31 stycznia 2021, 15:00 – Kraków (Stadion Miejski)
3:1 – 37` Jakub Świerczok (asysta Martin Konczkowski)
3:2 – 39` Dominik Steczyk (asysta Jakub Holubek)
3:3 – 90` Jakub Świerczok (k) (asysta Jakub Świerczok
3:4 – 90` Kristopher Vida (asysta Michał Żyro)

Nieprawdopodobny przebieg miał mecz Piast z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda po 20 minutach gry prowadziła już 3:0, ale gliwiczanie nie tylko zdołali odrobić straty, ale w 95 minucie przechylili szalę na swoją korzyść po tym ja Vida pokonał Buchalika.

Trenerzy i zawodnicy Piasta oraz Wisły zapewniali przed tym meczem, że ich zespoły są dobrze przygotowane do tej drugiej części sezonu i co zrozumiałe mieli apetyt na wygraną w tej ostatniej kolejce, pierwszej części tej kampanii. Gliwiczanie jednak zaczęli to spotkanie najgorzej jak mogli, bo zanim upłynęło 20 minut przegrywali już 0:3. Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli w 4. minucie. Najpierw Savić trafił w prost w Placha, a dobitka Carlosa zatrzymała się na poprzeczce. Ledwie 120 sekund później, po dośrodkowaniu z lewej strony, Burliga będąc w polu karnym skierował już piłkę do bramki. Krakowianie poszli za ciosem i po kolejnej, składnej akcji w 12, minucie po zagraniu BurligiSadlok podwyższył wynik na 2:0. Gliwiczanie nie zdążyli jeszcze dobrze przeanalizować tej sytuacji, a już przegrywali 0:3. Tym razem jednak błąd popełnił Konczkowski, któy tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta trafiła pod nogi Forbesa, który z zimną krwią skierował ją do bramki gości. Mogło być jeszcze gorzej, bo w 30 minucie sędzia wskazał na 11. metr po tym, jak Huk powalił Forbesa w obrębia pola karnego. Po analizie VAR arbiter jednak cofnął swoją decyzję. Już w 34 minucie Waldemar Fornalik zrobił pierwszą zmianę. Chrapka zastąpił Jodłowiec. Był to moment zwrotny w tej połowie, bo za chwilę Piast strzelił pierwszą bramkę. Akcją godną ligi mistrzów popisał się Świerczok. Napastnik otrzymał piłkę przed szesnastką, minął trzech rywali i pokonał golkipera Wisły. W 40 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Steczyk. Wydawało się, że Buchalik poradzi sobie z tym uderzeniem ,ale jeszcze pomógł w tym, aby piłka wpadła do jego bramki. Tym samym gliwiczanie wrócili do gry nawet o trzy punkty.

Po tej pierwszej, trochę szalonej połowie oba zespoły wyszły na drugą część już z innym nastawieniem. Zawodnicy Piasta nie dali się już zaskoczyć, tylko sami przejęli inicjatywę i przez dłuższy czas przeważali. Wiślacy natomiast nie atakowali już z takim impetem, tylko czekali na okazję do kontry. Po 60 minucie trenerzy obu drużyn zaczęli dokonywać zmian, co trochę wybiło z rytmu zawodników. W 88 minucie znów w roli głównej wystąpił Jakub Świerczok. Napastnik Piast po kontakcie ze Starzyńskim padł w polu karnym, arbiter jeszcze upewnił się czy gracz gości był faulowany i ostatecznie wskazał na ”wapno” Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i było już 3:3, a do zakończenia tego spotkania pozostało jeszcze kilka minut. Już w doliczonym czasie gry gliwiczanie zadali cios, który dał im zwycięstwo. Była to już ostatnia doliczona minuta. Żyro wpadł w pole karne, zobaczył, ze idealną pozycję ma Vida, dograł mu piłkę, a Węgier tylko dopełnił formalności i Piast choć przegrywał 0:3, zwyciężył 4:3.

Piast: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 16. Dominik Steczyk, 17. Patryk Lipski (61, 11. Michał Żyro), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek (32, 3. Tomasz Jodłowiec), 21. Gerard Badía (61, 10. Kristopher Vida) – 70. Jakub Świerczok (90, 19. Sebastian Milewski).
W rezerwie: Jakub Szmatuła, Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Arkadiusz Pyrka, Mateusz Winciersz
Trener: Waldemar Fornalik

Wisła: 22. Michał Buchalik – 8. Łukasz Burliga (90, 43. Dawid Szot), 25. Michal Frydrych, 3. Adi Mehremić, 4. Maciej Sadlok – 40. Yaw Yeboah (68, 16. Jakub Błaszczykowski), 80. Patryk Plewka, 10. Gieorgij Żukow (78, 54. Piotr Starzyński), 77. Stefan Savić, 15. Jean Carlos Silva (90, 9. Rafał Boguski) – 99. Felicio Brown Forbes (69, 55. Žan Medved).
W rezerwie: Kamil Broda, Souleymane Koné, Zan Medved, Aleksandre Buksa, Fatos Beqiraj
Trener: Peter Hyballa

żółte kartki: Burliga, Żukow, Savić, Mehremić – Żyro, Sokołowski, Świerczok.

Sędziowali: Krzysztof Jakubik (Siedlce) – Arkadiusz Kamil Wójcik – Adam Kupsik – Wojciech Myć.

VAR: Daniel Stefański oraz Jarosław Przybył.