Przeprowadzka do nowej hali szybko zaczęła przynosić wymierne korzyści. Coraz więcej młodzieży zjawiało się na zajęciach. Trenerzy mieli z czego wyławiać nowe talenty, a ci co trenowali już dłużej, mieli motywację, aby ćwiczyć jeszcze intensywniej. Taka sytuacja mogła tylko cieszyć Macieja Chudzikiewicz, Piotra Tomalę i Wacłąwa Myszczyszyna, którzy w tym czasei opiekowali się młodzieżą w Piaście. Szczególne powody do zadowolenia mógł mieć Maciek Chudzikiewicz. Jeden z jego podopiecznych – Mateusz Nycz nie tylko brylował w swojej kategorii wiekowej, ale coraz częściej odnosił sukcesy w zawodach dla seniorów. Piotr Tomala też zacierała ręce z zadowolenia. Wreszcie za sprawą dziewczyn przez niego szkolonych o gliwickiej, żeńskiej szpadzie mówiło się w Polsce coraz głośniej. Piast stał się młodzieżową siłą nr 1 w kraju.

Rok 2007 szermierze Piasta rozpoczęli od bardzo mocnego akcentu. 17 lutego na wrocławskich planszach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Był to wielki dzień gliwickiej, młodzieżowej szermierki. W turnieju indywidualnym złoty medal zdobył szpadzista Piasta Gliwice - Piotr Szczeciński. Trenerem Piotra jest Marek Julczewski. Szczeciński nie miał sobie równych, W ćwierćfinale rozgromił Adrian Gładysza aż 15:0, co rzadko się zdarzą w tej dyscyplinie sportu. W półfinale poradził sobie z Sewerynem Brzozowskim (15:13). A w walce o tytuł mistrzowski pokonał Wojciecha Sworowskiego - też 15:13. W zawodach wzięło udział 71 zawodników.
Końcowa kolejność:
1 - Piotr Szczeciński (Piast Gliwice)
2 - Wojciech Sworowski (RMKS Rybnik)
3 - Seweryn Brzozowski (UKS Zagłoba Warszawa)
3 - Przemysław Witosławski (Flesz Świdnica)
Pozostałe miejsca zawodników Piasta
15 -Marek Leszczyński
19 - Przemysław Bandurski
44 - Aleksander Kazek
W turnieju drużynowym o miano najlepszego teamu w Polsce w finale zmierzły się dwie ekipy z Gliwic. W meczu o najwyższy stopień podium, prowadzony przez Jana Motyla i Mikołaja Pomarnackiego - Muszkieter Gliwice pokonał ekipę Piasta Gliwice - 45:12. Złoto więc dla Muszkietera, a srebro dla Piasta !
Piast walczył w składzie: Szczeciński Piotr 1990, Leszczyński Marek 1991, Bandurski Przemysław 1990, Kazek Aleksander 1990
Muszkieter: Broniszewski Filip 1990, Rzeszutek Jacek 1990, Kucza Przemysław 1991, Magiera Piotr 1991
Jeszcze lepiej niż chłopcy w turnieju drużynowym spisały się młode szpadzistki Piasta. Drużyna walcząca w składzie Ola Wenglarczyk, Kasia Chlebiej, Ania Nycz i Apolonia Żychiewicz okazała się bezkonkurencyjna, w finale pewnie pokonując zawodniczki Legii Warszawa 45:34. Ten tytuł mistrzowski, zdobyty przez nasze dziewczęta to niewątpliwie duża zasługa fechmistrza - Macieja Chudzikiewicza, który już od kilku lat pracuje z tą grupą młodzieży. W turnieju drużynowym dziewcząt wzięło udział 19 zespołów.

