne robią systematyczne postępy, a wynik osiągnięty na Mistrzostwach Polski świadczy o tym, że jej praca daje już wymierne efekty. Bardzo się z tego cieszymy – mówi Maciej Chudzikiewicz.

 

Prezydent uhonorował szermierzy Piasta
26 05 2014

 

Jagoda-Zagala2014W miniony piątek w kinie „AMOK” odbyła się uroczysta Gala podczas której prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz uhonorował przedstawicieli gliwickiego świata sportu. Nagrody i wyróżnienia przyznawano zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej. Mamy przyjemność poinformować, że wśród wyróżnionych i nagrodzonych byli trenerzy, zawodniczki i zawodnicy sekcji szermierczej Piasta Gliwice.

Wyróżnieni to: Maciej Chudzikiewicz, Marek Julczewski, Mikołaj Pac Pomarnacki, Piotr Tomala (trenerzy)

Zawodnicy: Kaja Kościelniak, Paweł Krawczyk, Sebastian Majgier, Daniel Niestrój, Patryk Szlama, Anna Ridzewska, Jagoda Zagała. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Ci, co regularnie zaglądają na piast.gliwice,pl, wiedzą, że w/w wymienieni to medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz ich opiekunowie. Na nagrody w pełni więc zasłużyli.

Gala2014a-szermeirze

Gala2014-szermeirze

Foto: Antoni Witwicki

„O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”
19.05.2014

Ivo-Chlebiej-podiumW cieniu zawodów o Stalową Klingę Hutnika i Memoriału Antoniego Franza w Krakowie odbył się turniej dla dzieci i młodzieży w którym rywalizowano „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. Młodzież nie walczyła jednak na mieczy tylko na szpady. Reprezentanci Piasta i tym razem nie zawiedli. W kategorii młodzików (2001/02) bezapelacyjnie najlepszy okazał się Ivo Chlepiej. W starszym roczniku (1999-2000) Piast wywalczył dwa brązowe medale. Trzecie miejsca zajęli Damian Michalak i Ewa Kawencka.

Jest to jeden z większych turniejów dla młodzieży organizowanych w Polsce. Co roku z tej okazji do Krakowa zjeżdża się około 500 dziewcząt i chłopców z Polski i krajów ościennych. Zdobyć medal w takim turnieju to duży prestiż i satysfakcja.

Wyniki zawodów szermierczych
O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipiety w szpadzie dziewcząt i chłopców

17-18 maj 2014 Kraków
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
Młodziczki (2001-2002):
8. Staszulonek Karolina Piast Gliwice 2002

Juniorki Młodsze (1999-2000):
3. Kawencka Ewa Piast Gliwice 2000
10. Banaszak Barbara Piast Gliwice 2000
18. Kyrcz Julia Piast Gliwice 1999
23. Bilińska Agnieszka Piast Gliwice 2000

Klasyfikacja końcowa chłopców:
Dzieci (2003 i młodsi):
20. Rzyczniak Wojciech Piast Gliwice 2004
27. Olejniczak Kamil Piast Gliwice 2004

Młodzicy (2001-2002):
1. Chlebiej Ivo Piast Gliwice 2001
17. Migas Piotr Piast Gliwice 2002
20. Kardaszewski Jan Piast Gliwice 2001

Juniorzy Młodsi (1999-2000):
3. Michalak Damian Piast Gliwice 1999
31. Janik Krzysztof Piast Gliwice 1999
43. Gajewski Jan Piast Gliwice 1999

 

48. Turniej O Stalową Klingę Hutnika
17-18.05 2014

Klinga-medalisciW miniony weekend, Gliwice na dwa dni stały się szpadową stolicą Polski. W sobotę w hali przy ul Sikorskiego 132 rozegrano „Turniej o Stalową Klingę Hutnika”, który jednocześnie jest IV edycją Pucharu Polski w Szpadzie połączonym z Pucharem Europy U- 23. W niedzielę natomiast walczono w „Memoriale Antoniego Franza”. Była to już 48. edycja tych zawodów. – To najstarszy turniej szpadowy, który nieprzerwanie odbywa się w naszym mieście od 48. lat. Przerwy nie było nawet podczas stanu wojennego – powiedział na otwarciu zawodów – Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta.

O Stalową Klingę Hutnika

W turnieju indywidualnym wzięło udział 126 szpadzistów z kilku krajów Europy w tym cała czołówka polskiej szpady z olimpijczykami z Londynu włącznie. Przyjechał nawet Egipcjanin. W Memoriale Franza natomiast wystartowało aż 20 drużyn, co jest wynikiem rekordowym. – Nawet w Mistrzostwach Polski nie startuje tak dużo ekip – mówi Chudzikiewicz.

