Wydarzenia

SEZON LETNI 2014 r.

la2014aWe wtorek opublikowaliśmy radosną wieść, że lekkoatleci Piasta Gliwice w przyszłym sezonie będą rywalizować w gronie 16. najlepszych drużyn w kraju, czyli lekkoatletycznej ekstraklasie. To bez wątpienia duże osiągnięcie i zaszczyt dla klubu, a świetna promocja dla miasta Gliwice. Taki wynik to nie przypadek, a efekt ciężkiej pracy sztabu szkoleniowego, zawodniczek i zawodników. W tej sekcji Piasta jest taki miły zwyczaj, że pod koniec roku, trenerzy, działacze, przyjaciele, zawodniczki i zawodnicy sekcji spotykają by w sposób podniosły podsumować i godnie zakończyć rok. My też podsumowujemy zakończony sezon.

Wojciech Rutyna o osiągnięciach sekcji w 2014 roku

Podsumowanie roku – zobacz zdjęcia
la2014a

Statystyczne podsumowanie roku

W sezonie sportowym 2014 roku w sekcji lekkoatletycznej Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” szkolonych było 85 zawodników w trzech grupach specjalistycznych oraz dwóch grupach naborowych.

Zajęcia prowadzili:

grupa biegów krótkich i skoków – trener Józef Ramus
grupa biegów średnich – trener Adam Śniegórski
grupa rzutów – trener Wojciech Rutyna
grupa naborowa (dz. Sośnica)– nauczyciel w-f Elżbieta Holik
grupa naborowa ( dz. Kopernik ) nauczyciel w-f Mirosława Matusz

Zajęcia szkoleniowe były prowadzone na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Ekonomicznych przy. ul. Syriusza oraz w okresie jesienno- zimowym w hali Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ul Okrzei.

Osiągnięcia sportowe sekcji LA – indywidualne

 1. 85-ciu szkolonych zawodników
 2. 75 – zawodników posiada licencje
 3. 80 – zawodników uczestniczyło w różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych reprezentując GKS „Piast” Gliwice.
 4. 48 klas sportowych w tym dwie klasy I zdobyli nasi zawodnicy
 5. (Krawczyk Magdalena, Hałgas Damian)
 6. 45-zdobytych medali (12 złotych, 14 srebrnych i 19 brązowych) w zawodach ogólnopolskich, wojewódzkich i makroregionie.
 7. udział ośmiu zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał J. Kusocińskiego) oraz zajęcie :
  3 miejsca – sztaf.4 x 100m Dz ( P.Bartosz, K.Szczepanik, P.Hruzik, K.Borys
  3 miejsca – Joanna Markowska – rzut dyskiem
  11 miejsca – Robert Gadzik – 300 m
  11 miejsca – Joanna Markowska – pchnięcie kulą
  13 miejsce – Klaudia Szczepanik – 300 m
  17 miejsce – Katarzyna Borys – 100 m p.płotki
  22 miejsce – Kacper Przeradzki – 300 m
 8. Udział 2 zawodników w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i zajęcie
  9 miejsca – Damian Hałgas – 400m p.płotki
  10 miejsca – Magdaleny Krawczyk w biegu na 800m.
  Zakwalifikowanie się do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów

– Natalia Chibowska – Mateusz Szydło

Kadra Wojewódzka Młodzików w 2014 roku ( 8 osób ): Joanna Markowska, Klaudia Szczepanik, Patrycja Bartosz, Julia Bul, Patrycja Hruzik, Kacper Przeradzki, Jakub Ostropolski, Robert Gadzik

Osiągnięcia drużynowe

I miejsce – w Śląskiej Lidze Młodzików
III miejsce – w I Lidze Seniorów i awans do Ekstraklasy 2015
III miejsce – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
24 miejsce w Polsce w Lidze Juniorów

Ponadto sekcja lekkoatletyczna GKS „Piast” była w roku 2014 organizatorem następujących imprez na terenie miasta i powiatu:

1) Czworobój lekkoatletyczny

2) Gimnazjada

3) Liga Szkół ponadgimnazjalnych

4) Mistrzostwa Gliwic I Powiatu szkół podstawowych

5) Mistrzostwa Gliwic i Powiatu szkół gimnazjalnych

6) Biegi sztafetowe szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.