Sukcesów juniorom pozazdrościli ich starsi koledzy. Na rozgrywanych 17 i 18 marca 2007 r. w Radlinie "Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 20, w turnieju indywidualnym, w ścisłym finale zmierzyło się dwóch szermierzy Piasta: Mateusz Nycz i Francisco Limardo - Wenezuelczyk, broniący na co dzień barw gliwickiego klubu. Po ciekawej i emocjonującej walce Nycz pokonał młodzieżowego reprezentanta Wenezueli - 15:13 Podopieczny Macieja Chudzikiewicza zresztą nie miał w tym turnieju sobie równych, wygrywając pewnie wszystkie walki i potwierdzając czołową lokatę na listach rankingowych w kraju. Tuż za podium (5 lokata) uplasował się zawodnik Muszkietera Gliwice - Marcel Baś. W turnieju indywidualnym szpady kobiet natomiast bardzo udany występ zanotowała Anna Polis, która dotarła do szerokiego finału, ostatecznie zajmując 7 lokatę. Warto dodać, że w drodze do medalu, naszą reprezentantkę wyeliminowała tryumfatorka tych zawodów - Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław). Ania od dłuższego czasu prezentuje równą formę, potwierdzając to na najważniejszych zawodach. W sobotę natomiast przystąpiono do walk w turnieju drużynowym. Trenerzy dwóch zespołów Piasta, które przystąpiły do eliminacji - Maciej Chudzikiewicz i Marek Julczewski obawiali się powtórki z poprzednich kilu zawodów, kiedy to po sukcesach indywidualnych następowało rozprężenie i nie udawało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Tym razem jednak miało być inaczej. Drużyna walcząca w składzie: Mateusz Nycz, Francisko Limardo, Mateusz Drobiński i Piotr Maciejczyk walczyła fenomenalnie dochodząc do ścisłego finału. Tutaj na szermierzy Piasta czekał Muszkieter Gliwice. Podopieczni Jana Motyla i Mikołaja Paca-Pomarnackiego musieli jednak uznać wyższość szpadzistów Piasta ulegając 38/45. Dwa najcenniejsze krążki powędrowały tym samym do Gliwic. Całkiem udanie też wypadła drużyna żeńska. Ania Polis, Kasia Chlebiej, Ola Węglarczyk i Ania Nycz zajęły siódme miejsce. Trzy z tych dziewcząt rywalizują jeszcze w młodszej kategorii wiekowej , dlatego też wynik podopiecznych Macieja Chudzikiewicza tym bardziej cieszy.

Sukcesy młodzieży nie pozostały bez echa. W środę 21 marca w sali konferencyjnej klubu przy ul. Zwycięstwa odbyło się spotkanie świeżo upieczonych medalistek i medalistów Mistrzostw Polski oraz ich trenerów z przedstawicielami klubowych władz oraz dziennikarzami. W części oficjalnej prezes - Jacek Krzyżanowski podziękował fechmistrzom i szermierzom za ich ostatnie sukcesy. Potem szpadzistki i szpadziści odebrali z rąk dyrektora - Józefa Drabickiego nagrody za osiągnięte wyniki.

Od 21 do 24 kwietnia w Katowicach odbywały się 78 już Mistrzostwa Polski seniorów w szermierce. I były to kolejne mistrzostwa w których bardzo dobrze wypadli szpadziści Piasta Gliwice zdobywając dwa medale. W turnieju indywidualnym srebro wywalczył Adam Wiercioch. Wiercioch w drodze do finału pokonał m.in. Krzysztofa Mikołajczaka (Legia Warszawa), który w ćwierćfinale wygrał z brązowym medalistą poprzednich mistrzostw MP - Markiem Jendrysiem (w tych zawodach sklasyfikowany na ósmym miejscu). W walce o złoto jednak nasz zawodnik musiał uznać wyższość czterokrotnego już mistrza Polski - Tomasza Motyki (AZS AWF Kraków), ulegając 8:15. Dla Adama to i tak stopień wyżej na pudle niż w poprzednich mistrzostwach. Nie udało się niestety obronić złota Rubenowi Limardo Wenezuelczyk reprezentujący Piasta dotarł do szerokiego finału, ale podobnie jak i Jendryś przegrał w ćwierćfinale i ostatecznie zajął 5 lokatę. Pozostałe miejsca szpadzistów Piasta: 14 Mateusz Nycz, 15 Paweł Rajtor, 17 Dariusz Zieliński, 28 Piotr Maciejczyk, 49 Piotr Szczeciński. Ruben Limardo indywidualnie medalu nie zdobył, ale wspólnie z Markiem Jendrysiem, Adamem Wierciochem i Mateuszem Nyczem wywalczyli złoty krążek w turnieju drużynowym. Autorem tego sukcesu są nasi znakomici fechmistrze: Maciej Chudzikiewicz i Marek Julczewski.
Finał drużynowych LXXVIII niewątpliwie przejdzie do historii polskiej szermierki. Zmierzyły się w nim zespoły AZS AWF Wrocław i Piasta Gliwice. Jeszcze na dwie walki przed końcem meczu gliwiczanie przegrywali pięcioma punktami. W przedostatniej walce dwa trafienie nadrobił Adam Wiercioch. Do ostatniego pojedynku trenerzy Piasta wyasygnowali Rubena Limardo. "W zawodach indywidualnych, jeszcze w eliminacjach Limardo wygrał z Motyką i liczyłem, że zrobi to po raz drugi. Musiał jednak nadrobić trzy punkty, co nie było łatwe. Udało się doprowadzić do remisu. W takiej sytuacji zarządza się minutową dogrywkę i losuje priorytet. I tu szczęście uśmiechnęło się do nas. Limardo zadał decydujące trafienie i wygraliśmy mecz 44:43. Tym samym po pięciu latach przerwy znów mamy złoty medal" - opowiadał trener złotej drużyny - Marek Julczewski. W zawodach drużynowych czwarte miejsce zajął Muszkieter Gliwice, a 7 lokata przypadła drugiej drużynie Piasta.

