4 września  rozegrany zostanie Turnieju o Puchar Śląska w Futsalu. Na udział w  tym turnieju zdecydował się też Piast Gliwice. W jednodniowych zawodach łącznie weźmie udział sześć zespołów. Piast będzie jedyną, ekstraklasową  drużyną na tym  turnieju.

Komisja Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który jest organizatorem turnieju rolę gospodarza i współorganizatora tegorocznych rozgrywek powierzyła SRS Gwiazda Ruda Śląska, a mecze rozegrane zostaną w hali MOSiR Ruda Śląska – Halemba.

W fazie grupowej zmierzą się: w Grupie A: Gwiazda Ruda Śląska, GKS Futsal Nowiny i FC Silesiabox Siemianowice Śląskie oraz w Grupa B: GKS Futsal Tychy, Sośnica Gliwice i Piast Gliwice Futsal.

Harmonogram gier:

Faza grupowa:
9.00  GKS Futsal Nowiny – Gwiazda Ruda Śląska;
10.00 GKS Futsal Tychy – Sośnica Gliwice;
11.00 FC Silesiabox Siemianowice Śląskie – GKS Futsal Nowiny;
12.00 Piast Gliwice Futsal – Sośnica Gliwice;
13.00  FC Silesiabox Siemianowice Śląskie  – Gwiazda Ruda Śląska;
14.00 Piast Gliwice Futsal – GKS Futsal Tychy.

Mecze o miejsca: o 5 miejsce o 15.00 zespoły z miejsc 3 w grupach; o 3 miejsce o 16.00 wicemistrzowie grup, o 1 miejsce o 17.00 mistrzowie grup.

Spotkania trwać będą 2×10 minut efektywnego czasu gry. W przypadku remisu w meczach fazy pucharowej bezpośrednio po meczu wykonywane będą rzuty karne. Drużyny wykonują po trzy serie rzutów karnych, a w razie dalszego remisu po jednym do skutku. „Przedłużony rzut karny” wykonywany jest po 4 i kolejnym faulu karanych rzutem wolnym bezpośrednim.

W rozgrywkach o Puchar Śląska biorą udział na zasadzie dobrowolności zespoły, które posiadają członkostwo w PZPN oraz zgłosiły swój akces do uczestnictwa w rozgrywkach. Do protokołu turniejowego każdy klub może zgłosić dowolną ilość zawodników zgłoszonych i uprawnionych do gry.