Białystok (Stadion Miejski) - 27.02.2021, g. 17:30
Jagiellonia
Białystok – Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka:
0:1 – 90` Tiago Alves (asysta Jakub Holubek)

Piast pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0. Gliwiczanie, choć przez całe spotkanie mieli przewagę i stworzyli sobie mnóstwo sytuacji, zwycięskiego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. W 94 minucie wprowadzony 9. minut wcześniej Thiago Alvescentrostrzałem” zapewnił niebiesko-czerwonym trzy punkty.

Jagiellonia do tego meczu przystępował bez swojego pierwszego trenera i najlepszych strzelców, których dopadł covid. Waldemar Fornalik natomiast mógł wystawić jego zdaniem najmocniejszą jedenastkę z Jakubem Świerczokiem na szpicy

Od początku przeważali gliwiczanie i już w trzeciej minucie stworzyli sobie pierwszą okazję, ale piłka po strzale Holubka przeszła obok słupka. W 18 minucie Świerczok przymierzył po raz pierwszy, ale nie trafił w bramkę. Zaraz potem Malarczyk mógł wpisać się na listę strzelców, ale źle trafił w piłkę. Po pół godzinie gry gospodarze trochę się otrząsnęli z tej przewagi i w krótkim czasie Cernych miał dwie szanse, by pokonać Placha, ten jednak dwukrotnie zatrzymał gracza Jagiellonii. Za chwilę Piast miał kolejną wyborną okazję, ale strzał Rymaniaka wybronił Dziekoński, a jeszcze piłkę z linii bramkowej wybijał Augustyniak. W 43 minucie ponownie obrońca „Jagi” uratował swój zespół przed stratą gola.

Po przerwie dalej atakował Piast, ale w pierwszym kwadransie gliwiczanie nie stworzyli sobie okazji. Za to Augustyniak zdaniem sędziego zagrał piłkę ręką za co zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Była to kontrowersyjna sytuacja, ale arbiter zdania nie zmienił. Wydawało się, że białostoczanie nie będą już w stanie się bronić, ale sprzyjało im szczęście. W 61. minucie po strzale Sokołowskiego piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 76 minucie fatalnie w polu karnym zachował się Chrapek, który z 10 metra posłał piłkę w trybuny. 10 minut później po wrzutce Lipskiego Badia uderzył główą, ale po razk kolejny fantastyczną interwencją popisał się bramkarz „Jagi”. Chwilę wcześniej na murawie zamelodwął się Alves. Piast jeszcze zaatakował, ale bił głową w mur. Wreszcie w ostatnich sekundach tego spotkania Alves dośrodkowywał spod linii bocznej, tymczasem piłka zatoczyła łuk i wpadła do bramki. Zaraz potem sędzia zakończył ten mecz.

Piast: 26. František Plach – 28. Bartosz Rymaniak (77, 20. Martin Konczkowski), 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek – 16. Dominik Steczyk, 18. Patryk Sokołowski, 3. Tomasz Jodłowiec (71, 17. Patryk Lipski), 6. Michał Chrapek (77, 21. Gerard Badía), 10. Kristopher Vida (85, 7. Tiago Alves) – 70. Jakub Świerczok (71, 11. Michał Żyro).
W rezerwie: Jakub Szmatuła, Piotr Malarczyk, Mateusz Winciersz, Sebastian Milewski
Trener: Waldemar Fornalik

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 15. Kris Twardek, 17. Ivan Runje, 3. Błażej Augustyn, 5. Bojan Nastić – 10. Maciej Makuszewski (86, 31. Bartosz Bida), 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 23. Fernán Ferreiroa (65, 25. Bogdan Țîru), 27. Bartłomiej Wdowik (90, 36. Maciej Bortniczuk) – 13. Fedor Černych (86, 99. Bartosz Kwiecień).
W rezerwie: Pavels Steinbors, Myroslav Mazur, Kamil Wojtokowski,
Trener
: Bogdan Zając

żółte kartki: Augustyn, Romanczuk, TwardekHolúbek, Rymaniak.

czerwona kartka: Błażej Augustyn (59. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).

Sędziowali: Daniel Stefański z Bydgoszczy - Dawid Golis i Michał Sobczak oraz Wojciech Myć.
VAR: Tomasz Kwiatkowski oraz Michał Obukowicz.