W ostatnich dwóch dniach wyjątkowo długiego w 2007 r. majowego weekendu do Gliwic zjechała cała czołówka polskiej szpady oraz liczni przedstawiciele tej odmiany szermierki z innych krajów Europy. W tym roku organizatorzy 41 już Turnieju o "Stalową Klingę Hutnika" i "Memoriału Antoniego Franza" postarali się nie tylko o to, aby nie tylko sprawnie przeprowadzić zawody, ale i przybliżyć mieszkańcom gliwiczan tą dyscyplinę sportu. W niedzielny wieczór, w scenerii gliwickiego Rynku odbył się mecz pokazowy "O Puchar Centrum Handlowego Forum" - Piast Gliwice kontra Bergamo (Włochy) . Dodatkową atrakcją był występ czeskiej formacji "The Beatles Revival", naśladująca wiernie słynną "czwórkę z Liverpoolu" o zespołu tanecznego "Dangerous Street"
5 maja o godz. 10:00 na 16 planszach ustawionych w hali sportowej w Sośnicy rozpoczął się 41 już turniej o Stalową Klingę Hutnika, będący jednocześnie III edycją Pucharu Polski w szpadzie. Po raz pierwszy w jednym dniu walczyły jednocześnie panie i panowie. Zdecydowano się na takie posunięcie, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić turniej. Wcześniejsza formuła, trzydniowych zawodów bowiem zbyt długo była rozciągnięta w czasie, co było uciążliwe zarówno dla kibiców jak i zawodników. Zwyciężczynią turnieju pań została zawodniczka AZS AWF Warszawa - Magdalena Piekarska, która w finale pokonała 15:11 Czeszkę - Martinę Olexovą. Trzecie miejsce zajęły mistrzyni świata z 2005 r. Danuta Dmowska i Małgorzata Stroka (obydwie AZS AWF Warszawa). Reprezentantki Piasta uplasowały się na dalszych lokatach. Nie jest to jednak niespodzianką, gdyż Maciej Chudzikiewicz do zawodów wystawił głównie jeszcze juniorki. 28 miejsce Ani Nycz w tak znakomitej obsadzie należy więc odbierać za całkiem przyzwoity wynik.
Końcowa kolejność:
1 - Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
2 - Martina Olexova (Czechy)
3 - Danuta Dmowska
3 - Małgorzata Stroka (obie AZS AWF Warszawa)
Miejsca zawodniczek Piasta
28 - Ania Nycz
33 - Ania Polis
34 - Kasia Chlebiej
54 - Ola Wenglarczyk
Szermierze gliwickiego Piasta przyzwyczaili już swoich kibiców do sukcesów i do tego, że regularnie stają na podium najważniejszych zawodów w kraju. Tym razem jednak można było mówić o prawdziwym pechu. Marek Petraszek i Adam Wiercioch przegrali swoje walki jednym trafieniem (14:15) już we wcześniejszej fazie turnieju i nie weszli do finałowej ósemki. Najwyżej z reprezentantów Piasta uplasował się Marek Jendryś, zajmując siódme miejsce. Godna odnotowania jest też 15 lokata Mateusza Nycza. Szkoda, bo u siebie sukces smakuje podwójnie. W wielkim finale zmierzyli się Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) i Adam Pracławski (Kolejarz Wrocław). Ten pierwszy nie dał żadnych szans zawodnikowi z Wrocławia wygrywając 15:4. Brązowym medalem musiał się zadowolić mistrz Europy - Tomasz Motyka, obok niego na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Mikołajczak. W zawodach udział wzięło 114 szermierzy.
Końcowa kolejność:
1 - Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków)
2 - Adam Pracławski (Kolejarz Wrocław
3 - Krzysztof Mikołajczak (Legia Warszawa
3 - Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław)
Miejsca zawodników Piasta
7 - Marek Jendryś
15 - Mateusz Nycz
20 - Adam Wiercioch
21 - Piotr Szczeciński
23 - Dariusz Zieliński
25 - Piotr Maciejczyk
31 - Marek Petraszek
32 - Marek Leszczyński
81 - Mateusz Golis
82 - Mateusz Drobiński
103 - Paweł Rajtor
107 - Przemysław Bandurski
113 - Dominik Zagała

