Przerwa na reprezentację nie wybiła z rytmu piłkarzy Piasta. Gliwiczanie skromnie, ale zasłużenie pokonali Wisłę Płock 1:0. Gola, który dał niebiesko-czerwonym trzy punkty i radosne święta zarówno zawodnikom jak i sympatykom drużyny z Okrzei zdobył Michał Chrapek.

Waldemar Fornalik w tym meczu nie mógł skorzystać z usług Jakuba Holubka, który pauzował za żółte kartki. Zastąpił go Bartosz Rymaniak i nie zawiódł. Już po ustawieniu było widać, że Piast pojechał do Płocka po trzy punkty. Z przodu cały czas operowali Badia, Chrapek i Pyrka, Świerczok. Szczególnie dośrodkowania Katalończyka robiły spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy. W 21 min po zagraniu Badii – Świerczok uciekł obrońcy, ale zbyt mocno się odcylił i nie trafił w bramkę. Płocczanie natomiast nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie szczelnej obrony gości. Pierwszą, dogodną sytuację bramkową gliwiczanie mieli w 36 minucie. Po rogu piłka trafiła do Jodłowca, ten dograł ją do Pyrki, który jednak nie trafił z bliska w bramkę. Nie zniechęciło to jednak gliwiczan do kolejnych ataków. W 42 minucie Pyrka uderzył mocno, pod poprzeczkę z dystansu, ale bramkarz Wisły zdołał odbić piłkę na róg. Ostatecznie jednak w tej połowie gole nie padły.

W przerwie Waldemar Fornalik zdecydował się zostawić w szatni Pyrkę, a za niego wszedł Steczyk. To jeszcze miało wzmocnić siłę rażenia Piasta i już w zasadzie pierwsza ofensywna akcja zakończyła się golem dla drużyny z Okrzei. Po prostopadły podaniu z głębi pola, Świerczok zauważył, że Chrapek zgubił krycie, zagrał wzdłuż linii bramkowej do swojego kolegi, który dopełnił już tylko formalności. Goście próbowali pójść za ciosem i Świerczok bliski był podwyższenia wyniku. Około 60. minuty nastąpiła seria zmian w obu zespołach, która trwał do 73. minuty, kiedy to plac gry opuścił Jakub Świerczok. Piast przestał już potem forsowac tempo, skupiając się na obronie wyniku i taktyka ta okazała się skuteczna, aby zainkasować trzy punkty, które dały awans na czwartą lokatę w tabeli.

Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego) – 3.4.2021. g 12:30 –
Wisła Płock – Piast Gliwice 0:1 (0:0)