We wtorek 30.11.2021 r. w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski – Piast Gliwice miał na własnym stadionie zmierzyć się z Górnikiem Zabrze. Niestety do tego najciekawszego w tej rundzie PP meczu przynajmniej na razie nie dojdzie. PZPN opublikował już w poniedziałek komunikat, że w tym terminie spotkanie zostało odwołane, a powodem jest koronawirus.

„W związku z przekazaną przez klub Piast Gliwice informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, zaplanowany na 30 listopada (wtorek) mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski między drużynami Piast Gliwice – Górnik Zabrze, został przełożony. Nowy termin rozegrania meczu nie został jeszcze ustalony” – czytamy w komunikacie na stronie PZPN.
We wtorek natomiast sam klub z Okrzei wydał komunikat.

„Klub w trosce o bezpieczeństwo, z uwagi na przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zwrócił się do organizatora rozgrywek o przełożenie meczu Piast – Górnik, który miał odbyć się we wtorek, 30 listopada o godzinie 20:45. Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej uwzględniły wniosek. O nowym terminie meczu poinformujemy w osobnym komunikacie.

Jednocześnie chcemy uspokoić wszystkich kibiców, którzy już zakupili bilety na pucharową rywalizację, nabyte wejściówki będą honorowane także w nowym terminie zmagań”.

Rok temu także z powodu zakażeń mecz z Górnikiem Zabrze został przełożony na inny termin. Wtedy gliwiczanom wyszło to na dobre, bo potem pokonali Górnika 2:1.

Wtorkowe spotkanie miało rozpocząć się o godz. 20.45. W Gliwicach mieli pojawić się kibice Górnika pierwszy raz od przerwanych przez burdy derbów przy Okrzei 3 marca 2018 roku. Na spotkanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski przy Okrzei kibice gości dostali 450 biletów.

Nie wiadomo czy mecz ten odbędzie się w tym roku, ale od 1 grudnia wchodzą nowe obostrzenia ograniczające frekwencje również i na trybunach do 50%.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Piast Gliwice wystąpił także z pismem do Ekstraklasy SA o przełożenie niedzielnego meczu 17 kolejki z Radomiakiem w Radomiu. W tym sezonie w PKO Ekstraklasie były już przypadki wykrycia koronawirusa, ale ograniczoano się do izolowania zakażonych zawodników i testowania pozostałych. Na pewno jednak Ekstraklasa podejmie decyzję w zależności od skali problemu.