W tym roku do turnieju drużynowego znanego jako „Memoriał Antoniego Franza” przystąpiło 18 zespołów w tym: trzy czeskie, trzy rumuńskie, dwie włoskie, Słowacja, Litwa i osiem z krajowych drużyn. Po dwie ekipy wystawiły Piast i Muszkietera Gliwice. Jednym z faworytów był aktualny, drużynowy Mistrz Polski, czyli zespół Piasta Gliwice. Niestety, podopieczni Macieja Chudzikiewicza i Marka Julczewskiego nie zdołali dotrzeć do strefy medalowej i ostatecznie musieli się zadowolić piątą lokatą. Zważywszy jednak na to, że Adam Wiercioch walczył nie tylko z rywalami, ale i z grypą żołądkową, a w meczu przeciwko Czechom nie mógł wystąpić Marek Petraszek to i z tego piątego miejsca, notabene najlepszego z pośród polskich zespołów należy się cieszyć. Turniej wygrali szpadziści SC Praga wygrali, w finale pokonując rodaków z USK Praga 45:37. trzecie miejsce zajęła reprezentacja Litwy, a czwarte Rumunia. Drugi zespół Piasta był 8. Drużyny Muszkietera uplasowały się na 10 i 13 lokacie.
W niedzielę wieczorem na zakończenie tej wspaniałej imprezy, w scenerii gliwickiego rynku odbył się pojedynek szermierczy o Puchar Centrum Handlowego Forum - Piast Gliwice kontra Kleberg Bergamo (Włochy). Zdzisław Mikulski i trenerzy sekcji szermierczej Piasta Gliwice postarali się, aby było to bardzo atrakcyjne widowisko. Szpadziści walczyli na specjalnej planszy, była też maszyna wskazująca trafienia, a mecz komentowali Andrzej Sługocki i Maciej Chudzikiewicz. Każda drużyna wystawiła po trzech zawodników i walczono systemem każdy z każdym. Barw Piasta bronili: Piotr Maciejczyk, Mateusz Nycz i Piotr Szczeciński. Drużynę włoską natomiast prowadził Zbigniew Deminiuk. Pan Zbigniew 14 lat temu wyjechał z Polski do Włoch i jest tam trenerem reprezentacji juniorów i klubu Kleberg Bergamo. Spod jego ręki wyszło już wielu reprezentantów Polski i Włoch. Lepsi okazali się gliwiczanie wygrywając 27:24. Aspekt sportowy nie był jednak w tym przypadku najważniejszy. Jak kilka razy podkreślał ze sceny Maciej Chudzikiewicz chodziło o przybliżenie tej dyscypliny sportu mieszkańcom Gliwic i o promocję szermierki. Miły gest wykonali też szpadziści Piasta, przekazując na pamiątkę zdobyty puchar włoskiej drużynie. Niestety, nie dopisała aura. Siąpiący deszczyk i chłód nieco odstraszył widzów. Tych co przyszli na Rynek skutecznie jednak rozgrzewała czeska kapela "The Beatles Revival", naśladująca wiernie słynną czwórkę z Liverpoolu oraz zespołu tanecznego "Dangerous Street". Przed sceną wspólnie bawili się starsi i młodsi widzowie, a także szermierze. Była to więc prawdziwa uczta dla oka i ducha. Podobne imprezy na gliwickim Rynku odbywały się już przed kilkoma laty. Powrócono więc do tego pomysłu

