Futsalowa drużyna Piasta jako jedna z dwóch w tym sezonie jeszcze nie straciła punktu i z dorobkiem 15 oczek zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzący Rekord Bielsko Biała ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Z każdym meczem też gliwiczanie czują się coraz pewniej na parkiecie i trener Orlando Duarte może wprowadzać do drużyny nowych zawodników.

W ostatnim meczu w bramce zadebiutował Hiram Celso. Portugalczyk bardzo cieszył się z występu, ale też wskazał co jeszcze ma do poprawy.

– Bardzo się cieszę z debiutu, a jeszcze bardziej z tego, że mogłem pomóc drużynie w zdobyciu trzech punktów. Z samego występu tez jestem zadowolony, ale mogło być zdecydowanie lepiej.  Każdy bramkarz stawia sobie za cel, aby zachować czyste konto.  Jeśli chodzi o stracone bramki, to oczywiście chciałbym aby wpadało ich jak najmniej i nad tym będę pracował na treningach. Mam nadzieję, że z każdym meczem będę lepszy i jak najwięcej pomagał mojemu zespołowi – tak ocenił swój występ młody Portugalczyk.

Pojawienie się Celso między słupkami było lekkim zaskoczeniem, ale Orlando Duarte już dał się poznać z tego, że daje szansę wszystkim swoim zawodnikom. Słoneczny Stok do najsilniejszych drużyn nie należy więc też sposobność do  sprawdzenia  21-latka była dobra. W kolejce jeszcze czeka młody Kuba Janiszewski, a też doświadczony Łukasz Groszak nie powiedział na pewno ostatniego słowa.

– Mamy w zespole czterech bardzo dobrych bramkarzy, którzy w każdej jednostce treningowej zgłaszają swój akces do tego, gry zagrać w meczu. Każdy musi być przygotowany, aby pomóc  drużynie, gdy tylko trener tak zadecyduje. Mi osobiście konkurencja  nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. To dobrze, bo poziom treningu bardzo się podnosi – przekonuje bramkarz Piasta.

Portugalia niedawno sięgnęła po tytuł mistrza świata. Liga portugalska należy do najsilniejszych  w Europie. Jak na tym tle zdaniem Hirama prezentuje się polska Futsal Ekstraklasa?

– Myślę, że poziom jest wysoki. Zawodnicy mają dużą jakość, jest wielu reprezentantów różnych państw. Trzeba się wykazać dużymi umiejętnościami i bardzo mocno pracować, aby zająć wysokie miejsce na koniec sezonu – przewiduje bramkarz.

Piast realizuje przedsezonowe założenia, czyli wygrywanie kolejnych spotkań, ale nie wszystko jeszcze funkcjonuje jak należy. Co trzeba więc poprawić, aby ta gra wyglądała jeszcze lepiej?

– Stwarzamy sobie wiele okazji na gole, nie wszystko jednak wpada. To normalne, ale jednak musimy być bardziej skuteczni, a także lepiej grać w obronie – wskazuje Celso.

W sobotę Piast zmierzy się z FC Toruń. W poprzednich sezonach była to czołowa drużyna Futsal Ekstraklasy z aspiracjami do strefy medalowej. W obecnej kampanii torunianie grają w kratkę. Ich dorobek to 2 wygrane 1 remis i 2 porażki, co daje na ten moment 7 punktów i 7 miejsce w tabeli.  Jest to też zespół, który strzela stosunkowo dużo goli, ale też je traci. Stosunek bramkowy wynosi bowiem 19:20. U siebie podopieczni Łukasza Żebrowskiego do tej pory rozegrali dwa spotkania, jedno wygrali i jedno przegrali.

– Czeka nas bardzo  trudny mecz, ale naszym celem jak zawsze są trzy punkty. Toruń ma mocną drużynę i mają naprawdę dobrych graczy, a zwłaszcza Daniela Garcia. Kolumbijczyk potrafi zrobić różnicę. Musimy zagrać na najwyższym poziomie, ale też chcemy stworzyć fajne widowisko –  zaznacza Hiram Celso.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich kolejkach, mecz ten będzie transmitowany na płatnej platformie WP-Pilot. Sobota 16 października – godzina 18:00.