2013

Wydarzenia/osiągnięcia/ranking
sekcji LA w sezonie 2013 r.

 

38 Memoriał Zenona Sęka
26.09.2013

Mamorial-Seka Zenon Sęk, z tym nazwiskiem kojarzą się największe sukcesy sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice. Na co dzień nauczyciel Technikum Łączności, po pracy wcielał się w rolę trenera w sekcji lekkoatletycznej, a że robił to wyjątkowo dobrze, to wyszkolił medalistów nie tylko Mistrzostw Polski. Jedną z jego najwybitniejszych wychowanek jest Ewa Gryziecka, rekordzistka świata w rzucie oszczepem, olimpijka. Zenon Sęk odszedł przedwcześnie, ale idea zmarłego przedwcześnie trenera, czyli praca z młodzieżą od podstaw aż po medale, przetrwała do dziś. Kontynuują ją trenerzy i działacze sekcji lekkoatletycznej.

 

Raz w roku, na początku jesieni odbywa się turniej, podsumowujący całoroczną pracę z młodzieżą. 38. edycja tych największych zawodów lekkoatletycznych w Gliwicach odbyła się, podobnie zresztą jak i w zeszłym roku na terenie Zespołu Szkół mieszczących się na osiedlu Sikornik. Tam, bo po zburzeniu stadionu przy ul Okrzei, który służył również i przedstawicielom królowej sportu, sekcja LA wciąż nie ma własnego obiektu do treningów. Na co dzień szatni i placu do ćwiczeń użycza ZSOE Gliwice. Trenerzy jednak nie narzekają, tylko pracują.

– Organizujemy te zawody z kilku powodów – mówi Wojciech Rutyna, kierownik sekcji LA przy Piaście Gliwice. – Jednym z nich jest właśnie to co robił Zenon Sęk, czyli wyszukiwania spośród młodzieży talentów. W Memoriale Mamorial-Seka2013startują nie tylko lekkoatleci, ale i młodzież szkolna, która uprawia inne dyscypliny. Ewa Gryziecka też zaczynała od rzucania piłeczką palantową, a potem została oszczepniczką. W tegorocznej edycji wzięło udział 400 dziewcząt i chłopców. Myślę, że z tej grupy kilku zostanie w sekcji. Drugi ważny powód organizacji tak dużych zawodów, to popularyzacja lekkiej atletyki i zaszczepienie w ogóle zainteresowania czynnym uprawianiem sportu – dodaje Wojciech Rutyna.

W 2013 roku chętnych do rywalizacji również nie zabrakło. Rangę zawodów podnosi jeszcze fakt, że kto wygrywa, ten zostaje mistrzem Gliwic. Nagrodą były nie tylko pamiątkowe medale, ale specjalnie przygotowane na ten cel unikalne koszulki. – – Najgorszym miejscem dla każdego sportowca jest czwarta lokata. Niby wysoko, a jednak poza podium. My w tym roku postanowiliśmy osłodzić ta gorycz tym, co zajęli czwarte miejsce, dając im właśnie te koszulki – mówi Wojciech Rutyna, szef sekcji L.A.

Najważniejszy cel Memoriału, jakim była popularyzacja lekkiej atletyki został osiągnięty. W zawodach uczestniczyło kilkuset dziewcząt i chłopców, co można zobaczyć na zdjęciach i filmie
ka

38. Memoriał Zenona Sęka

Wyniki Memoriału

OTWARTE MISTRZOSTWA GLIWIC SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W LA 25.09.2013 GLIWICE SIKORNIK

OTWARTE MISTRZOSTWA GLIWIC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LA 26.09.2013 GLIWICE SIKORNIK

Mamorial-Seka-big

Lekkoatleci i przyjaciele
Gliwice, ul Zwycięstwa 36 – 26.09.2013

Wojciech-RutynaJak co roku na początku jesieni w siedzibie klubu sportowego ”Piast Gliwice” spotkali się trenerzy, działacze i przyjaciele sekcji lekkoatletycznej, gliwickiej królowej sportu. Na spotkaniu podsumowano osiągnięcia sekcji w powoli kończącym się już sezonie lekkoatletycznym. Okazuje się, że mimo braku własnego obiekt do trenowania, sekcja ma się lepiej niż w roku ubiegłym. – Warunki trudne, nowego obiektu jeszcze nie mamy, a okazuje się, że praca z młodzieżą jest bardzo opłacalna. Mamy lepsze wyniki niż w zeszłym roku – informuje zadowolony Wojciech Rutyna, trener i kierownik sekcji.

