25 sierpnia 2019, 17:30 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 0:3 (0:1)

0:1 – 10`  Jorge Félix (asysta Bartosz Rymaniak),

0:2 – 52` – Piotr Parzyszek (asysta Tom Hateley),

0:3 – 90` – Gerard Badía (asysta Sebastian Milewski)

W meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:0. Bramki dla drużyny z Okrzei strzelali: Jorge Félix, Piotr Parzyszek i Gerard Badía.

Waldemarowi Fornalikowi ubywa  w kadrze zawodników.  Jedni odchodzą do innych klubów inni są kontuzjowani, ale to nie przeszkadza drużynie, by wygrywała kolejne mecze i pięła się  górę tabeli. W starciu z Zagłębiem Lubin gliwiczanie pokazali formę godną mistrza Polski. Od początku zawodnicy Piasta ruszyli na rywali i już w 10 minucie przyniosło to efekt w postaci wywalczonego rogu. Piłkę z narożnika w pole karne posłał Holubek, tam Rymaniak skoczył najwyżej, dograł głową do Feliksa, który strzałem nogą zamienił to podanie na gola. To zaskoczyło lubinian, którzy potem próbowali szybko odrobić stratę, ale nie potrafili wykorzystać nawet tak dogodnej sytuacji jaką miał Sirk. W 20 minucie gracz Zagłębia będąc sam przed bramką posłał piłkę nad poprzeczką.  W dalszej części tego spotkania Piast grał mądrzej i czekał na swoje kolejne okazje. W 34 minucie strzał Parzyszka przed siebie odbił bramkarz Zagłębia, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy w ostatniej chwili uderzenie Feliksa zablokował obrońca gospodarzy. W 50 minucie Guldan tak interweniował, że obił własną poprzeczkę. Zaraz potem było już 2:0. Tym razem rzut rożny wykonywał Hateley, a bezpośrednio głową na bramkę uderzył Parzyszek. Fatalnie zachował się Forenc, który miał już piłkę w na rękach, ale tak ją odbił, że wpadła do jego siatki. Taki wynik przy słabej grze gospodarzy praktycznie zapewniał gliwiczanom wygraną, ale im było mało. W 64 minucie Felix urwał się prawą stroną, zagrał idealnie do wbiegającego na 10 metr Holubka, ten wślizgiem próbował wepchnąć futbolówkę do bramki, ale nie trafił w jej światło nawet. W 89 minucie po kontrze Steczyk stanął oko w oko z bramkarzem Zagłębia, ale strzelił zbyt lekko i Forenc złapał piłkę.  Na początku 94 minucie po kolejnej szybkiej kontrze i zagraniu Milewskiego – Badia znalazł się w sytuacji sam na sam i tej okazji już nie zmarnował, ustalając końcowy wynik na 3:0.

Był to czwarty z rzędu mecz bez straty gola i trzeci  zwycięski. Po tej wygranej Piast traci do prowadzącego Śląska Wrocław już tylko trzy punkty.

Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić – 44. Alan Czerwiński, 24. Jakub Tosik (61, 8. Łukasz Poręba), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec (61, 39. Damjan Bohar) – 9. Rok Sirk.

W rezerwie: Dominik Hładun, Maciej Dąbrowski, Dominik Jończy, Patryk Mucha, Dawid Pakulski, Michał Bogacz

Trener: Ben van Dael

Piast: 26. František Plach – 88. Uroš Korun, 23. Tomáš Huk, 2. Mikkel Kirkeskov – 28. Bartosz Rymaniak, 18. Patryk Sokołowski, 6. Tom Hateley, 19. Sebastian Milewski, 11. Jorge Félix (84, 21. Gerard Badía), 14. Jakub Holúbek (73, 22. Tomasz Mokwa) – 9. Piotr Parzyszek (79, 71. Dominik Steczyk).

W rezerwie: Patryk Królczyk, Remigiusz Borkała, Piotr Malarczyk, Denis Gojko, Karol Stanek

Trener: Waldemar Fornalik

Sędziowali: Krzysztof Jakubik (Siedlce) – Arkadiusz Wójcik i Adam Karasewicz – Marcin Kochanek

VAR – Tomasz Kwiatkowski i Zbigniew Dobrynin.