Piast Gliwice wystawił liczną reprezentację. Zabrakło jednak złotego medalisty poprzedniej edycji – Rubena Limardo. Wenezuelczyk broniący barw Piasta przechodzi rekonwalescencje po kontuzji kolana. W jego miejsce skoczył Aleksander Koczergin, szpadzista rodem z Ukrainy. On też uplasował się najwyżej z ekipy Piasta, zajmując 12 miejsce. 15 był Paweł Krawczyk, a 18 Sebastian Majgier. Pozostali szermierze z gliwickiego klubu zajmowali jeszcze niższe lokaty. Brak szpadzisty Piasta w finałowej ósemce to niespodzianka – Taki jest sport, czasem się wygrywa, czasem przegrywa. Dla młodych szpadzistów z sekcji Piasta to jednak bardzo cenne doświadczenie, które będzie na pewno procentować w przyszłości – tłumaczy postawę swoją i kolegów Marek Jendryś, jeden z najbardziej doświadczonych szpadzistów na tym turnieju. 18. Miejsce Sebastiana Majgiera w tym doborowym towarzystwie to bardzo przyzwoity wynik.

klinga2014

Szermierze Piasta na podium nie stanęli, ale złoty medal i brązowy wywalczyli rodowici gliwiczanie. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Adamek, wychowanek Muszkietera Gliwice, a obecnie szermierz AZS AWF Wrocław. Adamek w finale pokonał Radosława Zawrotniaka wysoko, bo 15/4. Trzeci w turnieju indywidualnym był Marce Baś, teraz zawodnik KKS Kraków, a wcześniej reprezentant Muszkietera Gliwice. – W półfinale przegrałem z Radkiem Zawrotniakiem, olimpijczykiem i reprezentantem Polski. Te trzecie miejsce jednak to mój najlepszy w tym roku wynik. Cieszę się tym bardziej, że wynik ten osiągnąłem w Gliwicach. – mówi Marcel Baś.

Stalowa-Klinga-2014 Medaliści „Turnieju O Stalową Klingę Hutnika”
1. Michał Adamek, 2. Radosław Zawrotniak, 3. Marcel Baś, 3. Krzysztof Mikołajczak

finaliscipeMedaliści Pucharu Europy U-23

 

Memoriał Antoniego Franza

Do turnieju drużynowego przystąpiło aż 20 zespołów. W żadnym , innym turnieju w Polsce nie startuje tak dużo ekip – To bardzo prestiżowe zawody. Startują zespoły także zza granicy. Wygranie „Memoriału Antoniego Franza” przez niektórych jest nawet bardziej cenione niż zdobycie Mistrzostwa Polski – tłumaczy dlaczego do Gliwic ściąga z tej okazji aż tak dużo zespołów – Maciej Chudzikiewicz. Piast wystawił trzy drużyny. Pierwsza ekipa walczyła w składzie Mateusz Nycz, Paweł Krawczyk, Sebastian Majgier i Marek Jendryś. Gliwiczanie zakończyli ten turniej na V miejscu. W poprzedniej edycji stanęli na trzecim stopniu podium. Wynik jest więc jest nieco gorszy.

Franz02

W finale, który odbył się w wyjątkowej scenerii, bo w Ruinach Teatru Victoria naprzeciw siebie stanęli „Metysi”, (zespół złożony ze szpadzistów z Wrocławia i Rybnika) i KKS Kraków. Lepsi okazali się „Metysi”, którzy wygrali 45/34. Tradycyjnie już nie tylko walki szpadzistów mogli podziwiać widzowie. W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami sympatyków szermierki zabawiała Magda Meisel z zespołem Sound Machine oraz zespół taneczny „Salake”. Trzecie miejsce w turnieju drużynowym uplasowała się reprezentacja Rumunii. Tym razem na podium nie stanęliśmy, ale jest bardzo zadowolony z zawodów. Dzięki wsparciu Miasta Gliwice mogliśmy zorganizować turniej na wysokim, europejskim poziomie – podsumowuje Maciej Chudzikiewicz.

Franz04

Franz05

Franz01Zwycięzcy 48. edycji Memoriału Antoniego Franza

 

O Stalową Klingę Hutnika
Miejsca zawodników Piasta
13. Koczergin Aleksander Piast Gliwice 1975

15. Krawczyk Paweł Piast Gliwice 1989

18. Majgier Sebastian Piast Gliwice 1995

24. Nycz Mateusz Piast Gliwice 1989

26. Staszulonek Aleksander Piast Gliwice 1993

35. Kosmol Tomasz Piast Gliwice 1997

39. Szlama Patryk Piast Gliwice 1996

48. Jendryś Marek Piast Gliwice 1974

51. Nikiel Marcin Piast Gliwice 1998

68. Staszulonek Bartosz Piast Gliwice 1997

70. Bartolewski Wacław Piast Gliwice 1998

72. Niestrój Daniel Piast Gliwice 1995

90. Cieślik Paweł Piast Gliwice 1995

111. Majnusz Rafał Piast Gliwice 1975


Memoriał Antoniego Franza
Miejsca i skład drużyn Piasta

5 PIAST GLIWICE I PIAST GLIWICE POL

8 PIAST GLIWICE II PIAST GLIWICE POL

13 PIAST GLIWICE III PIAST GLIWICE POL

Skład drużyn:

PIAST GLIWICE I: JENDRYŚ Marek, KRAWCZYK Paweł, MAJGIER Sebastian, NYCZ Mateusz

PIAST GLIWICE II: KOCZERGIN Aleksander, NIESTRÓJ Daniel, STASZULONEK Aleksander, SZLAMA Patryk

PIAST GLIWICE III: BARTOLEWSKI Wacław, KOSMOL Tomasz, NIKIEL Marcin, STASZULONEK Bartosz

 

Ewa Kawencka wygrywa prestiżowy turniej
28.04.2014

Ewa-Kawencka2013Nieco w cieniu mistrzostw Śląska w tym roku odbył się prestiżowy turniej szermierczy dla dzieci i młodzieży – „Radlin Cup”. Główną nagrodą był Puchar Prezydenta Radlina. Turniej ten ma już długą tradycję. Sukcesy odnosili na nich Sebastian Majgier czy Jagoda Zagała, późniejsi medaliści mistrzostw Świata.

