2015

W sezonie sportowym 2015 roku w sekcji lekkoatletycznej Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” szkolonych było 107 zawodników w trzech grupach specjalistycznych oraz dwóch grupach naborowych.

Zajęcia prowadzili:

  • grupa biegów krótkich i skoków – trener Józef Ramus
  • grupa biegów średnich i sprintu przedłużonego – trener Adam Śniegórski
  • grupa rzutów – trener Wojciech Rutyna
  • grupa naborowa (dz.Sośnica)– instruktor la Elżbieta Holik
  •  grupa naborowa  ( dz. Kopernik) -instruktor LA –  Mirosława  Matusz

Zajęcia szkoleniowe były prowadzone na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Ekonomicznych przy. ul. Syriusza  i na boisku SP nr 12  oraz w okresie jesienno- zimowym w hali Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ul Okrzei.

Osiągnięcia sportowe sekcji LA – indywidualne

  1. 107 szkolonych zawodników
  2.   85   zawodników posiada licencje
  3. 107 zawodników uczestniczyło w różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych reprezentując GKS „Piast” Gliwice.
  4. 45 klas sportowych w tym dwie klasy I zdobyli nasi zawodnicy (Krawczyk Magdalena, Hałgas  Damian)
  5. 52-zdobytych medali (13 złotych, 20 srebrnych i 19 brązowych) w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionie.
  6. udział dziewięciu zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu (Mały Memoriał J. Kusocińskiego) oraz zajęcie :

4 miejsce   – sztafeta 4 x 100m Dz ( Patrycja Bartosz, Klaudia Szczepanik, Patrycja Hruzik, Wiktoria Sobór,Andżelika  Sikora )
4 miejsce  – Jakub Ostropolski  -1000m
5 miejsce –  Patrycja Bartosz – 100m
7 m.  Kacper   Przeradzki        -300m
10 m. Klaudia  Szczepanik     – 300 m, 11m.-100m
12 m. Mateusz  Mizera           – skok wzwyż
18 m. Patryk  Lewandowski  – 2000m

  1. Udział 4 zawodników w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
  • 9 m. Joanna  Markowska – rzut dyskiem
  • 15 m. Robert  Gadzik – 400m
  •  18 m.Julia  Bul  – 1500m
  • Justyna  Gruba -3000m
  • 9 miejsce    – Damian  Hałgas – 400m p.płotki  w Młodzieżowych w Mistrzostwach Polski , udział  Magdaleny  Krawczyk i Damiana Hałgasa w Mistrzostwach Polski Seniorów

 

Zakwalifikowanie się do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów;
– Joanna  Markowska ,Robert  Gadzik

  1. Kadra  Wojewódzka Młodzików w 2015 roku:
  • Klaudia  Szczepanik
  • Patrycja Bartosz
  • Patrycja  Hruzik
  • Kacper Przeradzki
  • Jakub  Ostropolski

Osiągnięcia drużynowe

I miejsce   w  Śląskiej Lidze  Młodzików /obroniony tytuł  Mistrza Sląska z 2014r / – wygranie 3 z 4 rzutów Ligi Młodzików 2015

XIII miejsce  w Ekstraklasie Lekkoatletycznej 2015

IV miejsce – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych

30 miejsce   w  Polsce w Lidze Juniorów

Ponadto sekcja lekkoatletyczna GKS „Piast” była w roku 2015 organizatorem następujących imprez na terenie miasta i powiatu:

1) Czworobój lekkoatletyczny

2) Gimnazjada

  • 3) Liga Szkół ponadgimnazjalnych
  • 4) Mistrzostwa Gliwic I Powiatu szkół podstawowych
  • 5) Mistrzostwa Gliwic i Powiatu szkół gimnazjalnych
  • 6) Biegi sztafetowe szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.
  • 7) Halowe Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych.
  • 8)  Rejonowe Biegi przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Ogółem w w/w zawodach uczestniczyło ok. 3100 młodzieży szkół gliwickich i powiatu.

Sekcja była organizatorem 40 Memoriału Zenona Sęka, w którym uczestniczyło 160 dzieci szkół podstawowych oraz 300 młodzieży szkół gimnazjalnych. Zawody odbyły się  na obiekcie szkolnym  Zespołu Szkół Łączności .