7) Halowe Mistrzostwa Gliwic szkół podstawowych.

8) Rejonowe Biegi przełajowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Ogółem w w/w zawodach uczestniczyło ok. 3000 młodzieży szkół gliwickich i powiatu.

Sekcja była organizatorem XXXIX Memoriału Zenona Sęka, w którym uczestniczyło 150 dzieci szkół podstawowych oraz 300 młodzieży szkół gimnazjalnych. Zawody odbyły się na obiekcie szkolnym Zespołu Szkół Łączności .Liczymy że następny jubileuszowy 40 Memoriał będzie można organizować na własnym ,nowym obiekcie.

Piast Gliwice w Ekstraklasie!

sekjca-la2014Niezwykle dobre wieści napłynęły dla Piasta z lekkoatletycznej centrali. Od przyszłego sezonu lekkoatleci Piasta będą rywalizować w ekstraklasie. W zakończonym niedawno sezonie przedstawicie królowej sportu zrzeszeni w gliwickim klubie uplasowali się na trzeciej lokacie w I lidze. To nie dawało bezpośredniego awansu, ale dwa zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w tej lidze, to rezerwy klubów występujących w ekstraklasie, a dwie drużyny z jednego klubu nie mogą rywalizować na tym poziomie. W tej sytuacji jako pierwszy do grona 16 najlepszych zespołów w kraju awansował Piast Gliwice.

– Ten awans nas zaskoczył. W naszych planach była rywalizacja w tej najwyższej klasie rozgrywkowej, ale w latach 2016-18 – przyznaje Wojciech Rutyna, kierownik i trener sekcji L.A.

Rywalizować z najlepszymi to duża satysfakcja, ale też i wyzwanie – To prawda, dodam, że to też duże obciążenie finansowe. Będziemy musieli zwiększyć obsadę trenerską, poszerzyć kadrę do 120 zawodniczek i zawodników. Czekają nas dalekie wyjazdy i koszty z tym związane. Będziemy więc musieli znaleźć brakujące środki. Stowarzyszenie GKS „Piast: nie prowadzi działalności gospodarczej. Bardzo mocno wspiera nas Miasto Gliwice, które zapewnia nam 65% utrzymania. Reszta pochodzi z różnych źródeł. Będziemy tych brakujących pieniędzy szukać wszędzie, ale dużego, prywatnego sponsora będzie nam trudno znaleźć, bo wciąż nie mamy obiektu na którym byśmy mogli rozgrywać zawody i się promować – wyjaśnia Rutyna.

Okres świetności sekcji LA GKS „Piast” przypada na lata 70-te. Wtedy to barwy Piasta reprezentowały takie zawodniczki jak Ewa Gryziecka, Beata Chabrzyk, Ewa Szydłowska, Anna Dąbrowska czy Jolanta Januchta. Wszystkie to medalistki i rekordzistki Mistrzostw Polski. Gliwiczanie w najwyższej klasie rozgrywkowej występowali w latach 1977/78. Wtedy tę dyscyplinie sportu uprawiało w Piaście 180 zawodniczek i zawodników.

Piast Gliwice na lekkoatletycznej mapie Polski stanowi swoisty fenomen. Klub od pięciu lat nie ma obiektu na którym mógłby trenować i rozgrywać zawody, a mimo to systematycznie podnosi poziom i osiąga coraz lepsze wyniki. – Jest to możliwe, bo wszyscy żyjemy nadzieją, ze ten obiekt wkrótce powstanie. Jak już nie raz mówilem, wszystko jest już na dobrej drodze, aby w przyszłym roku w Gliwicach stadion lekkoatletyczny był gotowy. Lada dzień mają rozpocząć się przetargi na wyłonienie wykonawcy. Wierzę mocno w to, że tak się stanie, bo inaczej sekcji grozi rozpad. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy po prostu odejdą – tłumaczy Wojciech Rutyna.

