Spośród wszystkich reprezentowanych dziś dyscyplin sportowych, właśnie piłka nożna bije
kolejne rekordy, zarówno pod względem liczby widzów, jak i liczby chętnych do obstawiania
zakładów na Vulkan Bet. Kluby piłkarskie stają się prawdziwą ikoną dla swoich fanów, co
niewątpliwie czyni ten sport wyjątkowym! Dziś porozmawiamy o niemieckim futbolu, bo to
właśnie Niemcy szczycą się wysokim poziomem swoich sportowców, a najlepszy polski
piłkarz gra dla bawarskiego klubu!

Niemieckie kluby piłkarskie, o których wie cały świat!
Każdy fan sportu z pewnością wie, że niemiecka piłka nożna prawie nie ma sobie równych na świecie! A to dlatego, że przygotowanie reprezentacji Niemiec do mistrzostw to precyzyjna i skoordynowana praca wszystkich zawodników drużyny. Sportowcy rzadko kierują się emocjami i pokazują grę na światowym poziomie. To właśnie dlatego ten kraj wygrał cztery razy Puchar Świata i ma jedne z najsilniejszych klubów na świecie, o których
dziś porozmawiamy!

Klub piłkarski Bayern Monachium
Niemiecki klub z ponad 100-letnią historią, jest obecnie najbardziej utytułowanym klubem w Niemczech i na świecie. „Bayern Monachium zajął trzecie miejsce na liście najlepszych klubów piłkarskich XX wieku według FIFA i drugie według magazynu „Kicker”. IFFHS uznało również Bayern za trzeci najlepszy europejski klub XX wieku.

„Bayern jest rzeczywiście najbardziej udekorowanym profesjonalnym klubem piłkarskim w Niemczech, z 31 tytułami ligowymi i 20 niemieckimi pucharami oraz sześcioma zwycięstwami w Lidze Mistrzów. A osiem lat temu drużyna została pierwszym niemieckim klubem, który zdobył Puchar Świata w Brazylii.

W zeszłym roku Bayern ponownie skompletował hat-tricka, stając się drugim klubem w historii europejskiej piłki nożnej, który zdobył dwa razy bramkę. Również w Lidze Mistrzów, Bayern Monachium stał się pierwszym klubem w historii, który wygrał wszystkie swoje mecze w jednym sezonie.

Borussia (klub piłkarski, Dortmund)
Zawodowy niemiecki klub piłkarski z Dortmundu, założony w 1909 roku. Klub jest wielokrotnym mistrzem Niemiec, zdobywcą pucharu i zwycięzcą Ligi Mistrzów. Borussia jest również jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w
Niemczech.

Borussia jest powszechnie uważana za jednego z głównych przeciwników FC Bayern. W czasie istnienia obu klubów w Niemczech pojawiło się również pojęcie Der Klassiker, które odnosi się do meczów piłkarskich pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund. Większość ekspertów wskazuje, że to właśnie te dwa kluby są przykładem prawdziwego niemieckiego futbolu.

Mówiąc o historii klubu, Borussia miała kilka trudnych okresów w ciągu pierwszych 40 lat swojego istnienia. Okres wojny i rozwiązanie klubu doprowadziły do całkowitej utraty składu i dopiero w 1949 roku klub zaczął pokazywać swoje pierwsze znaczące osiągnięcia

Schalke 04
Schalke 04 to niemiecki zawodowy klub piłkarski z miasta Gelsenkirchen, który również został założony ponad 100 lat temu, a mianowicie w maju 1904 roku jako Westfalia Schalke, a w 1924 roku zmienił nazwę na Schalke 04. Klub jest również najbardziej utytułowanym, ale ich najlepszy wynik klubowy miał miejsce aż w 1997 roku, kiedy sportowcy zdobyli Puchar UEFA.

Głównym rywalem Schalke 04 jest również Borussia Dortmund, z którą spotkanie znane jest jako ruskie derby i uważane jest za najlepsze spotkanie w niemieckiej piłce nożnej. Klub z Gelsenkirchen jest w przyjacielskich stosunkach z Norymbergą.

Niemiecki futbol jest rzeczywiście widowiskiem. Dlatego warto robić zakłady bukmacherskie, by dzielić się prawdziwymi emocjami związanymi z wygraną swojego ulubionego klubu! Der deutsche Fußball soll weiterleben!