Szermiercza młodzież Piasta też nie zwalniała tempa. W pierwszych dniach maja szpadzistki zdobyły srebrny medal w drużynie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szermierce, która odbywała się Opolu. 13 maja natomiast w Krakowie odbył się V Międzynarodowy Turniej o Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty, będący jednocześnie pucharem Polski juniorów. Do turnieju żeńskiego przystąpiło aż 172 dziewcząt z kilku krajów Europy. Zawody te wygrała reprezentantka Piasta Gliwice - Katarzyna Chlebiej. W drodze na najwyższy stopień podium ta młoda szpadzistka walczyła z zawodniczki zza wschodnich granic. W półfinale Kasia w stosunku 15:13 wygrała z Ksenię Pantelejewą z Ukrainy. Natomiast w finale, podopieczna Macieja Chudzikiewicza pokonała Szilvi Pelke (BVSC Budapeszt) także 15:13. Chlebiej zafundowała swojemu trenerowi prawdziwy horror. Pewnie prowadząc w drugiej fazie walki dała się kilka razy trafić i rywalce do zwycięstwa brakowały już tylko dwa punkty. Jednak fantastyczny finisz zakończył się sukcesem. Druga z naszych młodych gwiazd - Ania Nycz była 20. Dalsze miejsca zajęły: Zosia Frankow. Jagoda Zagała, Marta Spodynek. Z medalem brązowym z tych zawodów, ale w młodszej kategorii dziewcząt do lat 12, do Gliwic wróciła Kinga Majnusz.

Świetnym wynikiem mogą się też pochwalić szpadziści Piasta, którzy w dniach 12-13 maja uczestniczyli w międzynarodowych zawodach "Challenge Eugene Filol". W turnieju tym, który odbywał się w stolicy Szwecji, oprócz gospodarzy wzięły udział drużyny z Danii, Finlandii, Rumunii, Estonii, Rosji i Polski. Nasza drużyna, prowadzona przez fechmistrza - Macieja Chudzikiewicza, walcząca w składzie: Drobiński, Maciejczyk, Nycz, Szczeciński, zajęła pierwsze miejsce, a w turnieju indywidualnym na bardzo dobrej ósmej lokacie uplasował się Mateusz Nycz. Pozostali nasi szermierze również pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie zajmując odpowiednio 14, 15, 16 i 32 miejsce. Dodajmy, że gliwiczanie, którzy walczą w kategoriach młodzieżowych, rywalizowali z seniorami. Tym bardziej więc te wynik godny podkreślenia.

Po sukcesach w Mistrzostwach Polski i na arenach międzynarodowych, w sobotę 26 maja czołówka polskiej szpady uzupełniona przez zawodników z Norwegii i Ukrainy wzięła udział w XXVII międzynarodowym turnieju "O Puchar Barbakanu znanym także jako "Memoriał Stanisława Pereświt-Sołtana". Gliwiczanie należeli do faworytów, ale że będzie aż tak dobrze nie liczyliśmy. W finale tych zawodów bowiem zmierzyło się dwóch szermierzy Piasta: Adam Wiercioch i Marek Jendryś. Jednym trafieniem zwyciężył Wiercioch, ale złoto i srebro powędrowało do Gliwic. Na 10 lokacie zawody zakończył Marek Petraszek, a 27 i 29 lokatę zajęli nasi młodzi mistrzowie - Nycz i Maciejczyk.