Przy tej okazji ciśnie się pytanie na usta, jak to możliwe, że sekcja LA będzie w gronie 16. najlepszych drużyn w kraju bez własnego obiektu? – Rozgrywki w ekstraklasie odbywają się w tzw. rzutach. Nie ma obowiązku, aby każdy klub organizował takie zawody. PZLA przyznaje organizację tym klubom, które mają do tego warunki i są chętne. Dla klubu i miasta to przede wszystkim prestiż i promocja. Przyjeżdża bowiem 16 drużyn z całego kraju i fakt ten odnotowywany jest przez całe środowisko oraz w mediach. – wyjaśnia kierownik sekcji LA.

Piast Gliwice posiada bardzo mocne zaplecze i fundamenty w postaci zdolnej młodzieży do uprawiania lekkiej atletyki – W tym zakończonym niedawno sezonie na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy dwa brązowe medale. Asia Markowska w rzucie dyskiem i sztafeta dziewcząt 4×100 metrów. Czwarta w halowych MP była też Anna Bednorz. Dziewiate miejsce zajął Damian Hałgas w biegach na 400 m przez płotki. 10 była Magdalena Krawczyk. To są wszystko miejsca punktowane – podkreśla Rutyna

– Z dużą satysfakcją musimy podkreślić osiągnięcia drużynowe. Wygraliśmy Śląską Ligę Młodzików i to zdecydowanie. W czterech rzutach startowało 20 zespołów. Wyprzedziliśmy miasta w których są Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Byliśmy lepsi od Częstochowy czy Sosnowca, lekkoatletycznych potęg. Nawet w marzeniach nie przypuszczałem, że nasza młodzież spisze się tak dobrze – podkreśla szef sekcji i zarazem wiceprezes Piasta – Wojciech Rutyna.

Rozgrywki w lekkoatletycznej ekstraklasie rozpoczną się w połowie maja. Sezon potrwa do października. Miejmy nadzieję, że na koniec przyszłej jesieni reprezentanci królowej sportu będą mieli już swój nowy dom i ze spokojem patrzeć w przyszłość, która zapowiada się bardzo ciekawie.

04.10.2014 – Sosnowiec
Młodzicy Piasta Mistrzami Śląska

lato2014-440Ukoronowaniem sezonu lekkoatletycznego 2014 dla zawodników sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice były zawody finałowe Śląskiej Ligi Młodzików rozegrane w Sosnowcu – 4.10.2014. Do walki o miano najlepszej drużyny w województwie przystąpiło w br. 17 klubów śląskich, które rywalizowały czterokrotnie w zawodach ( III rzuty Ligi Młodzików na wiosnę i IV finałowy – jesienny ). Zawody finałowe były popisem naszych młodych adeptów królowej sportu, którzy zgromadzili rekordową ilość 2093 punktów i w łącznej punktacji za IV rzuty z wynikiem 7932 pkt zdeklasowali rywali pewnie zdobywając tytuł Mistrza Śląska!

Gliwiczanie wyprzedzili MOS CSiR Dąbrowę Górniczą, LUKS Zabrzeg, MKS-SMS Victorię Racibórz, MKS-MOS Płomień Sosnowiec /sklasyfikowanych zostało 15 klubów /.

Najlepsze wyniki indywidualne w finale osiągnęli : Klaudia Szczepanik 41.84 s. na 300m, Robert Gadzik 37.19 na 300m, Jakub Ostropolski 1.29.55s. na 600m, Kacper Przeradzki 38.37 s. na 300m, Marcin Olesiński 1.31.70s. na 600m, Kamila Borowska 1.42.47s. na 600m, Joanna Markowska 38.52 w rzucie dyskiem, Katarzyna Borys 16.98s.-bieg 100m p.płotki, Patrycja Hruzik 44.42s.na 300m ,Julia Bul 3.18.37s.na 1000m, oraz sztafety 4 x 100m Chł. 47.34s, i 4 x 100m Dz. 50.96s. Gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom sekcji LA startującym w Lidze Młodzików za ich wkład w ten sukces.

Warto nadmienić że nasi najmłodsi lekkoatleci dali nam powody do radości również w innych startach. W ostatni weekend września 8 zawodników sekcji LA startowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze , skąd 5 osób przywiozło medale brązowe: Joanna Markowska w rzucie dyskiem oraz sztafeta 4 x 100m dz.w składzie: Patrycja Bartosz ,Klaudia Szczepanik,Patrycja Hruzik i Katarzyna Borys . Wcześniej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Częstochowie młodzicy zdobyli 5 medali i zajęli 3 miejsce na 37 sklasyfikowanych klubów.