– Zawsze bierzemy udział w tym turnieju. panuje bowiem tam taki dobry duch. Jak nasi szermierze zwyciężali w tych zawodach, to potem odnosili sukcesy na planszach najważniejszych imprez – mówi Maciej Chudzikiewicz, – fechtmistrz Piasta.

W tegorocznej edycji w kategorii 13/14-latków zwyciężyła szpadzistka Piasta – Ewa Kawencka. Gliwiczanka stoczyła szczególnie zacięty bój w finale, gdzie zmierzyła się z Anną Musiał. Katowiczanka w finale prowadziła już 14:11. Kawencka jednak w końcówce tej walki zachowała się jak doświadczona i rutynowana szpadzistka. odparła ataki rywalki i sama zadała cztery ciosy z rzędu, dzięki czemu wygrała tą najważniejszą walkę 15:14 i stanęła na najwyższym stopniu podium.

To był zresztą bardzo udany weekend dla niej. bo w turnieju drużynowym Mistrzostw Śląską zdobywała złoty medal, a indywidualnie srebro – To bardzo poukłada zawodniczka. Choć długo nie trenuje, to 90% tego co się nauczyła, potrafi wykorzystać na planszy, stąd te wyniki – tłumaczy Chudzikiewicz.

 

Mistrzostwach Śląska Młodzików
27.04.2014

Rybnik2014Kolejnym sukcesem może pochwalić się sekcja szermiercza Piasta Gliwice. Tym razem w ślady Jagody Zagały i Mateusza Nycza, reprezentantów Polski poszły zawodniczki i zawodnicy z roczników 2000-2002 Na Mistrzostwach Śląska Młodzików w szpadzie kobiet i mężczyzn, które odbyły się w minioną niedzielę w Rybniku reprezentanci Piasta Gliwice wywalczyli cztery medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Te najcenniejsze, bo złote krążki zostały zdobyte w turnieju drużynowym. Żeński zespół walczył w składzie: Basia Banaszak, Agnieszka Bilińska, Ewa Kawencka i Aleksandra Nycz. Męska drużynę stanowili: Karol Pankiewicz, Ivo Chlebiej, Krystian Bismor i Szymon Świder

Ewa Kawencka dorzuciła do tego jeszcze medal srebrny w turnieju indywidualnym, a na trzecim stopniu podium stanął Karol Pankiewicz.

Świetnie też zaprezentowała się druga drużyna Piasta. Chłopcy z rocznika 2002 zakończyli zawody na czwartym miejscu.

Rybnik-dziewczeta-2014

 

Rybnik-panowie-2014

Turniej indywidualny dziewcząt, miejsca zawodniczek Piasta

2 miejsce – Ewa Kawencka
5 miejsce – Basia Banaszak
7 miejsce – Aleksandra Nycz
18. Agnieszka Bilińska Piast Gliwice
21. Julia Michaleskul Piast Gliwice
25. Weronika Pawlikowska Piast Gliwice

Turniej indywidualny chłopców, miejsca zawodników Piasta
3 miejsce – Karol Pankiewicz
5 miejsce – Chlebiej Ivo
10. Krystian Bismor
11. Szymon Świder
13. Michał Wesołowski
16. Jan Kardaszewicz
19. Piotr Smęt
21. Piotr Migas
23. Robert Mordal
31. Krzysztof Stasiak

Jagoda Zagała trzecią szpadzistką świata!
12.04.2014

Jagoda-Zagala2013Kilka tygodni temu Jagoda Zagała wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy. W miniony piątek szpadzistka Piasta zadziwiła i uszczęśliwiła nas po raz kolejny. Gliwiczanka na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, które odbywały się w bułgarskim Plovdiv wywalczyła w turnieju drużynowym brązowy medal najważniejszej na świecie imprezy. Jagoda bardzo dobrze biła się też w turnieju indywidualnym. Do strefy medalowej zabrakło jej zaledwie dwóch trafień. Tą część mistrzostw zakończyła na 7. lokacie.