8 września 2007 we Wrocławiu odbyła się IV edycja Pucharu Polski w męskiej szpadzie. Te ostatnie, kończące pucharowe zmagania w tym sezonie wygrał reprezentant Piasta Gliwice - Adam Wiercioch. Nasz szpadzista zaprezentował najrówniejszą formę, dość pewnie w drodze do złotego medalu pokonując czołowych, polskich szpadzistów. Najpierw w ćwierćfinale "pokłuł" Roberta Andrzejuka 15:10. W półfinałowej walce nieco większy opór stawił mu Radosław Zawrotniak, bo tu Wiercioch wygrał tylko jednym tylko trafieniem. W walce o pierwszą lokatę gładko jednak rozprawił się z Piotrem Sadowym w stosunku 15:10. Puchar Polski w szpadzie zdobywa ten zawodnik, który w czterech turniejach nazbiera najwięcej punktów. Tak się szczęśliwie złożyło, że to właśnie Adam Wiercioch w przekroju tych czterech edycji turnieju o P.P. nazbierał najwięcej punktów i zwyciężył w klasyfikacji generalnej, co już dawno nie zdarzyło się szermierzowi Piasta. Dzięki tym dobrym wynikom trenowany na co dzień przez fechmistrzów: Marka Julczewskiego i Macieja Chudzikiewicza zawodnik pojechał na Mistrzostwa Świata, które odbyły się na przełomie września i października w Petersburgu.
Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski:
1 Adam Wiercioch (Piast Gliwice) - 190 pkt.
2 Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) – 183 pkt.
3 Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław) – 174 pkt.

25.09.2007 r. Uherskie Hradiste gościły uczestników Międzynarodowego Pucharu Czech w szpadzie. W doborowej stawce rywali bardzo dobrze spisał się 32-letni Marek Jendryś (Piast Gliwice), który przegrał jedynie dwoma trafieniami walkę o finał z Czechem Jirim Beranem i ostatecznie zajął trzecią pozycję. W kategorii juniorów Mateusz Nycz był drugi, ulegając w finale, 15:14, innemu zawodnikowi gospodarzy - Jakubowi Kustce.

7 października w Petersburgu odbyły się Mistrzowska Świata w szermierce. Najbardziej uradowane z tych Mistrzostw wracały florecistki, które zdobył złoty medal w turnieju drużynowym. Niestety wśród nich nie było gliwiczanek. Marek Julczewski zabrał na te arcyważne zawody czterech szpadzistów. W turnieju indywidualnym Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) zajął 12 miejsce. 23 Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław) był 23, Adam Wiercioch (Piast Gliwice) – 29, Krzysztof Mikołajczak (Legia Warszawa) był 84. Drużyna zajęła 7 miejsce. Pozornie powodów do radości nie było. Tyle, że już na tych mistrzostwach zbierano punkty do kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2008 r. jak się miało później okazać, był to duży krok dotrzymania paszportów do Pekinu.

W cieniu tej wielkiej imprezy w Krośnie odbył się Memoriał im. Jana Poprawy. Świetnie w tych zawodach spisała się młoda szpadzistka Piasta - Apolonia Żychiewicz. Podopieczna Macieja Chudzikiewicza wygrała ten turniej. Nagrodą był przepiękny i okazały puchar wykonany specjalnie na te zawody przez znaną nie tylko w kraju Hutę Szkła z Krosna.