 

Przypomnijmy, że sekcja L.A. Piasta straciła swój obiekt, gdy zburzono stary stadion przy ul Okrzei. Tam były bowiem wszystkie urządzenia i bieżnia niezbędne do ćwiczeń i treningów. Sekcja „tymczasowo” została przygarnięta przez ZSOE mieszczący się na osiedlu Kopernika. Z czasem jednak okazało się, że wszystkim to wyszło na dobre. Zarządzana

Ewa Gryziecka-Kwiecińska i Czesław Kwieciński, olimpijczycy, goście honorowi sekcji LA

Ewa Gryziecka-Kwiecińska i Czesław Kwieciński, olimpijczycy, goście honorowi sekcji LA

przez mgr Jolantę Pasellę placówka jest jedną z najbardziej usportowionych szkół w województwie śląskim. – Jesteśmy w ścisłej czołówce. Stawiamy na klasy sportowe o różnych profilach, bo świetnie się to komponuje z wychowaniem i nauką – poinformowała pani dyrektor. – Klasy sportowe to przyszłość. Najsilniejsze, młodzieżowe ośrodki lekkoatletyczne funkcjonują właśnie przy szkołach – dodaje Rutyna.

Przy tej szkole już w przyszłym roku ma powstać nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. – Został ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. Procedura powinna zostać zakończona jeszcze w tym roku. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w grudniu przyszłego roku zostanie oddany do użytku – informuje Stanisław Ogryzek, wiceprezes Piasta. Koszt inwestycji ma wynieść 7 mln zł.

Jest dla kogo to budować. Jak wspomnieliśmy sekcja mimo trudności rozwija się – Aktualnie pod okiem czterech trenerów: (Są to: Elżbieta Holik, Józef Ramus, Adam Śniegórski i Wojciech Rutyna) ćwiczy 80
lekkoatleci i przyjaciele
dziewcząt i chłopców uprawia lekką atletykę w Piaście. Z tego 73 uczestniczyło w różnych zawodach lekkoatletycznych. 42 z nich posiada już klasy sportowe, a to w porównaniu do zeszłego roku jest wzrost o siedem klas. W urzędzie miasta przedstawiliśmy program rozwoju na najbliższe trzy lata. Chcemy stworzyć 7,8 grup w których będzie trenować co najmniej 120 młodych adeptów, ale nie tylko. Już teraz wystawiamy naszych zawodników – mówi Wojciech Rutyna.

W zeszłym roku sekcja LA wybiegała i wyskakała na różnych zawodach 43 medale W tym – 51 krążków w różnych kolorach. Dwoje uczniów z klasy sportowej ze wspomnianej szkoły Kasia Borys i Asia Markowska jadą na Mistrzostwa Polski. Są to młodziczki, aktualne mistrzynie Śląskie. Do nich dołączy jeszcze Mateusz Szydło z Knurowa. Osiągnięcia więc są, teraz czekamy na nowy obiekt, który pozwoli sekcji może i nawet nawiązać do tych czasów, gdy Ewa Gryziecka-Kwiecińska, honorowy gość na spotkaniu biła rekord świata w rzucie oszczepem

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz więcej zdjęć

Opracowanie: Grzegorz Muzia

 

Medalowy wysyp u lekkoatletów
luty 2013

Ostatnio mało pisaliśmy o lekkoatletach Piasta, ale to nie oznacza, że przedstawiciele Królowej Sportu zapadli w zimowy sen, a wręcz przeciwnie. Przez pierwsze dwa miesiące tego roku zawodniczki i zawodnicy trenowali i rywalizowali w zawodach halowych. – Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Zdobyliśmy na Mistrzostwach Śląska łącznie 22 medale, o 10 więcej niż rok temu o tej porze. Na Mistrzostwach Polski też zajmowaliśmy punktowane miejsce – z dumą podkreśla Wojciech Rutyna, trener i kierownik sekcji lekkoatletycznej Piasta.