Brawo zawodnicy, brawo ich trenerzy : Józef Ramus, Adam Śniegórski,Wojciech Rutyna , którzy w trudnych warunkach potrafili przygotować i umotywować młodych zawodników.

Młodzi lekkoatleci Piasta Mistrzami Śląska a.d. 2014

Młodzi lekkoatleci Piasta Mistrzami Śląska a.d. 2014

Medale na Mistrzostwach Polski dla lekkoatletów Piasta
27-28.2014 r.  – Zielona Góra

sztafeta-150Na koniec sezonu lekkoatletycznego młodzi przedstawiciele Królowej Sportu z sekcji Piasta Gliwice zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w ostatni weekend września w Zielonej Górze Na trzecim stopniu podium stanęła sztafeta biegająca na dystansie 4x100m w składzie: Patrycja Bartosz, Klaudie Szczepanik, Partycja Hruzik i Katarzyna Borys. Brąz wyrzucała też dyskiem Joanna Markowska. Zawodniczka Piasta osiągnęła wynik 38.01 metra, co oprócz medalu dało jej drugą klasę sportową – gratulujemy!

 

sztafeta-440

Sztafeta 4 x 100m biegła w składzie: Patrycja Bartosz, Klaudie Szczepanik, Partycja Hruzik i Katarzyna Borys. Trener: Józef Ramus

Joanna-Markowska

Joanna Markowska – brązowa medalistka w rzucie dyskiem
Trener: Wojciech Rutyna

25.09.2014 – Gliwice
39. Memoriał Zenona Sęka

p06Tradycyjnie już na zakończenie sezonu lekkoatletycznego w Gliwicach odbył się Memoriał im. Zenona Sęka. Była to już 39. edycja tych zawodów, poświęcona pamięci tego przedwcześnie zmarłego, wybitnego trenera i wychowawcy m.in. rekordzistki świata w rzucie oszczepem Ewy Gryzieckiej. Kilka lat wstecz była to jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych odbywających się na Śląsku.

Za względu na brak obiektu do rozgrywania tego typu zawodów, memoriał zmienił charakter. W zawodach tych startują dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, a wykorzystywane są do tego obiekty szkolne. Mimo to w tegoroczny turnieju wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MEMORIAŁU

ZOBACZ WYNIKI Z MEMORIAŁU

Lekkoatletyczna ofensywa – wyniki drużyn juniorów i seniorów
20.07.2014

J.Markowsk-kulaDwa dni temu pisaliśmy o sukcesach najmłodszych lekkoatletów Piasta. Ich starsze koleżanki i koledzy wprawdzie nie królują na Śląsku, ale też mogą pochwalić się niezłymi osiągnięciami i to na arenie krajowej. Juniorzy są w pierwszej dwudziestce w Polsce, a seniorzy będą rywalizować w I lidze LA, czyli na zapleczu Ekstraklasy.

W ogólnopolskiej Lidze Juniorów ( roczn.1995 -98 ) nasi zawodnicy zajęli 8 miejsce w grupie terytorialnej uzyskując 1982 pkt. W konsekwencji w drugim rzucie we wrześniu powalczą o jak najwyższą lokatę w łącznej klasyfikacji. Warto nadmienić , że w ubiegłym roku nasi juniorzy wywalczyli wysokie, bo 19 miejsce w Polsce. W Lidze Juniorów punktuje się 25 najlepszych wyników z danego klubu.

Na wyróżnienie zasługują wyniki sztafet 4x100m i 4x400m oraz 11.46 m Anny Bednorz w 3 skoku , 60.99 Moniki Drzewieckiej na 400m , 11.67 Mateusza Szydły na 100m , 4.12.41 Bartłomieja Bajona na 1500m 36.01 m Aleksandra Sztena w rzucie dyskiem , 2.02.13 Wojciecha Wrzałka na 800m .

W Lidze Lekkoatletycznej 2014 rozgrywanej pomiędzy 17.05 – 22.06.2014 ( starty w wybranych mitingach krajowych klasy mistrzowskiej międzynarodowej ) brały udział 47 zespoły z całej Polski. Lekkoatleci Piasta Gliwice ( 25 osobostartów z udziałem seniorów, młodzieżowców i juniorów ) zostali sklasyfikowani na 19 miejscu w Polsce.

