W sezonie sportowym 2014 roku w sekcji lekkoatletycznej Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” szkolonych było 85 zawodników w trzech grupach specjalistycznych oraz dwóch grupach naborowych.

Zajęcia prowadzili:

grupa biegów krótkich i skoków – trener Józef Ramus
grupa biegów średnich – trener Adam Śniegórski
grupa rzutów – trener Wojciech Rutyna
grupa naborowa (dz. Sośnica)– nauczyciel w-f Elżbieta Holik
grupa naborowa ( dz. Kopernik ) nauczyciel w-f Mirosława Matusz

Zajęcia szkoleniowe były prowadzone na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Ekonomicznych przy. ul. Syriusza oraz w okresie jesienno- zimowym w hali Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ul Okrzei.

Osiągnięcia sportowe sekcji LA – indywidualne

85-ciu szkolonych zawodników
75 – zawodników posiada licencje
80 – zawodników uczestniczyło w różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych reprezentując GKS „Piast” Gliwice.
48 klas sportowych w tym dwie klasy I zdobyli nasi zawodnicy
(Krawczyk Magdalena, Hałgas Damian)
45-zdobytych medali (12 złotych, 14 srebrnych i 19 brązowych) w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionie.
udział ośmiu zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał J. Kusocińskiego) oraz zajęcie :
3 miejsca – sztaf.4 x 100m Dz ( P.Bartosz, K.Szczepanik, P.Hruzik, K.Borys
3 miejsca – Joanna Markowska – rzut dyskiem
11 miejsca – Robert Gadzik – 300 m
11 miejsca – Joanna Markowska – pchnięcie kulą
13 miejsce – Klaudia Szczepanik – 300 m
17 miejsce – Katarzyna Borys – 100 m p.płotki
22 miejsce – Kacper Przeradzki – 300 m
Udział 2 zawodników w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i zajęcie
9 miejsca – Damian Hałgas – 400m p.płotki
10 miejsca – Magdaleny Krawczyk w biegu na 800m.
Zakwalifikowanie się do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów

– Natalia Chibowska – Mateusz Szydło

Kadra Wojewódzka Młodzików w 2014 roku ( 8 osób ): Joanna Markowska, Klaudia Szczepanik, Patrycja Bartosz, Julia Bul, Patrycja Hruzik, Kacper Przeradzki, Jakub Ostropolski, Robert Gadzik

Osiągnięcia drużynowe

I miejsce – w Śląskiej Lidze Młodzików
III miejsce – w I Lidze Seniorów i awans do Ekstraklasy 2015
III miejsce – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
24 miejsce w Polsce w Lidze Juniorów

Ponadto sekcja lekkoatletyczna GKS „Piast” była w roku 2014 organizatorem następujących imprez na terenie miasta i powiatu:

1) Czworobój lekkoatletyczny

2) Gimnazjada

3) Liga Szkół ponadgimnazjalnych

4) Mistrzostwa Gliwic I Powiatu szkół podstawowych

5) Mistrzostwa Gliwic i Powiatu szkół gimnazjalnych

6) Biegi sztafetowe szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

7) Halowe Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych.

8) Rejonowe Biegi przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Ogółem w w/w zawodach uczestniczyło ok. 3000 młodzieży szkół gliwickich i powiatu.

Sekcja była organizatorem XXXIX Memoriału Zenona Sęka, w którym uczestniczyło 150 dzieci szkół podstawowych oraz 300 młodzieży szkół gimnazjalnych. Zawody odbyły się na obiekcie szkolnym Zespołu Szkół Łączności .Liczymy że następny jubileuszowy 40 Memoriał będzie można organizować na własnym ,nowym obiekcie.

 

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW W SEZONIE 2014

Halowe Mistrzostwa Śląska
Spała,Brzeszcze / 13 medali : 7 złotych . 6 brązowych /
Mistrzostwo Śląska i złote medale zdobyli :

  • Piotrowiak Kamil – 60m Sen .             7.07 s
  • Bednorz Anna     – 3 skok Jun.          11.42
  • Bednorz Anna       – skok w dal Jun.     5.15
  • Szten Aleksander – kula J.                   12.89
  • Markowska Joanna – kula Młodź.       11.13
  • Borowska Kamila – 6oo m Młodź.     1.42.49
  • Sobór Wiktoria – skok w dal Dz.St.   4.70

Brązowe medale :

  • Brzoza Mateusz – 60 m p.płotki Sen.   8.56
  • Wilk Olivier         – kula J.mł .             13.05
  • Szydło Mateusz – 300 m J.mł.             35.92
  • Borys Katarzyna – sk.wzwyż Młodź.  140
  • Piotrowiak Kamil – 200 m Sen.           22.87
  • Kowal Bartłomiej – kula Młodz.           11.35