Jagoda Zagała w tym roku już po raz ostatni startuje jako juniorka. I ten obecny sezon jest najlepszy w jej dotychczasowej karierze. Zaliczyła już bardzo udane występy w zawodach seniorskich na krajowych planszach, wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy , teraz wróciła z Mistrzostw Świata z brązowym krążkiem – Jagoda była prawdziwą liderką tej drużyny. Walczyła doskonale i dzięki temu Polska ma medal, a nasza sekcja kolejny sukces – mówi trener szpadzistki – Piotr Tomala. Polki były wymieniane w gronie kandydatek do medalu. Walczyły równo i pewnie. Dopiero w półfinale nie sprostały Rosjankom, które zrewanżowały się naszej drużynie za przegrany półfinał mistrzostw Europy w Tel Awiwie. Wcześniej Polki pokonały Włoszki. W meczu o III miejsce nasze reprezentantki wygrały z Węgierkami 45:39 . Medale zawisły na szyjach Kamili Pytki, Jagody Zagały, Martyny Swatowskiej i Aleksandry Zamachowskiej.

zagala-mistrzostwa-swiata2014

Ćwierćfinały:
Węgry – Ukraina 45:38
USA- Rumunia 45:33
Rosja – Chiny 45:40
Polska – Włochy 45:40

Półfinały:
USA – Węgry 45:29
Rosja – Polska 45:40

O 3 miejsce:
Polska – Węgry 45:39

Finał:
Rosja – USA 45:33

Kolejność:
1 Rosja
2 USA
3 Polska
4 Węgry
5 Włochy
6 Rumunia
7 Chiny
8 Ukraina
Startowało 30 drużyn.
Mecze Polek:
1/16

Polska – Serbia 45:23
1/8
Polska – Niemcy 45:31

SZPADA MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO
Nieco tylko gorzej od koleżanek z reprezentacji, ale znacznie lepiej niż w niedawnych mistrzostwach Europy, zaprezentowali się nasi szpadziści. Zajęli piąte miejsce, zostawiając za plecami wiele świetnych drużyn. Tytuł mistrzowski wzięli Węgrzy, pokonując w finale Hiszpanów. Trzecie miejsce zdobyli Koreańczycy. Podopieczni trenera Artura Fajkisa startowali w składzie Maciej Bielec, Piotr Kapała, Sebastian Majgier, Mateusz Rok.

Ćwierćfinały:
Korea Południowa – Włochy 27:26
Węgry – Japonia 45:37
Hiszpania – Chiny 45:26
Izrael – Polska 45:33

Półfinały:
Węgry – Korea Południowa 36:30
Hiszpania – Izrael 45:43
O 3 miejsce:
Korea Południowa – Izrael

Finał:
Węgry – Hiszpania 45:23

Kolejność:
1 Węgry
2 Hiszpania
3 Korea Południowa
4 Izrael
5 Polska
6 Włochy
7 Chiny
8 Japonia
Startowało 35 drużyn.
Mecze Polaków:
1/16

Polska – Bułgaria 45:35
1/8
Polska – Wielka Brytania 45:35

 

Challenge Wratislavia po raz 37.
31.03.2014

WratislaviaPoniedziałek był ostatnim dniem w którym we Wrocławiu rozgrywano największy na świecie turniej dla dzieci i młodzieży w szermierce. „Challenge Wratislavia” to impreza, która ściąga do stolicy Dolnego Śląska ponad 2. tys. uczestników z kilkudziesięciu państw z całego świata. W związku z tym, że w tych kategoriach wiekowych nie rozgrywa się mistrzostw świata, to właśnie ten turniej jest traktowany jako najważniejsza impreza naszego globu dla najmłodszych adeptów szermierki.

W tegorocznej edycji walczyło ponad 2100 zawodniczek i zawodników z 30 państw i 5 kontynentów z tak egzotycznych państw jak np. Jamajka. W tym międzynarodowym gronie nie mogło zabraknąć szpadzistek i szpadzistów z Gliwic. Najliczniejszą reprezentację wystawił Piast Gliwice, ale obecni byli też reprezentanci Muszkietera i Kosyniera Gliwice. Godne podkreślenia jest to, że kluby z naszego miasta obsadziły wszystkie kategorie wiekowe.

Już w pierwszym dniu zawodów szpadzista Piasta rywalizująca w rocznikach 2001/2002 – Karolina Staszulonek wywalczyła brązowy medal. Podopieczna Mikołaja Paca Pomarnackiego była jedyną Polką , która stanęła na podium.

W kategorii wiekowej chłopców z roczników 2003 i młodsi wysokie, bo szóste miejsca zajął Wojciech Rzyczniak. Wśród chłopców starszych o dwa lata drugie miejsce zajął Ivo Chlebiej. Szpadzista, którym opiekuje się Marek Julczewski w finale uległ reprezentantowi gospodarzy Karolowi Naganowiczowi. Do finałowej ósemki zakwalifikowało się tylko 3 Polaków. Medali nie było w pozostałych kategoriach, ale szermierze Piasta zajmowali zazwyczaj wysokie, punktowane miejsca. Trzeba przyznać, że organizatorzy starają się jak mogą, by turniej ten miał odpowiednią atmosferę i rangę. Finałowe walki rozgrywane są na specjalnych planszach, tak jak ma to miejsce na najważniejszych zawodach najwyższej rangi

Zobacz film z rozpoczęcia turnieju

 

Jagoda Zagała Mistrzynią Europy!
04.03.2014

Jagoda-Zagala2013Fantastyczny wynik osiągnęła Jagoda Zagała na Mistrzostwach Europy Juniorek, które odbywają się właśnie w Jerozolimie. Szpadzistka Piasta Gliwice wywalczyła dziś złoty medal w turnieju drużynowym. Gliwiczanka sukces ten osiągnęła walcząc razem z Aleksandrą Zamachowską (KKS Kraków), Kamila Pytką (AZS AWF Warszawa) i Anną Mroszczak (RMKS Rybnik).