Kapitalny występ na XXXII Memoriale Ferdynanda De Martinengom, który odbył się 17 października, a będącego jednocześnie kolejną edycją młodzieżowego Pucharu Świata zanotował szpadzista Piasta – Mateusz Nycz. Podopieczny Macieja Chudzikiewicza w zawodach rozgrywanych w stolicy Słowacji w Bratysławie zajął drugie miejsce. To najlepszy wynik Mateusza Nycza w jego dotychczasowej, już wtedy bogatej przecież w medale karierze sportowej. Do finału nasz szpadzista dotarł bez większych problemów, pokonując w ćwierćfinale Ukraińca – Anatolia Herey 15:10. W półfinale rozprawił się z Włochem - Luca Ferrari 15:12. Do złota zabrakło bardzo nie wiele, bo tylko jednego trafienia (14:15). Na najwyższym stopniu podium stanął Włoch Matthew Trager. W turnieju wzięło udział 159 szpadzistów z całego świata w tym byli również gliwiczanie. Liczną reprezentacje wystawił Muszkieter Gliwice. Najwyżej z podopiecznych Jana Motyla uplasował się Łukasz Rokosz (23 miejsce).
Świetny występ zanotowała również szpadzistka Piasta - Ania Polis. Nasza reprezentantka wyrasta na czołową postać w młodej szpadzie kobiet. Ania zajęła w tych zawodach dziewiąte, najwyższe spośród Polek miejsce.
Końcowa kolejność:
1 Matthew Trager (Włochy)
2 Mateusz Nycz (Polska - Piast Gliwice)
3 Pavel Pitra (Czechy)
Pozostali Polacy:
20 Piotr Nemec (Polska - AZS AWF Wrocław)
23 Łukasz Rokosz (Polska - Muszkieter Gliwice)
35 Filip Broniszewski (Polska - Muszkieter Gliwice)
48 Marcel Baś (Polska - Muszkieter Gliwice)
58 Piotr Kruczek (Polska AZS AWF Kraków)
61 Paweł Krawczyk (Polska - Muszkieter Gliwice)
72 Piotr Szczeciński (Polska - Piast Gliwice)
94 Jacek Rzeszutek (Polska - Muszkieter Gliwice

11 listopada 2007 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie gościł uczestników Mistrzostw Śląska Juniorek i Juniorów w szpadzie. Zawody te zdominowały zawodniczki GKS Piast Gliwice. W turnieju indywidualnym, wśród 54 szpadzistek najlepsza okazała się Katarzyna Chlebiej, która w finałowej walce pokonała klubową koleżankę - Annę Nycz 15-10. Zofia Frankow, Marta Spodymek, Anna Ridzewska i Apolonia Żychiewicz uplasowały się kolejno na 7,8,9 i 10 miejscu. 13 miejsce zajęła Jagoda Zagała, 23 Maja Zagała, 30 Paulina Michalewicz i 40 Maja Kureczko. W turnieju indywidualnym chłopców (brało udział 40 zawodników) niezłą formę zaprezentował Marek Leszczyński, zdobywając srebrny medal. Mistrzem Śląska został inny gliwiczanin, Przemysław Kucza z Muszkietera, który w finale pokonał zawodnika Piasta 15-12. O dużą niespodziankę postarał się Piotr Hawrylewicz, który wywalczył ósme miejsce w szerokim finale. 17 lokata przypadła Janowi Wenglarczykowi, 22 był Bartłomiej Kazek, 33 Filip Rożałowski, 35 Mateusz Wardziński. 39 Michał Rabiej. Turniej drużynowy dziewcząt( 8 zespołów) to ponowna dominacja Piastunek. Złote medale wywalczyły dziewczęta z pierwszego zespołu (K. Chlebiej, A. Nycz, A. Zychiewicz, M. Zagała), srebrne - drugi zespół naszego klubu (Z. Frankow, A. Ridzewska, J. Zagała, M. Spodymek). Wsród chłopców (8zespołow) najlepsi w drużynie okazali się zawodnicy rybnickiego RMKS-u. Drużyna Piasta (M. Leszczyński, J. Wenglarczyk, P. Hawrylewicz, B. Kazek) po dość pechowej porażce w ćwierćfinale z AZS-AWF Katowice 44-45 i dwóch kolejnych zwycięstwach zajęła ostatecznie 5 lokatę. Zespół Muszkietera wywalczył srebrny medal. Sukcesy na planszach Radlina gliwicka młodzież zawdzięcza głównie swym trenerom/wychowawcom. Maciej Chudzikiewicz, Piotr Tomala, Zbigniew Czajkowski, Wacław Myszczyszyn, Marek Julczewski (Piast), Jan Motyl, Mikołaj Pac-Pomarnacki (Muszkieter) to obecnie "siła napędowa" gliwickiej szermierki.