Nie mniej ważne od sukcesów jest to, że medale te zostały zdobyte w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Po złote krążki sięgnęli: Piotr Dobosz w biegu na 60 metrów (7,20 s), Patrycja Bartosz w skoku w dal z wynikiem 4,38 metra. Katarzyna Borys w skoku wzwyż (150 cm), Aleksander Szten rzucił kulą na odległość 13,47 m. Natomiast na dystansie 60 metrów przez płotki też złoto Mateusz Brzoza.

Mistrzostwa Śląska, jak co roku odbyły się w Spale i Brzeszczach, a więc poza granicami naszego województwa, bowiem na Śląsku nie ma hali w której mogłyby się odbywać tak poważne zawody.

Na Mistrzostwach Polski, które też odbyły się w Spale medali nie było, ale dobrze wypadli biegacze: 6 miejsce zajął Piotr Dobosz (60 m – 7,20), 7 miejsce Natalia Chibowska ( 300 m – 42.37), 9 miejsce Wojciech Wrzałek (1000 m- 2.42,03).

Po raz kolejny należy podkreślić, że tak dobre wyniki lekkoatleci osiągają, mimo braku własnego obiektu do treningu. Wszyscy w Gliwicach są zgodni, ze stadion przystosowany stricte pod potrzeby lekkoatletów powinien powstać, ale mimo że mówi się o tym od dwóch lat, to jeszcze nie wbito nawet pierwszej łopaty. Tym bardziej godny podziwu jest upór i determinacja podopiecznych trenerów Wojciecha Rutyny, Józefa Ramusa i Adama Śniegórskiego, którzy mimo braku odpowiedniej bazy treningowej, korzystając z uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych, gościnnie trenując na obiektach tej szkoły, osiągają znaczące sukcesy i cierpliwie czekają na obiecany stadion.

Lekkoatleczki Piasta Gliwice uczące się w klasie sportowej Gimnazjum nr 11.
Od lewej: Katarzyna Borys, Nikola Gorzowska, Joanna Markowska

OSIĄGNIĘCIA

Mistrzostwa Śląska – medale

1m – Dobosz Piotr 1996 – 60 m J.mł – 7.20 sek.

1m – Brzoza Mateusz 1989 – 60 m ppł Sen. – 8.56 s

1m – Szten Aleksander 1996 – kula 5kg J.mł. – 13.47 m

1m – Borys Katarzyna 1999 – wzwyż Mł. – 150 cm

1m – Bartosz Patrycja 2000 – w dal Dz.st. – 4,38 m

2m – Mirowski Daniel 1996 – 600 m J.mł. – 1.26,16 s

2m – Chibowska Natalia 1997 – 300m J.mł – 42.51

2m – Jankowski Marcin 1993 – 400m Sen. – 52.18

2m – Babula Przemysław 1994 – 1500m Jun. – 4.13,22

2m – Piotrowiak Kamil 1993 – 60 m Sen. – 7.16

2 m – Hałgas Damian 1993 – 60 m ppł.S – 8.68

2m – Gorzawska Nicola 99 – wzwyż Mł. -140 cm

3m – Kordalska Karolina 1997 – 1000m J.mł. – 3.03.01

3m – Swat Nataniel 1994 – 2000m Jun. – 5.49,93

3m – Bajon Bartłomiej 1995 – 1500m Jun. – 4.24,40

3m – Zbydniewski Andrzej 1996 – 300m Jun. – 37,70

3m – Dobosz Anna 1994 – 800m Jun. – 2.35,65

3m – Hałgas Damian 1993 – 200m Sen. – 22,68

3 m – Borys Marcin 1996 – kula 5kg – 12.20 m

3 m – Hałgas Damian 1993 – 60 m Sen. – 7.17

3m – Markowska Joanna 1999 – kula 3kg Mł. – 9,61m

3m – Szydło Mateusz 1998 – 60 m Mł. – 7,47 s

Razem : 22 medale / 5 złotych , 7 srebrnych, 10 brązowych /

Opracowanie: Grzegorz Muzia

Lekkoatleci też mają się czym pochwalić (zdjęcia/video)

