Następny mecz: 30.09.2020 - 18:00


 

Na treningi zapraszamy również nowych, młodych piłkarzy, którzy chętnie będą trenowali w barwach Piast Gliwice Futsal Junior. Klub jest otwarty i czeka na nowych zawodników.

 

Harmonogram zajęć na okres jesień-zima 2018/19

 

OBROŃCÓW POKOJU -> wtorek 16:00-17:00, piątek 16:00-17:00
Sobota 10:00-15:00

 

TRYNEK -> wtorek 17:00-18:30 (U-8), 18:30-20:00 (U-10),
czwartek
17:00-18:30 (U-8), 18:30-20:00 (U-10)

 

SZOBISZOWICE –> środa 17:00-18:00 (U-8), 18:00-19:00 (U-10) (Tarnogórska)
czwartek 17:30-19:30 (U-8) (Gierymskiego)
piątek 17:30-19:00 (U-10) (Gierymskiego)

 

TRENER KAMIL (U-12) -> środa 19:30-20:30 (Kozielska)
Sobota 10:00-12:00 (Obrońców Pokoju)

 

GRUPA ZAAWANSOWANA (U-8 i U-10) -> środa 19:00-20:00 (Tarnogórska)

 

Jak widać w planie treningowym wyszczególniona jest również grupa zaawansowana. Grupę tą tworzą zawodnicy  wyróżniający się nie tylko pod względem sportowym, ale też i pozytywnym zachowaniem i zaangażowaniem w treningi. „Zawodowcy” wybierani są przez poszczególnych trenerów na treningach. Grupa zaawansowana trenuję ze sobą by być gotowa na wszelkiego rodzaju turnieje, mecze towarzyskie czy pokazowe. Pierwszy sprawdzian przed nimi już 3-go listopada na parkiecie ARENY! Warto więc trenować pod barwami Piasta i być zaangażowanym. Jak spominaliśmy wyżej, czekamy na nowych zawodników i serdecznie wszystkich zapraszamy na treningi. Może następnym razem któryś z nowych  Juniorów stanie na parkiecie ARENY.

 

By treningi funkcjonowały sprawnie i wszystko odbywało się pod znakomitym porządkiem, trzeba włożyć dużo pracy. By takie dni, jak ten, który czeka nas 3-go listopada, odbyły się „bez wpadki” , trzeba dokładnie wszystko zaplanować. Od strony organizacyjnej, Piast Gliwice Futsal Junior ma dwóch specjalistów – koordynatorów.

 

Patryk Grzywacz i Tomasz Prokopiak. Dwie postacie, które objęły stanowiska koordynatorów w tym sezonie. 03.11.2018 to też pewnego rodzaju sprawdzian dla nich.

 

Patryk Grzywacz to również były i obecny trener Piast Gliwice Futsal Junior. Wychowanek KS 94 Rachowice, w którym trenował pod czujnym okiem byłego piłkarza Piasta Gliwice – Adama Piechockiego. Patryk ukończył kurs UEFA C oraz uczestniczył w wielu konferencjach trenerskich. Patryk trenuje Juniorów Piasta Gliwice na Trynku oraz Obrońców Pokoju. Dzięki swojemu zaangażowaniu w treningi objął też posadę koordynatora.

 

Z Patrykiem czuwa nad wszystkim Tomasz Prokopiak. Koordynator Piasta Gliwice i przede wszystkim miłośnik sportu i Futsalu. Były zawodnik amatorskiej ligi Futsalu. Czynny zawodnik Squasha oraz trener tej dyscypliny. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył kierunek Zarządzania Sportem, więc posada koordynatora jest w pełni uzasadniona.

 

Piast Gliwice Futsal Junior nie istniał by też gdyby nie cały sztab szkoleniowy. Przedstawiamy naszych trenerów, którzy ostro trenują z Juniorami Piasta Gliwice :

 

Artur Barszcz – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od paru lat zaangażowany w prace z dziećmi , co przynosi mu dużo radości i satysfakcji. Był młodzieżowym reprezentantem Polski oraz akademickim mistrzem Polski w Futsalu. Zdobyte doświadczenie jest mu pomocne w wykonywanej przez niego pracy trenera.

 

Kamil Gonsior – Z grupami młodzieżowymi związany od 2013 roku, na początku w klubie Nbit Gliwice, a obecnie w futsalowym Piaście Gliwice. Oprócz pracy z młodzieżą, obejmuje stanowisko drugiego trenera w zespole seniorów i obok Klaudiusza Hirscha rozwija swoje umiejętności oraz zdobywa ważne doświadczenie w prowadzeniu drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Jurek Gabrych – Od najmłodszych lat zafascynowany sportem. Uwielbiał wszystkie możliwe dyscypliny sportowe. W wieku 4 lat zaczął trenować w MSPN Górnik Zabrze, choć tak naprawdę od małego ciągnęło go do sportu, i to każdego. Jego początki były ciężkie, gdyż nie miał określonej grupy wiekowej. Często trenował ze starszymi od siebie. Kiedy po roku otworzyła sie grupa z rocznika 2000, od pierwszego meczu był kapitanem, gdzie grał tak do 13 roku życia, Był także na zgrupowaniach Kadry Śląska. Później zrezygnował, gdyż wybrał Piłkę ręczna i aktualnie gra w zespole Pogoni Zabrze.

 

Maciek Jureko – Związany z nasza szkołą od samego początku, Wychowanek trawiastego Piasta Gliwice w drużynach których grał był kapitanem. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawodowo nauczyciel W-Fu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im Piastów Śląskich.

 

 

 

 

Partnerzy i Sponsorzy