Uważamy, że sezon sportowy 2015 roku dla sekcji lekkoatletycznej GKS „Piast” Gliwice wypadł bardzo dobrze, odnieśliśmy znaczące  sukcesy  –  drużynowe Mistrzostwo Śląska w Lidze Młodzików i starty w Ekstraklasie Lekkoatletycznej w rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce to historyczne osiągnięcie ,pomimo braku letniego obiektu i warunków do trenowania. Sekcja zrobiła dalszy  postęp sportowy i organizacyjny.

OSIĄGNIĘCIA  ZAWODNIKÓW W  SEZONIE  2015 

Halowe  Mistrzostwa  Śląska
Spała,Brzeszcze  / 14 medali : 3 złote . 7 srebrnych, 4 brązowe /
Medaliści Mistrzostw Sląska

1 m – Przeradzki Kacper    -300m Młodz.     -36.78 /rekord Sląska Młodzików /

1 m –  Borys Katarzyna – skok wzwyż J.Mł. –150cm

1 m – Peciak  Magdalena –3 skok Sen.    – 10.19

2 m – Bul  Julia  – 2000m J.Mł.                 – 7.04.52

2 m –Hałgas  Damian – 200m Sen  .        – 22.54

2 m – Ostropolski Jakub – 600m Młodz.   – 1.30.50

2 m –  Przeradzki Kacper     – 60 m Młodz. – 7.46

2 m – Peciak  Magdalena  –  skok w dal Sen .- 4.72

2 m – Dymarz Patrzcja     – skok wzwyż J.Mł. –140cm

2 m – Grzelak  Adrianna  – kula Sen.  – 9.21

3 m – Drzewiecka  Monika  – 300m J.  – 42.54

3 m – Szten Aleksander  – kula J            – 12.79

3 m – Hałgas  Damian – 60m Sen            – 7.09

3 m – Matel  Agata      – kula Młodz.        – 9.11

W strefie medalowej znaleźli się :

4 m. – Bartosz Patrycja   – 60m  Młodz.       – 8.00

4 m. – Szczepanik  Klaudia  – 300m Młodz. – 42.50

4 m –  Mizera  Mateusz    – 300m Młodz.     – 38.47

4 m –  Przeradzki Kacper  – kula młodz.      – 8.79

5 m – Dec  Mateusz            – 300m J            – 37.33

5 m – Borys Katarzyna     – 60m.ppł. J.Mł.    – 9.79

5 m – Mizera  Mateusz     –  60 m Młodż.     –  7.57

8 m – Gadzik  Robert       –   300m J.Mł.      – 37.84

8 m- Bartosz Patrycja       – 300m  Młodz     – 43.79

Halowe  Mistrzostwa  Polski i Mistrzostwa Śląska w biegach okrężnych   odbyły się  w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, pozostałe konkurencje w Brzeszczach.

BIEGI  PRZEŁAJOWE   – Mistrzostwa Śląska

7.03.2015  Mysłowice   / 1medal  brązowy /

3 m – Lewandowski  Patryk – 3000m Młodz.

4 m –  Bul  Julia                     – 2000 m J.Mł.

4 m – 6m – Gruba  Justyna     – 2000 m J.Mł

BIEGI  PRZEŁAJOWE  – Mistrzostwa Międzywojewódzkie   / / Korfantów 28.03.2015 / 2 medale – 1 srebrny, 1 brązowy /

2 m – Lewandowski  Patryk –  3000m Młodz

3 m – Pachole  Szymon          – 2000m Młodz.

12 m – Jakub  Ostropolski    – 2000 m  Młodz.

4 miejsce w punktacji drużynowej

 

MISTRZOSTWA  ŚLĄSKA  MŁODZIKÓW

13.06.2015  Bielsko  Biała  / 9 medali : 2 zlote,5 srebrnych,1brązowy /

13.06.2016   1 m –sztafeta  4x100m K – 49.43/najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodziczek P.Bartosz,K.Szczepanik, P.Hruzik, A.Sikora /                         

1 m – Kacper  Przeradzki  – 300m           – 36.60
1 m – Jakub  Ostropolski  –  600 m          – 1.30.52
2 m – Patrycja  Bartosz      – 100 m           – 12.42
2 m – sztaf. 4x100m M  – 46.62 / S.Pachole, M.Mizera,J.Ostropolski,K.Przeradzki /
3 m – Klaudia Szczepanik  – 300m            – 41.16
3 m – Patrycja Hruzik   – rzut  oszczepem – 30.66
3 m – Kacper  Przeradzki  – 100m             – 11.67
3 m – Patryk  Lewandowski – 2000m        – 6.19.94
4 m – Małgorzata  Kowaliszyn – kula 3 kg – 9.54
5 m – Szymon  Pachole   – 600m                – 1.32.88
6 m – Mateusz  Mizera    – 300m                – 38.