JESTEŚMY NA FACEBOOKU – DOŁĄCZ DO NAS

– Cieszymy się z tego medalu, bo jest to mała niespodzianka. W gronie faworytów do złota wymieniano Włoszki, Rosjanki, Francuzki, a tymczasem to Polki stanęły na najwyższym stopniu podium – mówi Piotr Tomala, trener Jagody Zagały.

Po turnieju indywidualnym trudno było się spodziewać, że Polki sięgną po złoto. Zarówno Zagale jak i Zamachowskiej nie udało się wejść do czołowej ósemki. Szpadzistka Piasta została sklasyfikowana na 11 miejscu, a krakowianka na 9 lokacie. Na ostatnim stopniu podium stanęła natomiast Pytko. – Jest niedosyt z tej 11 lokaty, bo liczyliśmy, że Jagoda będzie walczyć o medale, ale na zawody pojechała przeziębiona, a to turniej indywidualny i takie nawet drobne dolegliwości mają wpływ na postawę zawodniczki. Nie udało się w turnieju indywidualnym, jest za to złoto Mistrzostw Europy w turnieju drużynowym – cieszy się Piotr Tomala.

Polki drogę na najwyższy stopień podium rozpoczęły niemrawo. Na początku męczyły się z ekipami niżej notowanymi. Czym jednak były bliżej finału, tym walczyły coraz lepiej. W półfinale zawodniczki znad Wisły pewnie pokonały Rosjanki – 45:41.

W meczu o złoty medal Polski zmierzyły się z Włoszkami. W pierwszej fazie prowadziła reprezentantki Italii. W szóstej walce Kamila Pytko po raz pierwszy wyprowadziła naszą reprezentację na prowadzenie. Zaraz po niej walczyła Jagoda Zagała. Szpadzistka Piasta powiększyła przewagę do pięciu punktów. po niej znów wyszła na planszę Pytko, a gdy z niej schodziła, był rezultat 35-31 dla Polski. Jako ostatnia biła się Zamachowska. Ta walka przejdzie do historii nie tylko tych mistrzostw. Krakowianka prowadziła 44:40. Do złotego medalu brakowało jednego trafienia, ale Alberta Santuccio doprowadziła do wyrównania. Skończył się regulaminowy czas i sędzia zarządził dogrywkę. Tu, decydujący cios zadała Zamachowska i po chwili Polki rzuciły się sobie w objęcia!

źródło: piast.gliwice.pl

MECZ FINAŁOWY

ZAMACHOWSKA Aleksandra POL 45 – 44 ITA SANTUCCIO Alberta

score

touches

touches

score

(3) ZAMACHOWSKA
Aleksandra
2 2 5 5 MARZANI Roberta (6)
(1) ZAGALA Jagoda 5 3 3 8 SANTUCCIO Alberta (5)
(2) PYTKA Kamila 8 3 2 10 CLERICI Alice (4)
(1) ZAGALA Jagoda 10 2 6 16 MARZANI Roberta (6)
(3) ZAMACHOWSKA
Aleksandra
18 8 3 19 CLERICI Alice (4)
(2) PYTKA Kamila 25 7 4 23 SANTUCCIO Alberta (5)
(1) ZAGALA Jagoda 29 4 1 24 CLERICI Alice (4)
(2) PYTKA Kamila 35 6 7 31 MARZANI Roberta (6)
(3) ZAMACHOWSKA
Aleksandra
10 13 SANTUCCIO Alberta (5)

Rezerwowe

(R) MROSZCZAK Anna POMETTI Giorgia (R)

 

 

Marcin Nikiel wygrywa w Pucharze Europy!
08.02.2014

Marcin-NikielKapitalnie w tym roku walczą szpadziści z Gliwic, a szczególnie dobrze radzą sobie w turniejach międzynarodowych. Niedawno Mateusz Nycz stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach satelitarnego Pucharu Świata, a w miniony weekend – Marcin Nikiel zwyciężył w Pucharze Europy Kadetów. Szpadzista Piasta w finale pokonał także szermierza z naszego miasta – Piotra Kapałę z UKS Kosynier Gliwice.

Zawody odbyły się w Krakowie. Do turnieju przystąpiło 123 szpadzistów z kilkunastu krajów Europy, ale nie tylko. Wśród startujących był też Japończyk. Nikiel nie należał do faworytów, choć ten młody szermierz już w tym roku odnotował kilka znaczących wyników. Formą błysnął w zawodach Pucharu Polski Seniorów, gdzie w bratobójczej walce pokonał starszego i bardziej utytułowanego Mateusza Nycza. Na rozegranych niedawno Mistrzostw Polski wywalczył w turnieju drużynowym złoty medal.

Krakowski turniej miał oprawę godną miana Pucharu Europy. Walki finałowe odbyły się w galerii handlowej z komentarzem, oprawą muzyczną, przeplataną pokazami sztuki walki kendo. W takiej atmosferze Nikiel czuł się doskonale i też tak walczył – Marcin miał niesamowity dzień. Walczył mądrze i skutecznie. Pewnie wygrywał pojedynki – chwali młodego

szpadzistę Piasta Maciej Chudzikiewicz. Podopieczny Mikołaja Paca Pomarnackiego w półfinale rozbił będącego na pierwszym miejscu listy rankingowej w Europie – Rumuna – Adriana Dabiję. W walce o złoto zmierzył się z Piotrem Kapałą, szpadzistą Kosyniera, który dwa tygodnie temu stanął na najwyższym stopniu podium MP Juniorów. Nikiel wygrał ten finał pewnie, bo 15:10.