17 listopada w Gliwicach odbył się trzeci turniej Pucharu Polski juniorek. Tylko jedna zawodniczka, która nie reprezentowała Piasta Gliwice zdołała zająć miejsce na podium. Złoty medal przypadł prowadzonej przez Piotra Tomalę - Jagodzie Zagale, która w finale pokonała Martę Majcher z AZS AWF Katowice. Trzecie miejsca przypadły podopiecznym Macieja Chudzikiewicza: Kasi Chlebiej i Apolonii Żychiewicz (Piast Gliwice)
Końcowa kolejność:
1 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2 Marta Majcher (AZS AWF Katowice)
3 Katarzyna Chlebiej
3 Apolonia Żychiewicz (obie Piast Gliwice)
Startowało 114 zawodniczek

W niedzielę, 18-go listopada w niemieckim Laupheim w 40 turnieju o Puchar Uhlmanna czyli zawodach Młodzieżowego Pucharu Świata, reprezentujący Piasta Gliwice - Mateusz Nycz zajął trzecie miejsce. Tym samym podopieczny Macieja Chudzikiewicza potwierdził, że poprzedni sukces i zajęcie II miejsca na zawodach Pucharu Świata, które odbyły się miesiąc wcześniej w Bratysławie nie było dziełem przypadku. W zawodach w Laupheim brała udział cała światowa czołówka. W ćwierćfinale Nycz pokonał kolegę z reprezentacji - Łukasza Rokosza (Muszkieter Gliwice), który został sklasyfikowany na szóstym miejscu. W walce o ścisły finał nasz reprezentant przegrał 8:15 ze zwycięzcą tej imprezy - Yannick Borel z Francji. Miejsca pozostałych polaków (czytaj gliwiczan) 20 Filip Broniszewski (Polska - Muszkieter Gliwice), 26 Piotr Maciejczyk (Piast Gliwice), 58 Piotr Nemec (AZS AWF Wrocław), 66 Piotr Szczeciński (Piast Gliwice), 124 Marcel Baś (Muszkieter Gliwice)
Kolejność:
1 Yannick Borel (Francja)
2 Emanuel Flierl (Niemcy)
3 Enrico Garozzo (Włochy)
3 Mateusz Nycz (Polska - Piast Gliwice)
6 Łukasz Rokosz (Polska - Muszkieter Gliwice)
Miejsca pozostałych Polaków
20 Filip Broniszewski (Polska - Muszkieter Gliwice)
26 Piotr Maciejczyk (Polska - Piast Gliwice)
58 Piotr Nemec (Polska - AZS AWF Wrocław)
66 Piotr Szczeciński (Polska - Piast Gliwice)
124 Marcel Baś (Polska - Muszkieter Gliwice)

24 i 25 listopada w Gliwicach odbył się drugi w bieżącym sezonie turniej szpadowego Młodzieżowego Pucharu Polski. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła prowadząca na liście klasyfikacyjnej PZS Dominika Mosler (Górnik Radlin). Wśród mężczyzn natomiast triumfował reprezentant Piasta Gliwice - Piotr Maciejczyk, który w finale pokonał także gliwiczanina, reprezentanta Muszkietera - Filipa Broniszewskiego. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Nyczowi (Piast Gliwice) i Janowi Sobieckiemu (AZS AWF Kraków)
Kolejność końcowa
1 MACIEJCZYK Piotr PIAST GLIWICE
2 BRONISZEWSKI Filip MUSZKIETER GLIWICE
3 NYCZ Mateusz PIAST GLIWICE
3 SOBIECKI Jan AZS AWF KRAKÓW
Pozostałe miejsca zawodników Piasta
15 LESZCZYŃSKI Marek
17 SZCZECIŃSKI Piotr
24 DROBIŃSKI Mateusz
30 GOLIS Mateusz
52 BANDURSKI Przemysław
83 WARDZIŃSKI Mateusz

W pierwszym tygodniu grudnia w turnieju szermierczym p.t. „Gwiazdka ze Szpadą” udział wzięły dziewczęta i chłopcy z roczników 1993 i młodsi. Dla dzieci z roczników 1993-94 było to również pierwsze kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2008. Tradycyjnie już nie zabrakło wśród uczestników reprezentantek i reprezentantów Piasta Gliwice. Ania Ridzewska startująca w najstarszej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Wśród chłopców, najwyżej bo na 3 lokacie uplasował się Jan Wenglarczyk.