Piast Gliwice kojarzy się głównie z piłką nożną i szermierką. Nie tylko jednak te sekcje osiągały sukcesy w kończącym się już roku. Mimo skrajnie trudnych warunków treningowych doskonale radzili sobie lekkoatleci. Sekcja ta wzbogaciła się o dwa medale Mistrzostw Polski i liczne tytuły mistrzów i wicemistrzów Śląska. Obecnie w Piaście Gliwice szkoli się 70. dziewcząt i chłopców. Niedawno trenerzy, zawodniczki i zawodnicy podsumowali kończący się rok.
Zobacz ZDJĘCIA
Zobacz VIDEO

 

Imprezy mistrzowskie

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA /Jun.mł/Jun./ Sen.

 

13.01.2013– SPAŁA / biegi okrężne /

19.01.2013 -BRZESZCZE / sprinty,skoki,pchnięcie kulą /

02.02.2013-BRZESZCZE / młodzików,dz.st /

Razem : 22 medale / 5 złotych , 7 srebrnych, 10 brązowych


1m – DoboszPiotr9660 m J.mł.– 7.20 sek.

1m – BrzozaMateusz89- 60 m ppł Sen. – 8.56 s

1m – SztenAleksander96- kula 5kg J.mł. – 13.47 m

1m – BorysKatarzyna99- wzwyżMł.-150 cm

1m – BartoszPatrycja00- w dal Dz.st.– 4,38 m

2m – Mirowski Daniel 96 – 600 mJ.mł.– 1.26,16 s

2m – Chibowska Natalia 97 – 300mJ.mł- 42.51

2m – Jankowski Marcin 93 – 400mSen. – 52.18

2m – Babula Przemysław 94 – 1500m Jun. – 4.13,22

2m – PiotrowiakKamil93-60 m Sen.- 7.16

2 m – Hałgas Damian 93- 60 m ppł.S- 8.68

2m – GorzawskaNicola99- wzwyż Mł.– 140 cm

3m – Kordalska Karolina 97- 1000m J.mł. – 3.03.01

3m – Swat Natanie 94-2000m Jun. – 5.49,93

3m – Bajon Bartłomiej 95-1500m Jun. – 4.24,40

3m – Zbydniewski Andrzej 96 – 300m Jun.– 37,70

3m – Dobosz Anna 94- 800m Jun.- 2.35,65

3m – Hałgas Damian 93 – 200m Sen. – 22,68

3 m – BorysMarcin96- kula 5kg- 12.20 m

3 m – Hałgas Damian 93- 60 m Sen.– 7.17

3m- MarkowskaJoanna 99 – kula 3kg mł.– 9,61m

3m – Szydło Mateusz98- 60 m Mł.– 7,47 s

4m – Nadolski Daniel 95 – 800m Jun. – 2.05,64

4m – Wrzałek Wojciech 96 – 600m J.mł. – 1.28,01

4m – Copik Bartłomiej 95 – 2000m Jun. – 5.51,34

4 m –Ziaja Marek94- skok w dal Jun – 6.49 m

5m – Piotrowiak Kamil 93 – 200 m Sen. – 22,93

6m – Dec Mateusz 97- 600m J.mł. – 1.30,00

6m – Kucło Magdalena 97 -600m J.mł – 1.50,40

11m – Szcześniak Angelika 97 -300m J.mł. – 47,35

11m-Mizera Marcel 97 – 600m J.mł – 1.33,37

13m – Piasny Rafał 96- 600m J.mł- 1.35,79

Z pozostałych wynikówuzyskanych w mitingach halowych warto wymienić :