Miejsca pozostałych szermierzy Piasta:

18. Staszulonek Bartosz
36. Szocik Jakub
66. Michalak Damian
76. Bartolewski Wacław

W turnieju żeńskim
39. Kawencka Ewa
64. Kyrcz Julia

Złota sobota gliwickiej szpady!
Gliwice – 25.01.2014

mp-junior2014Niesamowity wynik, nawet jak na gliwiczan, osiągnęli w rozgrywanych w sobotę indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów młodzi szermierze z naszego miasta. Jagoda Zagała zdobyła złoty medal, Piotr Kapała także stanął na najwyższym stopniu podium, a srebro wywalczył Sebastian Majgier. Piąty w tym turnieju był Marcin Nikiel.

– Nie wiem, który to już mój medal, ale jestem bardzo szczęśliwa. Bardzo chciałam wygrać tu w Gliwicach, bo to były moje ostatnie mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. W tym roku kończę wiek juniora i przechodzę do seniorów – mówi uradowana Zagała.

Zwycięstwo jednak łatwo nie przyszło. W półfinale Zagała zmierzyła się ze swoją najgroźniejszą rywalką – Olą Zamachowską. Gliwiczanka źle zaczęła ten pojedynek. Przegrywała już wysoko, bo 3:7, ale potem zaczęła odrabiać straty, by ostatecznie zwyciężyć 15:11. – Szermierza nie ocenia się po tym jak zaczyna walkę, tylko jakim wynikiem ja kończy – śmieje się podopieczna Piotra Tomali. W finale już emocji nie było, Jagoda wysoko już wygrała z Kamilą Pytko – 15:8.

mp-junior2014b

Nie mniej interesujący był turniej męski. Gliwiczanie wystawili bardzo silną reprezentację. Od początku jak burza szli Piotr Kapała i Sebastian Majgier. Pierwszy to zawodnik Kosyniera Gliwice, drugi szpadzista Piasta. Zdecydowanie bardziej utytułowany był ten drugi. Majgier dwa razy pod rząd zdobywał mistrzostwo Polski. W sobotę po raz trzeci stanął przed szansą obronienia tytułu. Jeśliby by to zrobił, przeszedłby do historii jako pierwszy junior, któremu się to udało. Pech jednak chciał, że w finale trafił na Piotra Kapałę. Podopieczny Jana Motyla miał prawdziwy dzień konia. Do finału doszedł z łatwością. Majgier też bez większego trudu wywalczył sobie prawo walki o mistrzowski tytuł. W decydującej jednak o złotym medalu pojedynku, lepszy okazał się Kapała, wygrywając 15:12. – Sebastian to jeden z najlepszych w kraju w tej kategorii wiekowej szpadzista, dobrze wyszkolony, z dużym doświadczeniem. Kluczem do wygranej była więc odpowiednia taktyka. Oddałem mu inicjatywę i skoncentrowany czekałem na jego błędy, udało się… – wyjaśnia wyraźnie uradowany szermierz Kosyniera.

Majgier bardzo dobrze zaczął te starcie. prowadził nawet 4:1, ale potem zaczął oddawać punkty rywalowi – To był wyczerpujący turniej, W tej decydującej walce zabrakło mi chyba sił – tak tłumaczył swoją przegraną podopieczny Marka Julczewskiego.

Dla Piotra Kapały był to pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski. – Teraz pozostają mi starty na mistrzostwach Europy i Świata, spróbuję tam powalczyć o medale – uśmiecha się Kapała.

mp-junior2014a

mp-junior2014c

mp-junior2014d

Daniel Niestrój ósmy w Pucharze Świata
12.01.2014.

Daniel-NiestrojDaniel Niestrój – szpadzista gliwickiego Piasta wywalczył bardzo dobre, ósme miejsce w turnieju Pucharu Świata juniorów Trophée Maître Roger Nigon rozegranym w Bazylei. Podopieczny Mikołaja Paca Pomarnackiego nieznacznie, bo tylko dwoma trafieniami uległ w ćwierćfinale późniejszemu zwycięzcy tych zwodów – Hiszpanowi – Yulenowi Pereirze. Z pozostałych naszych ośmiu reprezentantów Polski – dobrze wypadł Piotr Kapała. Szermierz Muszkietera Gliwice został sklasyfikowany na miejscu trzynastym. 83 miejsce w tym turnieju zajął Patryk Szlama.

Swój drugi start w zawodach Pucharu Świata Seniorów zanotowała Jagoda Zagała. Szpadzistka Piasta na turnieju Grand Prix du Qatar 2014 nie zdołała wprawdzie zakwalifikować się do 64, ale wyszła z grupy i wygrała pierwszy pojedynek pucharowy. Zagała, choć w Polsce już jest znaną szermierką, to jeszcze juniorka i dopiero stawia pierwsze, szermiercze kroki w tego typu imprezach sportowych. W Grand Prix Kataru wzięły udział najlepsze szpadzistki z całego świata.

