Sekcja piłki nożnej Stowarzyszenia GKS Piast z nowym rokiem szkolnym wyszła z nową propozycją. Od września w klubie w którym zaczynało swoją przygodę z piłką wielu reprezentantów Polski są prowadzone zajęcia dla dziewcząt.

Pierwszy trening odbył się na bocznym boisku przy il Okrzei, tak aby młode kadetki mogły poczuć klimat prawdziwej, ekstraklasowej piłki. Misji zbudowania żeńskiej drużyny podjęła się Małgorzata Gaik, była wicemistrzyni Polski w piłce pięcioosobowej.

– To ważny dzień dla gliwickiej społeczności jeśli chodzi o kobiecą piłkę nożną. Zaczynamy budować drużynę, która mam nadzieję w przyszłości nawiąże do sukcesów Piastunek, żeńskiej drużyny z początku lat 90-tych, mistrzyń Polski. Na ten moment jednak najważniejsze jest, aby dziewczyny miały z tego frajdę, aby rozwijały się sportowo, podnosiły swoje umiejętności i świetnie się przy tym bawiły – mówi Małgorzata Gaik.

Na ten moment stworzona została jedna grupa naborowa, a na pierwszych zajęciach zjawiała się odpowiednio liczna grupa, aby nawet rozegrać minigierkę.

– Jestem mile zaskoczona frekwencją na tym pierwszym treningu. Dopiero niedawno zaczęliśmy nagłaśniać ten projekt. Mamy dość dużą rozpiętość wiekową, ale cieszy to, że zarówno sześciolatki jak i jedenastolatki są pełne zapału i chęci, aby grać w piłkę nożną i rozwijać swoje umiejętności?

– Po prostu zapraszamy na pierwszy trening wszystkie chętne dziewczyny. Wystarczy zapał i chęci, a my zajmiemy się już resztą – zaprasza Małgorzata Gaik.

Zuzia w piłkarskim treningu uczestniczyła po raz pierwszy. Posłuchajmy jak podsumowała swoje pierwsze zajęcia.

Treningi dla dziewcząt odbywać się będą na nowym boisku przy ul Zimnej Wody 1 w środy o godzinie 17, a w soboty o godzinie 11. Uczestniczyć w nich mogą dziewczyny w wieku lat 7-12. Nie są wymagane żądne umiejętności piłkarskie. Na ten moment wystarczą tylko dobre chęci. Tel do trenerki: 507 693 662

Zobacz video z pierwszego treningu