We wtorek 6 kwietnia – szpadzistka Piasta Gliwice – Emilia Korkus wyleciała do  Kairu, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Szermierce. Gliwiczanka  będzie rywalizować w turnieju indywidualnym w kategorii „Kadet”. Start zaplanowano na 10 kwietnia.

Emilia Korkus jest wychowanką Muszkietera Gliwice. Dla 17-latki będą to pierwsze mistrzostwa świata w karierze. Wcześniej z dobrymi wynikami startowała w zawodach rangi pucharu świata. Podopieczna Piotra Markowicza to obecnie  druga na liście rankingowej zawodniczka w Polsce w kategorii junior młodszy. Czy gliwiczanka ma szansę na medal?

– To są mistrzostwa świata, gdzie startują najlepsze zawodniczki, ale uważam że szansa na to, by powalczyć o medal jest. Emilia jest dobrze przygotowana. Przed turniejem była na zgrupowaniu kadry, a w turniejach w których walczyła w tym roku regularnie stawała na podium. Wiele zależy od niej samej, ale też trochę szczęścia trzeba mieć przy losowaniu i rozstawieniu – ocenia Piotr Markowicz.

Turniej indywidualny  odbędzie się 10 kwietnia. Walki można śledzić na na oficjalnym kanale You Tube – FIE Fencing Channel. Niestety na tych mistrzostwach nie będzie turnieju drużynowego, gdzie Polki byłyby faworytkami do medalu.

W najnowszej historii w Piaście Gliwice nie brak medalistów mistrzostw świata. W 2014 roku na turnieju w Plovdiv brązowy medal wywalczyła Jagoda Zagała. W 2012 roku Sebastian Majgier w Moskwie sięgnął po srebro.  Trzymamy kciuki za naszą zawodnickzę.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/gks-piast