Mateusz Nycz wygrywa w Pucharze Świata!
11.01.2015

Mateusz-Nycz2014Kapitalny wynik osiągnął Mateusz Nycz na zawodach satelitarnych Pucharu Świata, które odbyły się w sobotę 11 stycznia sobotę w Sztokholmie. Zawodnik Piasta Gliwice  zajął pierwsze miejsce! Ostatni taki wynik szermierz Piasta osiągnął w 1998 roku, kiedy to Bartłomiej Kurowski zwyciężył w podobnym turnieju, który odbył się we włoskim Lignano.

Sukces naprawdę duży, ale nie traktowałbym tego w kategoriach niespodzianki. Mateusz ma duży potencjał i możliwości. Już na ostatnich zawodach Pucharu Polski walczył dobrze. Medalu nie zdobył, bo trafił na świetnie w tym dniu dysponowanego Tomasza Motykę. W Sztokholmie pokazał już jednak pełnię swoich nieprzeciętnych umiejętności – chwali swojego podopiecznego Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta.

W zawodach rozegranych w stolicy Szwecji wzięło udział kilku czołowych szpadzistów z naszego globu. Obecny był dwukrotny mistrz świata Nikołaj Nowosjołow (Estonia), wicemistrz olimpijski Bartosz Piasecki (Norwegia) czy wicemistrz świata juniorów Anatolij Herej (Ukraina).

Droga do złotego medalu łatwa nie była. W ćwierćfinale gliwiczanin rozbił Anatolija Hereja – 15:10. W kolejnej walce zmierzył się z mistrzem Europy U23 – Włochem Raffaello Marzanim, pokonując go 15:12. W decydującej o złotym medalu walce rozbił Kaspra Roslandera reprezentanta Finlandii.

Mateusz Nycz ma na swoim koncie już sporo sukcesów, w tym tytuł Mistrza Europy. Po raz pierwszy jednak zwyciężył w zawodach Pucharu Świata. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście rywalizacji o miejsce w kadrze na najbliższe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się już za dwa lata w Rio de Janeiro. Nycz musi punktować właśnie na takich imprezach, aby móc pojechać do Brazylii.

Piętnaste miejsce na tych zawodach zajął Paweł Krawczyk, także szpadzista Piasta Gliwice

 

Sztokholm, 11 stycznia 2014

Ćwierćfinały

Mateusz Nycz (Polska) – Anatolij Herej (Ukraina) 15:10

Raffaello Marzani (Włochy) – Henrik Jarl (Szwecja) 15:10

Niko Vuorinen (Finlandia) – Jakob Stymne (Szwecja) 15:7

Kasper Roslander (Finlandia) – Joar Sundman (Szwecja) 3:2

 

Półfinały:

Nycz – Marzani 14:12

Roslander – Vuorinen 15:9

 

Finał:

Nycz – Roslander 15:9

 

Kolejność:

1 Mateusz Nycz (Polska)

2 Kasper Roslander (Finlandia)

3 Raffaello Marzani (Włochy)

3 Niko Vuorinen (Finlandia)

5 Joar Sundman (Szwecja)

6 Jakob Stymne (Szwecja)

7 Anatolij Herej (Ukraina)

8 Henrik Jarl (Szwecja)

———————————-

15 Paweł Krawczyk (Polska)

Startowało 80 zawodników.

 

Źródło: piast.gliwce.pl

 

Juniorzy Piasta Mistrzami Polski!
Gliwice – 06.01.2014

Majgier-SzlamaW niedzielę, w hali sportowej przy ul. Warszawskiej rozegrano turniej drużynowy w szpadzie żeńskiej i męskiej, którego stawką było Mistrzostwo Polski Juniorów. W turnieju męskim faworytem była drużyna Piasta. Gliwiczanie nie zawiedli, pewnie wygrywając te zawody.

– Trochę męczyliśmy się na początku, z każdym meczem jednak było coraz łatwiej. W sumie dość pewnie wygraliśmy te mistrzostwa – powiedział po zakończeniu zawodów Sebastian Majgier.

Obok srebrnego medalisty z turnieju indywidualnego, w drużynie walczyli jeszcze Marcin Nikiel, Patryk Szlama i Daniel Niestrój. Szczególnie ten ostatni miał powody do tego, by walczyć jak najlepiej, gdyż nie udał mu się start w sobotnich zawodach, mimo że należał do grona ścisłych faworytów. W niedzielę jednak drużyna Piasta nie miała sobie równych. W ćwierćfinale gospodarze pokonali pewnie, bo 45/22 Kosyniera Gliwice. W półfinale też łatwo rozbili Kolejarza Wrocław, bo 45/28. W decydującym meczu, którego stawką był złoty medal, gliwiczanie pokonali „Szpadę” Wrocław 45/34. Drugi zespół Piasta został sklasyfikowany na V miejscu, a Kosynier Gliwice zajął VII lokatę.