Markowska Joanna /1999 -młodz./ – 10.00 m –kula 3kg,Szten Aleksander 96 -14,22m-kula 5kg,

Borys Katarzyna /1999 –młodz / – 150cm –sk.wzwyż , 8.44 s – 60m , 4.70 m –skok w dal /

Chibowska Natalia 97 – 8.50s – 60 m ,
DrzewieckaMonika 97– 8.70 s – 60 m
Gruba Justyna/98- młodz- 600m J.mł – 2.02,00,

Ziaja Marek 94 – 7.41 – 60 m
Jankowski Marcin 93 – 7,58 – 60 m
Zbydniewski Andrzej 96 -7.68 -60m

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Jun. Młod , Juniorów i Seniorów

SOSNOWIEC 8-9.06.2013

Razem : 5 medali / 3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy /

 

1m – ChibowskaNatalia 97- 400 m J.mł.– 57.54s

1m – BrzozaMateusz89- 110m p.płSen. – 14.96

1m – SztenAleksander96- dysk J.mł- 42.56

2m – BrzozaMateusz89- 200mSen.– 22.53

3m – CopikBartłomiej95- 1500m Jun.– 4.12.35

4m -Kordalska Karolina 97- 800m J.mł.– 2.21.02

4m – BajonBartłomiej95- 3000m Jun.– 9.15.79

6m – SzcześniakAngelika 97 – 400m J.mł.– 62.46

6m – DoboszAnna94- 800m Jun.– 2.31.56

7m – MirowskiDaniel96- 200m J.mł.– 23.33

9m – NadolskiDaniel95- 800m Jun.– 2.03.73

10m – DoboszPiotr96- 100m J.mł- 11.74

13m – ZbydniewskiAndrzej 96 – 200m J.mł- 24.04

15m – Drzewiecka Monika97 – 200m J.mł- 29.11

17m – WrzałekWojciech96- 200m.J.mł- 24.53

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Młodzików /98-99/, Dzieci st./2000-2001

BIELSKO BIAŁA 16.06.2013

Razem : 8 medali / 5 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe


1m – MarkowskaJoanna99- dysk- 34.01 m

1m- BorysKatarzyna99- wzwyż- 150 cm

1m- KowalBartłomiej99- 600m- 1.31.92

1m- HruzikPatrycja00- w dal- 4.71

1m – OstropoplskiJakub 00- 600m- 1.41.25

2m – GorzawskaNicola99- wzwyż- 140

3m – SzydłoMateusz98- 100m- 11.49

3m – MarkowskaJoanna99- kula- 9.72

4m – WilkOlivier98-kula- 9.97

4m – SzydłoMateusz98-300m- 38.29

5m – BorysKatarzyna99- w dal- 4.76

6m – PrzeradzkiKacper00- 100m- 12.87

6m – Hruzik Patrycja00- 100m- 13.73

6m – MizeraMateusz00- w dal- 4.66

7m – PrzeradzkiKacper00- w dal- 4.65

8m – ĆmielAleksandra00- 600m- 1.55.08

11m – GrubaJustyna98- 1000m- 3.32.77

12m – SzotaMarta98- w dal-3.95

13m – WrzesieńPaulina99- 600m- 1.47.49

13m -PluszczykKamil98- 100m-12.38

14m – SzotaMarta98- 100m-13.73

15m – MętelWiktoria00- 100m-14.29

16m – BulJulia99- 600m- 1.49.84

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W BIEGACH GÓRSKICH

BIELSKO BIAŁA 6.04.2013

Razem : 3 medale / 2 złote, 1 srebrny

1m – KordalskaKarolina97 – 2,5 km +250mJun.mł

1m – SwatNataniel94 – 2,5 km +250mJun.

2m – Babula Przemysław94 – 2,5 km +250mJun.

