Stowarzyszenie GKS Piast Gliwice ogłasza nabór do sekcji piłkarskiej dla dziewcząt  w wieku od 7 do 12 lat oraz chłopców urodzonych w latach 2013/14. Zajęcia prowadzić będzie Małgorzata Gaik (licencja UEFA – Grassroots C) – wicemistrzyni Polski w piłce nożnej pięcioosobowej.

Treningi grupy naborowej chłopców będzie prowadził Dawid Cholewa – trener z licencją UEFA A, były piłkarz pierwszego zespołu Piasta, trener i wychowawca młodzieżowych reprezentantów Polski – m.in. Tomasz Podgórskiego, wieloletniego kapitana drużyny z Okrzei.

Piłka nożna w wydaniu żeńskim w Gliwicach ma długą tradycję. W latach 1993 i 1994 drużyna występująca pod szyldem „Piastunki” dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski na dużym boisku. Obecnie jednak Gliwice są jednym z nielicznych drużych miast polskich  w którym nie ma żeńskiej drużyny występującej na szczeblu ligowym. Trenerzy sekcji piłki nożnej Stowarzyszenia GKS Piast postawili sobie za cel zbudowanie żeńskiej drużyny, która w przyszłości będzie reprezentować miasto Gliwice na szczeblu centralnym.

NIE ZWLEKAJ DOŁĄCZ DO PIASTA! –

Szczegółowy harmonogram treningów można znaleźć w zakładce piast.gliwice.pl/GKS-Piast