W strefie medalowej znaleźli się :

  • 4 m. Gorzawska Nicola – skok wzwyż Młodz.   140 cm
  • 4 m. Sobór Wiktoria       – 60 m Dz.St.               8.71
  • 5 m. Hruzik Patrycja     – skok w dal Mł.         4.69
  • 5 m. Bednorz Anna       – 60 m J.                       8.11
  • 6 m. Borys Katarzyna     – 60m.ppł.Młodż.    10.06
  • 6 m .Mizera Mateusz     – skok w dal Młodż.       4.81

 

Halowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Śląska w biegach okrężnych   odbyły się w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale , pozostałe konkurencje w Brzeszczach.

  BIEGI PRZEŁAJOWE   – Mistrzostwa Śląska
/ 15.03.14 Ruda Śląs   / 2medale : 1 srebrny,1 brązowy /

  • 2 m. Borowska Kamila – 1000 m   Młodz.
  • 3 m. Bajon Bartlomiej   – 6000 m Jun.
  • 5 m. Bul Julia               – 1000 m Młodz.
  • 5 m. Gruba Justyna 3000 m Jun.Mł.
  • 9 m .Copik Bartłomiej   – 3000 m Jun.
  • 11 m . Wrzałek Wojciech   – 3000 m. Jun.
  •  11 m . Sikora Angelika       – 800 m Dz
  • 22 m . Walasek Piotr  – 800 m. Chł.
  • 26 m . Goman Gino    – 2000 m Młodz.
  • 38 m . Pietrysko Zuzanna – 800 m Dz.

BIEGI PRZEŁAJOWE – Mistrzostwa Międzywojewódzkie  / Mysłowice 22.03.2014 /

  • 4 m – Jakub Ostropolski     – 2000 m Młodz.
  • 7 m – Julia Bul  – 1000 m Młodz.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA MŁODZIKÓW
14.06.2014 Częstochowa     / 8 medali : 2 zlote,5 srebrnych,1brązowy /

  • 1 m – Joanna Markowska   – kula 3kg   – 11.12
  • 1 m – Katarzyna Borys       – wzwyż       – 145
  • 2 m – Kamila Borowska     – 600 m       – 1.40.24
  • 2 m – Kacper Przeradzki – 300m          – 37.56
  • 2 m – Joanna Markowska   – dysk 0,75 kg – 35.82
  • 2 m – Katarzyna Borys     – 100 m ppł. – 16.31
  • 2 m – sztaf. 4 x 100m K -51.05 / P.Bartosz, K.Szczepanik , P.Hruzik , K.Borys /
  • 3 m – Klaudia Szczepanik – 300 m    – 42.91
  • 5 m – Patrycja Bartosz       – 100 m   – 13.05   / 13.01 elim.
  • 5 m – Julia Bul                 – 1000 m – 3.10.18
  • 5 m – Jakub Ostropolski – 600 m   – 1.31.66
  • 6 m – Bartłomiej Kowal   – 300 m   – 40.27
  • 6 m – sztaf. 4 x 100m M   – 47.05 / R.Gadzik,B.Kowal, M.Mizera , K.Przeradzki / 7 m – Robert Gadzik       – 100 m   – 12.09 /11.99 elim /
  • 7 m – Nicola Gorzawska – skok wzwyż – 135
  • 8 m – Hruzik Patrycja       – skok w dal     – 4.73
  • 8 m – Mateusz   Mizera     – skok w dal   – 5.41
  • 10 m – Robert Gadzik       – skok w dal     – 5.33
  • 13 m – Patryk Lewandowski – 600 m       – 1.38

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA   DZIECI 18.06.14 Sosnowiec   / 3 medale : 2 sr. 1 brąz /

  • 2 m – Wiktoria Sobór 2001   – 100 m     – 13.54 / 13.44 w elimin. /
  • 2 m- Paulina Leśniewska 01 – kula 3kg – 7.95
  • 3 m – Karolina Solecka   03   – 600 m     – 2.02.94
  • 4 m – Agata Matel         01   – kula 3kg – 7.88
  • 5 m – Angelika Sikora   01   – 600 m       – 1.54.64
  • 5 m – Dawid   Mysiuk   01   – 600 m       – 1.45.56
  • 7 m – Aleksandra Kużnik 02 – w dal       –   4.18
  • 7 m – Angelika Skowrońska 03 – w dal   – 3.83

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Juniorów/ Jun.Młod, / Seniorów    Bielsko Biała 7 – 8.06.2014   / 11 medali : 1 złoty,4 srebrne,6 brązowych