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA Juniorów Mł, Juniorów

CZĘSTOCHOWA 1-2.06.2013

Razem : 5 medali / 1 złoty, 3 srebrne ,1 brązowy/

 

1m – KordalskaKarolina97-1500m J.mł.-5.17.65

2m – Bajon Bartłomiej95-1500m Jun.– 4.17.00

2m – Szten Aleksander96-dyskJ.mł-41.03

2m – sztaf. 4 x 400m K J.mł. – 4.03.98 / Drzewiecka Monika ,Szcześniak Angelika,Chibowska Natalia, Kordalska Karolina /

3m – ChibowskaNatalia97- 400m J.mł- 58.95

4m – SztenAleksander96- kulaJ.mł- 13.60

5m – DoboszAnna94- 800m Jun.– 2.29.99

5m – DoboszAnna94- 400m Jun.– 66.25

9m – WrzałekWojciech96- 400m J.mł- 54.06

9m – Peciak Magdalena95- 200m Jun.– 29.31

10m – Zbydniewski Andrzej 96 – 200m J.mł.– 23.91

11m – Szcześniak Angelika97 – 100m J.mł. – 13.92

12m – Kuclo Magdalena97- 800m J.mł- 2.34.33

MIEDZYWOJEWÓDZKIEMISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

Opole 14 .09.2013

Razem : 4 medale / 2 złote,1 srebrny,1 brązowy /

/ 9 miejsce w punktacji klubowej na 34 sklasyfikowane kluby /

1m – MarkowskaJoanna 99 – dysk- 34.02 m

1 m – SzydłoMateusz98 – 300 m – 37.08 s

2 m – BorysKatarzyna99 – skok wzwyż-155 cm

3 m – SzydłoMateusz98 – 100 m–11.49s

4 m – BorysKatarzyna99 – 300 m p.pł. – 47.93

4 m – MarkowskaJoanna 99 – kula– 10.02 m

5 m – Maksymowicz Bartłomiej 98 – 300 m – 38.94 s

5 m – Wilk Olivier98 – kula – 10.78 m

6 m – GorzawskaNicola99 – skok wzwyż – 135cm

8 m – Wrzesień Paulina99 – 600 m – 1.46.91 s

11 m – Bul Julia98 – 1000 m – 3.20.46s

12 m – Gruba Justyna98 – 1000m-3.23.38s

13 m – MichnaKinga98 -1000 m – 3.25.18 s

MISTRZOSTWAPOLSKI

HALOWE MISTRZOSTWAPOLSKIJun,/Jun.Młod.

SPAŁA 25-27.01.2013

6 m– DoboszPiotr 96- 60 m J.mł.– 7.20 s

7 m– ChibowskaNatalia97- 300 m J.mł- 42.30 s

9 m– WrzałekWojciech96- 1000 m J.mł– 2.42.03 s

11 m – SwatNataniel94 – 3000 m J- 9.06.19 s

15 m – DecMateusz97 -600 m J.mł- 1.29.08 s

17 m – Kordalska Karolina97 – 1000 m J.mł- 3.14.88 s

17 m – Copik Bartłomiej 95- 1500 m J- 4.15.89 s

MŁODZIEŻOWEMISTRZOSTWAPOLSKI

BYDGOSZCZ29-30.06.2013

4m – KrawczykMagdalena92-1500m- 4.27.89

7m – KrawczykMagdalena92- 800m- 2.09.63

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – Jun.Mł.

Łódż26–28.07.2013

9 m –sztafeta 4 x 400m K – 4.03.98 / Szcześniak Angelika Drzewiecka Monika,Kordalska Karolina, Chibowska Natalia /

11 m – Kordalska Karolina 97 – 1500 m – 4.47.61 s

12 m – sztafeta 4 x 400m M – 3.32.46s/ Dobosz Piotr,Wrzałek Wojciech,Zbydniewski Andrzej,Mirowski Daniel /