W turnieju żeńskim medalu dla Gliwic nie było, ale też i na to nie liczono. W drużynie tylko Jagoda Zagała znajdowała się w optymalnej dyspozycji. Kaja Kościelniak wraca do formy po chorobie, a Kinga Majnusz po kontuzji. Czwarta, Kasia Majgier ma ledwie 15 lat, a więc była znacznie młodsza od reszty zawodniczek. Gliwiczanki zakończyły te zawody na przyzwoitej, piątej lokacie. Zwyciężyły szpadzistki AZS AWf Katowice.

 

Srebrna Zagała, piąty Nycz – Puchar Polski Seniorów
Gliwice – 04.01.2014

Jagoda-Zagala2014Największy sukces w historii występów na polskich planszach odniosła w minioną sobotę Jagoda Zagała. Szpadzistka Piasta w rozgrywanych w Gliwicach zawodach Pucharu Polski Seniorów zajęła drugie miejsce! W maju 2012 roku Zagała stanęła na trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski Seniorów. Wtedy uznano to za sensację. Sobotni medal jest już tylko małą niespodzianką.

Podopieczna Piotra Tomali ma dopiero 19 lat i jeszcze jest w wieku juniora. Jako młodziczka zdobyła wszystkie, możliwe krajowe trofea. 2014 rok jest ostatnim w którym może jeszcze rywalizować jako juniorka. Gliwiczanka jednak jest już przygotowana do rywalizacji wśród najlepszych, polskich szpadzistek, co potwierdził wynik sobotnich zawodów. – Liczyłem po cichu na medal brązowy, ale wejście do finału było już dla mnie zaskoczeniem – mówił jeszcze w trakcie trwania decydującej o złotym medalu trener Jagody – Piotr Tomala.

Opiekun Zagały miał być prawo zaskoczony. Do Gliwic bowiem przyjechała cała polska czołówka tej odmiany broni w tym Magdalena Piekarska, medalistka mistrzostwo Europy i Świata, olimpijka z Londynu. I to właśnie z warszawianką przyszło młodej szpadzistce Piasta zmierzyć się w walce o złoty medal. Stres i napięcie było ogromne. Z tego powodu Zagała nawet zapomniała nałożyć obowiązkowej, klubowej opaski, za co została ukarana przez sędzinę m.in. stratą jednego punktu. To wyzwoliło w gliwiczance dodatkową, sportową złość, bo szybko to odrobiła, a nawet wyszła na prowadzenie. Gliwiczanka, mimo że od rywalki jest młodsza o 9 lat w tej fazie walki niczym nie ustępowała Piekarskiej. Akademiczka z Warszawy wykorzystała jednak swoje doświadczenie i po odrobieniu strat, nie pozwoliła już dogonić się Zagale, wygrywając ten finał 15:11. – Gdy się walczy, to zawsze chce się wygrywać, ale i tak ten srebrny medal, to moje największe osiągnięcie w seniorskiej karierze – mówiła tuż po walce ze łzami w oczach Jagoda Zagała.

Szpadzistka Piasta była jedyną zawodniczką w strefie medalowej spoza Warszawy. Na trzecim stopniu podium bowiem stanęły Ewa Nelip i Małgorzata Stroka. Obie to reprezentantki Polski. W półfinale Jagoda pokonała właśnie Strokę 15:12, a wcześniej wyeliminowała z zawodów, Renatę Knapik z KKS Kraków, aktualną mistrzynię Polski i medalistkę ostatnich Mistrzostw Europy. Nie jest to jednak przypadek. W grudniu szpadzistka Piasta stanęła na trzecim stopniu podium Pucharu Świata Juniorów. To był sygnał dla reszty, że rok 2014 może należeć do niej.

Jagoda Zagała jeszcze rok temu walczyła nie tylko na planszy, ale i z przewlekłą kontuzją, co na parę miesięcy przyhamowało rozwoju jej kariery, ale te problemy ma już za sobą. – Chyba będę widywał ją coraz rzadziej. Interesuje się ją już trener reprezentacji narodowej szpadzistek. Myślę, że niedługo dostanie powołanie – zdradza Piotr Tomal, szkoleniowiec zawodniczki.

W turnieju żeńskim startowało 79 zawodniczek. Angelika Marszołek zajęła 42 lokatę. Aleksandra Rubin została sklasyfikowana na 52 miejscu, a Anna Ridzewska na 63 lokacie

Zagala-podium

W sobotę również rywalizowali mężczyźni. Faworytem gospodarzy był Mateusz Nycz. Podopieczny Macieja Chudzikiewicza w tych zawodach zajął piątą lokatę z której byl połowicznie zadowolony. – Liczyłem na troszkę więcej, ale z tego piątego miejsca jestem też zadowolony. W poprzednim roku jeszcze nadrabiałem zaległości po przerwie spowodowanej pobytem w wojsku. W tym roku chciałbym już piąć się w górę w rankingach.

Na dalszych miejscach uplasowali się pozostali reprezentanci Piasta Gliwice. 17. był Daniel Niestroj, 26. Bartosz Staszulonek, 30. Marek Jendryś, 32. Aleksander Koczergin, 39. Patryk Szlama, 40. Aleksander Staszulonek, 57. Paweł Krawczyk, 62. Sebastian Majgier, 63. Jakub Turek, 64. Marcin Nikiel

Mateusz Nycz na zawodach w Gliwicach zajął piąte miejsce

Mateusz Nycz na zawodach w Gliwicach zajął piąte miejsce