6 września 2014 r, pierwszych 16 zespołów startować będzie w zawodach finałowych Ekstraklasy Lekkoatletycznej a następne 16 zespołów będzie rywalizować w I Lidze LA – wśród nich jest Piast Gliwice!

W startach ligowych najwartościowsze wyniki osiągnęli :
Kamil Piotrowiak 10.97s. na 100m , Mateusz Brzoza 15.14s . na 110 m p. płotki , Magdalena Krawczyk 2.13.03 s. na 800m , Damian Hałgas 55.28 s. na 400m p .płotki , Andrzej Zbydniewski 51.62s. na 400m , Monika Drzewiecka 61.33s. na 400m , Angelika Szcześniak 27.39 s. w biegu na 200m.

 

Młodzicy Piasta najlepsi w historii
18.07.2014

LA-sztafeta2014Sekcja lekkoatletyczna działa przy Piaście praktycznie od początku istnienia klubu. W swojej historii miewała wzloty i upadki. Obecnie ze względu na brak obiektu do treningów, przeżywa trudne chwile, ale nie przeszkadza to zawodniczkom i zawodnikom królowej sportu w osiąganiu nawet spektakularnych sukcesów. Mamy przyjemność poinformować, że Młodzicy Piasta, startujący w Śląskiej Lidze Juniorów po trzech rzutach (czytaj turniejach) zajmują pierwsze miejsce.

= To bardzo duża niespodzianka i zaskoczenie nawet dla nas – mówi Wojciech Rutyna. Na Śląsku jest kilka bardzo silnych ośrodków lekkoatletycznych, posiadających odpowiednie zaplecze w postaci obiektu i klas sportowych. Zazwyczaj z zazdrością obserwowaliśmy jakie osiągają wyniki, ale w tym sezonie, w tej kategorii wiekowej to my jesteśmy najlepsi – dodaje kierownik sekcji.

O miano najlepszej drużyny w naszym województwie rywalizuje 17. klubów. Miano najlepszej drużyny zdobywa się po zsumowaniu punktów w czterech tzw. rzutach. Do dziś rozegrano trzy tego typu turnieje. W pierwszym rzucie, który odbył się w Sosnowcu, młodzi lekkoatleci Piasta uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając 1888 punktów. W II rzucie rozegranym w Częstochowie nasz zespół spisał się jeszcze lepiej i z dorobkiem 1946 pkt wywalczył drugą lokatę. W zawodach III-go rzutu, który odbył się – 21 czerwca, na pięknym stadionie w Bielsku Białej –Wapienicy, nasi zawodnicy nie mieli sobie równych zwyciężając z rekordowym dorobkiem 2005 punktów, co pozwoliło im objąć pozycję lidera. Po tych trzech rzutach gliwiczanie zgromadził łącznie 5839 punktów i wyprzedzają LUKS Zabrzeg , MKS MOS Płomień Sosnowiec , MOS CSiR Dąbrowa Górnicza i TL Pogoń Ruda Ślą

Do każdego rzutu przystępuje około 30-35 zawodniczek i zawodników. O miejscu zespołu decyduje suma punktów przyznawanych za wyniki poszczególnych zawodników według tabel PZLA. W drużynie Piasta na wyróżnienie za najbardziej wartościowe wyniki zasłużyli:
Klaudia Szczepanik – 12.84 s. na 100m / 151pkt /, Kacper Przeradzki – 38.02 na 300m / 150pkt /, Kamila Borowska – 1.39.27 na 600m / 148 pkt / Katarzyna Borys – 16.08 w biegu na 100m p.płotki / 147 pkt / , Patrycja Bartosz – 13.07 na 100m / 142 pkt / , Julia Bul –3.09.43 na 1000m / 139pkt / Patrycja Hruzik – 43.50 na 300m / 138pkt / , Joanna Markowska – 10.81 w pchnięciu kulą / 127pkt /, Jakub Ostropolski – 1.32.24 na 600m / 135 pkt / Bartłomiej Kowal – 1.34.39 na 600m / 125pkt / . Rewelacyjnie spisywały się sztafety 4 x 100m dziewcząt – 51.07 / 156 pkt / i chłopców – 49.27 / 141pkt /