18 m – ChibowskaNatalia 97– 400 m – 59,66 s

19 m – Szten Aleksander 96 – dysk 1,5 kg – 37,59m

MAŁY MEMORIAŁ J. KUSOCIŃSKIEGO

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – Radom 28-29.09.2013


8 m – SzydłoMateusz 98 – 300 m – 37.15s,15 m – 100 m – 12.00 s

13 m – BorysKatarzyna 99 – 300 m p.pł. -47,95 s,15 m – skok wzwyż – 151 cm

13 m – MarkowskaJoanna 99 – dysk 29,70


OSIĄGNIĘCIADRUŻYNOWE


20 miejsce w Polscew Lidze Juniorów ) – 4431pkt/ I + II rzut /(4 miejsce w II Lidze Juniorów ) –startowało 30 zespołów

8miejscew ILidze Lekkoatletycznej – 2391 pkt / I rzut 1139 pkt + II rzut 1252 pkt

( w Extraklasie Lekkoatletycznej sklasyfikowano 14 zespołów )

8 miejsce w Śląskiej Lidze Młodzików – 6666 pkt / suma 4 rzutów/

9 miejscew Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w punktacji klubowej/ 34 sklasyfikowane kluby / /

OSIĄGNIĘCIAMEDALOWE

Ogółem w sezonie2013 47 medali / 18 złotych , 14 srebrnych, 15 brązowych /

Halowe Mistrz. Śląska22 medale5 zł ,7 sr , 10 br

Mistrz.Śląska Młodz i Dz.St.85 zł,1 sr, 2 br

Mistrz.Śląska Jun,Jun.mł, Sen.53 zł,1 sr, 1 br

Międzywoj. Mistrz. Jun.mł, Jun.51 zł,3 sr,1 br

Międzywoj.Mistrzostwa Młodzików42 zł ,1 sr,1 br

Mistrz.Śląska w Biegach Górskich32 zł,1 sr


KLASYSPORTOWE2013


KL. I– 2/ Krawczyk M., Brzoza M./

II – 4/ Bednorz A. ,Chibowska N. , Piotrowiak K. , Szydło M. /

III- 17

IV – 8

V- 7

Razem: 38 klas sportowych

RANKING – sezon 2013 r.

Nazwisko Imię Roczn. Kategoria
wiekowa
Konkurencja Wynik Miejsce
Ba Śląsku W Polsce

Krawczyk Magdalena

1992

Młodzieżowiec

800m
1500m
1000m
600m
2.09.63 4.27.89 2.58.61 1.37.91 3
2
3
3
7
8
13
7

Szydło Mateusz

1998

Młodzik

300m
100m
200m
36,68
11,49
23,85
2
3
5
6
10
15

Bednorz Anna

1995

Jun.

w dal
3- skok
100 m
5,76
11,50
12,60
1
2
3
7
15

Markowska Joanna

1999

Młodzik

dysk 0,75 kg
dysk 1 kg
kula 3 kg
36.06
29.08
10,35
1
2
2
13
3

Borys Katarzyna

1999

Młodzik

wzwyż
300m ppł
4-bój
155
47,66
1964 pkt
1
2
2
18
17

Kordalska Karolina

1997

Jun.Młod

1000 m
1500 m
3.00.19 4.47.61 2
4
10 16

Szten Aleksander

1996

Jun.Mlod.

dysk 1,5kg
kula 5kg
43,93
13.60
1
2
28

Chibowska Natalia

1997

Jun.Młod.

400 m 57,54 2 15

Piotrowiak Kamil

1993

Młodzieżowiec

150 m,
100 m,
200 m
16,45
11.00
22.24
1
2
3
2

Brzoza Mateusz

1989

Senior

110 m ppl 14.80 1 16

Szczepanik Klaudia

2000

Dzieci st.

200 m,
60 m,
300 m
27.83 8.43
44.38
1
2
3
6
11
12

Hruzik Patrycja

2000 Dzieci st. W dal
200 m
4.60
28.76
2
2
13
14

Przeradzki Kacper

2000

Dzieci st.

60m
100 m
7.92
12.66
2
3
13
12

Ostropolski Jakub

2000

Dzieci st.