  • 1m – Magdalena Krawczyk     – 800 m         – 2.13.38
  • 2m – Magdalena   Peciak         – skok w dal – 4.71
  • 2m – Damian Hałgas               – 400 m ppł.   – 57.70
  • 2m – Justyna Gruba                 – 1500 m       – 5.27.30
  • 2m – Marek Ziaja                   – skok w dal – 6.20
  • 3m – Kamil Piotrowiak         – 100 m         – 11.05
  • 3m – Aleksander Szten             – dysk 1,75 kg – 35.69
  • 3m – Magdalena Krawczyk   – 400 m         – 60.84
  • 3m – Kamil Piotrowiak         – 200 m         – 22.24
  • 3m – Magdalena   Peciak         – 3 skok         – 10.43
  • 3m – Aleksander Szten           – kula 6kg     – 12.64
  • 4m – Olivier Wilk                   – kula 5kg     – 12.70
  • 4m – Andrzej Zbydniewski     – 400 m         – 51.48
  • 4m – Damian Hałgas              -200 m         -22.64
  • 4m Bartłomiej Bajon             -1500 m       – 4.17.79
  • 5m – Monika Drzewiecka       – 400 m         – 60.68
  • 5m – Mateusz Szydło               – 200 m         – 23.26
  • 8m – Wojciech Wrzałek           – 400 m         – 53.02
  • 10m – Angelika Szcześniak     – 400 m         – 62.01
  • 10m – Piotr Dobosz                 – 200 m         – 24.34
  • 11m – Monika Drzewiecka     – 200 m         – 27.49
  • 11m – Piotr Dobosz                 – 100 m       – 12.05
  • 12m – Jarosław Muchniewski – 200 m         – 24.51

 

MISTRZOSTWA   POLSKI 2014
HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI Jun,/Jun. Spała

  • 4 m   – Anna Bednorz   – 3 skok Jun. – 11.93
  • 11m – Mateusz Szydło – 300m J.mł.   – 37.17

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
Inowroclaw 30-31.08.2014      

  • 9m   – Damian Hałgas 93             – 400m ppł. – 54.27
  • 10m – Magdalena Krawczyk 92   – 800m         – 2.14.14

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW MAŁY MEMORIAŁ J. KUSOCIŃSKIEGO – Zielona Góra 27 28.09.2014

  • 3 m – Joanna Markowska 99   – dysk 0.75 kg -38.01
  • 3 m – sztafeta 4 x 100m Dz     – 50.54 /P.Bartosz, K.Szczepanik, P.Hruzik,K.Borys /
  • 11 m – Robert Gadzik 99       – 300m           – 37.04
  • 11 m – Joanna Markowska 99 – kula 3kg     – 10.77
  • 13 m – Klaudia Szczepanik 00 – 300m           – 42.33
  • 17 m – Borys Katarzyna     99 – 100 m p.pł. -16.60
  • 2 m – Kacper Przeradzki 00   – 300m           – 37.80

 

OSIĄGNIĘCIA   MEDALOWE – zestawienie

  • Ogółem w sezonie 2014   –   45 medali / 12 złotych ,  14 srebrnych, 19 brązowyc
  • Mistrzostwa Polski Młodzików  –  2 br
  • Halowe Mistrz. Śląska –  7 zł , 0 sr ,6 br
  • Mistrz.Śląska Młodz 8 – 2 zł,    5 sr,    1 br
  • Mistrz.Śląska Dzieci St. – 0 zł      2 sr   – 1 br
  • Mistrz.Śląska Jun,Jun.mł, Sen.- 1 zł,   4 sr,   6 br
  • Międzywoj.Mistrzostwa Młodzików – 2 zł ,  2 sr,   2 br
  • Mistrz.Śląska w Biegach Przełaj. 2 0         1 sr     1br

OSIĄGNIĘCIA     DRUŻYNOWE   2014

  • 3 miejsce w I Lidze Lekkoatletycznej 2014 /awans do Ekstraklasy 2015 – /16 najlepszych zespołów w Polsce /   1 miejsce w Śląskiej Lidze Młodzików   7932 pkt   – Mistrzostwo Śląska
  • 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w punktacji klubowej
  • 24 miejsce w Polsce w Lidze Juniorów / 3818 pkt /

 

ZAWODNICY POWOŁANI DO KADRY w 2014r. :

Zaplecze Kadry Narodowej Jun.
Mateusz Szydło , Natalia Chibowska

Kadra Wojewódzka Młodzików:
Joanna Markowska, Klaudia Szczepanik, Patrycja Bartosz, Julia Bul, Patrycja Hruzik, Kacper Przeradzki, Jakub Ostropolski, Robert Gadzik

Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.