– Sekcja i to w niedalekiej przeszłości osiągała bardzo dobre wyniki, zdobywaliśmy nawet medale Mistrzostw Polski, ale były to sukcesy indywidualne. te pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej, to najlepszy wynik w historii klubu. Teraz mamy zespół, który rokuje bardzo dobre nadzieje na przyszłość. Jeśli wreszcie doczekamy się obiektu, to jest duża szansa, że będziemy mieli jeszcze dużo radości z tej młodzieży = podsumowuje Wojciech Rutyna.

Wkład wymienionych reprezentantów Piasta był największy, ale i pozostali mieli udział w tym sukcesie. Częśto dopiero co zaczynający przygodę z tą dyscypliną, bili rekordy życiowe i zdobywali klasy sportowe.

Bardzo dobre wyniki naszych zawodników w pierwszej części sezonu i osiągnięcia w Mistrzostwach Śląska Młodzików, zostały docenione przez Zarząd Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ośmiu zawodników GKS „Piast” zostało powołanych na dwa obozy letnie kadry wojewódzkiej w Szczyrku i Wiśle. Na pewno pozwoli to na lepsze przygotowanie do startów w drugiej części sezonu i obronę medalowego miejsca w Lidze Młodzików (czwarty rzut finałowy) i udany start w Mistrzostwach Międzywojewódzkich oraz udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w Zielonej Górze.

Gratulacje składamy nie tylko młodym lekkoatletom, ale i trójce trenerów, którzy mimo ogromnych trudności związanych z brakiem obiektu wciąż pracują i szkolą młodzież. Są to: Józef Ramus, Adam Śniegórski i Wojciech Rutyna.

LA-sztafeta2014-podium

Na drugim stopniu podium /z lewej / v-ce mistrzynie Śląska Młodzików w sztafecie 4 x 100m ( 51.05 s) w składzie : Katarzyna Borys –mistrzyni Śląska w skoku wzwyż i 2 miejsce na 100m p.płotki , Patrycja Bartosz 5 m .na 100m, Klaudia Szczepanik – brązowy medal na 300m i Patrycja Hruzik 8m w skoku w dal

Kacper-przeradzki
Kacper Przeradzki , v ce mistrz Śląska w biegu na 300 m

J.Markowsk-kula
Joanna Markowska mistrzyni Śląska w pchnięciu kulą.

Młodzicy-Piast2014

Młodzicy Piasta na zawodach

SEZON HALOWY 2014 r.

 

Halowe Mistrzostwa Polski Jun./Jun.Młod.

4 m. Anna Bednorz – 3 –skok  K J. – 11.93  m
11 m. Mateusz  Szydło – 300 m MJ.mł. – 37.17 sek.

Halowe Mistrzostwa Śląska   

13 medali 7 złotych . 6 brązowych

Mistrzostwo Śląska  i złote medale zdobyli :

Piotrowiak  Kamil – 60m Sen . 7.07 s.

Bednorz  Anna – w 3 skoku  J.   11.42  i  w skoku w dal – 5.15

Szten  Aleksander – kula J.  – 12.89

Markowska  Joanna – kula Młodź.  – 11.13

Borowska  Kamila  – 6oo m  Młodź.  – 1.42.49

Sobór  Wiktoria  – skok w dal  Dz.St. – 4.70

Brązowe medale :

Brzoza  Mateusz – 60 m p.płotki Sen.   8.56

Wilk  Olivier – kula J.mł .  13.05

Szydło Mateusz  – 300 m J.mł.  35.92

Borys Katarzyna –  sk.wzwyż  Młódź.  140

Piotrowiak  Kamil  – 200 m Sen.  22.87

Kowal  Bartłomiej  – kula Młodz.  11.35

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Śląska w bigach okrężnych odbyły się w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale ,pozostałe konkurencje w Brzeszczach.

Privacy Preference Center

Wymagane

Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu.

Inne

Dane statystyczne (statystyki odwiedzin, urządzeń itp.)
Usługi multimedialne i społecznościowe.

Google Analytics, Youtube, Facebook