600 m 1.41.25 3 19

Kowal Bartłomiej

1999

Młodzik

400 m 55.09 3 23

Gruba Justyna

1998

Młodzik

1500 m 5.27.24 2 12

Klasyfikacja

I LIGA LEKKOATLETYCZNA 2013

LP

Nazwisko Imię

Razem PKT I rzut II rzut
1

Brzoza Mateusz

221

115

106

2

Krawczyk Magdalena

157

71

86

3

Chibowska Natalia

138

64

74

4

Mirowski Daniel

136

71

65

5

Szcześniak Angelika

106

55

51

6

Dobosz Piotr

93

51

42

7

Zbydniewski Andrzej

92

44

48

8

Jankowski Marcin

91

49

42

9

Piotrowiak Kamil

87

87

10

Bednorz Anna

87

87

11

Copik Bartlomiej

68

25

43

12

Kordalska Karolina

67

67

13

Peciak Magdalena

67

39

28

14

Drzewiecka Monika

60

30

30

15

Nadolski Daniel

58

24

34

16

Dobosz Anna

51

25

26

17

Hałgas Damian

50

50

18

Wrzałek Wojciech

48

31

17

19

Piasecka Marta

36

36

20

Babula Przemysław

30

30

21

Ziaja Marek

22

22

22

Bajon Bartłomiej

22

22

23

Kucło Magdalena

21

9

12

24

Swat Nataniel

21

21

 

LIGA JUNIORÓW 2013

LP

Nazwisko Imię

Razem
PKT

I rzut

II rzut

1

Bednorz Anna

311,25

168,75

142,50

2

Mirowski Daniel

281,75

144,75

137

3

Chibowska Natalia

272,25

139,25

133

4

Wrzałek Wojciech

261,75

129,75

132

5

Copik Bartlomiej

257,75

128,75

129

6

Szten Aleksander

238

123

115

7

Zbydniowski Andrzej

234,75

93

141,75

8

Szcześniak Angelika

225,75

111,25

114,50

9

Drzewiecka Monika

222,75

106,75

116

10

Dobosz Piotr

211,75

96

115,75

11

Peciak Magdalena

208,25

105,75

102,50

12

Kucło Magdalena

201,25

102,25

99

13

Swat Nataniel

195

94

101

14

Dec Mateusz

187,75

83

104,75

15

Dobosz Anna

174

71

103

16

Borys Marcin

157

75

82

17

Babula Przemysław

133,75

133,75

18

Nadolski Daniel

121

121

19

Kordalska Karolina

119,25

119,25

20

Bajon Bartłomiej

101

101

21

Ziaja Marek

89

89

22

Mizera Marcel

74

74

23

Piasecka Marta

68

68

 

LIGA MŁODZIKÓW 2013

Lp

Nazwisko Imię

Razem pkt

I rzut

II rzut

III rzut

IV rzut

Sztafeta 4 x 100

1

Szydło Mateusz

587

148

126

145

168

4 x

2

Markowska Joanna

557

146

140

149

122

3

Kowal Bartłomiej

520

131

129

134

126

4 x

4

Borys Katarzyna

493

125

128

108

132

4 x

5

Gorzawska Nicola

462

113

123

113

113

4 x

6

Gruba Justyna

390

69

105

108

108

7

Szczepanik Klaudia

330

96

113

127

3 x

8

Bul Julia

329

104

119

106

2 x

9

Michna Kinga

315

99

103

113

3 x

10

Wilk Olivier

314

112

91

111

1 x

11

Wrzesień Paulina

309

101

110

98

1 x

12

Hruzik Patrycja

291

82

97

112

3 x

13

Przeradzki Kacper

280

83

92

105

3 x

14

Mętel Wiktoria

255

54

81

55

65

2 x

15

Baraniuk Patryk

201

64

67

70

2 x

Oraz : Ćmiel A. 166 pkt, Czaniecka M. 155,Dobrzańska D. 146,Pytlos K. 141, Bancer M.139,Zasadziak M. 135, Wojnicz M.130,Mizera M. 118,Sobór W. 96,Bartosz P. 93, Miszok J. 93,Ławrynowicz A. 93,Ostropolski J.90pkt.