MISTRZOSTWA  ŚLĄSKA   DZIECI     /dzieci st.2002-03, dz.mł.2004-05 /

17.06.2015  Czestochowa   / 7 medali : 2złote , 1 srebrny , 4 brązowe  /

1 m – Julia  Miszok  02  – skok wzwyż – 130
1 m  – Oliwia  Piernikarczyk  04– rzut piłeczką palantową  Dz.Mł.  – 37 m
2 m – Bartłomiej  Łącki  04- skok w dal ze strefy  Chł.mł.  – 380
3 m – Borys  Wróblewski  02  – skok w dal  – 483
3 m – Zuzanna  Metyk    02   – skok w dal – 419
3 m – Mikołaj  Migalski  04 – skok w dal ze strefy  Chł.mł.  – 373
3 m – Jakub  Kowalczyk  04  – 60 m  Chł.mł. -9.33
5 m – Michał  Pytel   02 – w dal – 468
6 m – Katarzyna  Pielecka  02- 100m Dz – 14.27
7 m  – Julia  Kulig  05 –  60m Dz mł. – 9.94

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA

Juniorów/ Jun.Młod, / Seniorów

Sosnowiec  6-7.06.2015   / 13 medali :4 złote,7srebrnych, 2 brązowe/

1 m – Magdalena  Krawczyk     – 800 m      – 2.10.88
1 m – Nicola   Gorzawska  –   skok  wzwyż   -145
1 m – Katarzyna  Borys    –  skok  wzwyż   -145
1 m – Anna  Bednorz  – 3 skok  – 10.81
2 m – Magdalena   Peciak  – skok w dal  – 4.71
2 m – Damian  Hałgas  – 200 m         –  21.98
2 m  – Justyna  Gruba   – 3000 m        – 11.23.01
2 m  – Magdalena   Peciak  – 3 skok      -10.52
2 m  – Joanna  Markowska  – dysk          – 33.28
2 m  – Joanna  Markowska  – kula           – 11.47
2 m  – Aleksander  Szten  – dysk  1,75 kg  – 38.45
3 m  – Robert  Gadzik  – 400m                    –  51.98
3 m – Patrycja  Dymarz  – skok  wzwyż   – 130
4 m  – Monika  Drzewiecka    – 400m        – 59.68
4 m  –  Aleksander  Szten  –   kula  6 kg      – 11.94
5 m –  Julia  Bul                   – 800m               – 2.27.05
6 m –  Monika  Drzewiecka   –  200m           – 26.73

 OSIĄGNIĘCIA    MEDALOWE – zestawienie

Ogółem w sezonie  2015   –   52 medale / 13 złotych ,  20 srebrnych, 19 brązowych /

Halowe Mistrz. Śląska  – 14 medali – 3 zł ,   7 sr ,     4 br

Mistrz.Śląska Młodzików – 9            – 3 zł,     2 sr,     4 br

Mistrz.Śląska Dzieci  – 7  2 zł  – 1 sr      4 br

Mistrz.Śląska Jun,Jun.mł, Sen. – 13 – 4 zł, 7 sr, 2 br

Międzywoj.Mistrzostwa Młodzików  – 6 – 1 zł , 2 sr, 3 br

Mistrz.Śląska w Biegach Przełaj –  1  0  – 0 sr 1 br

Międzywoj.Mistrz. w Biegach Przełaj – 2 – 0  1 sr 1 br

 

OSIĄGNIĘCIA   DRUŻYNOWE   2015

Osiągnięcia drużynowe

I miejsce   w  Śląskiej Lidze  Młodzików /obroniony tytuł  Mistrza Sląska z 2014r / – wygranie 3 z 4 rzutów Ligi Młodzików 2015 

XIII miejsce  w Ekstraklasie Lekkoatletzcznej 2015

IV miejsce – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych

30 miejsce   w  Polsce w Lidze Juniorów/                                                                                                                                                    

ZAWODNICY  POWOŁANI DO  KADRY  w 2015r. :

Zaplecze Kadry Narodowej Jun. – Joanna Markowska, Robert  Gadzik

Kadra  Wojewódzka  Młodzików  – Klaudia Szczepanik, Patrycja Bartosz   Patrycja Hruzik  Kacper Przeradzki  Jakub Ostropolski

 

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.