Coraz ciekawie robi się w PKO BP Ekstraklasie, a dlatego, że drużyny z czuba tabeli gubią punkty, a zdobywają je z dolnej strefy. Takie wyniki spłaszczają tabelę, co sprawia, że kolejne spotkania mogą mocno zmienić sytuację poszczególnych drużyn.

Tak właśnie będzie w przypadku meczu kończącego 18 kolejkę, czyli pojedynku Piasta Gliwice z Wartą Poznań. Oba zespoły w 2021 roku jeszcze nie doznały porażki i powiększyły swój dorobek o 7. punktów. Bardziej skuteczny jednak jest Piast, który strzelił rywalom 6. goli, a Warta tylko 3. Zauważył to Piotr Tworek, trener drużyny z Poznania.

. W Piaście drgnęła skuteczność; strzelili sześć goli, my od początku roku trzy. Kreowanie sytuacji i strzelanie – tu widzę poprawę w tym zespole. Mnie jednak to nie dziwi, bo Żyro z Świerczokiem nadają ton – wskazuje Tworek. – Piast niezależnie od tego co by się działo na boisku, nie wykonuje nerwowych ruchów. Piast gra konsekwentnie, potrafi wyciągnąć wynik 0:3. Trener Fornalik pracuje zespołem dosyć długo i to jest widoczne – tak ocenia sytuację gliwiczan szkoleniowiec Warty.

Dobra postawa gości nie uszła uwadze gliwiczan, co przyznaje Patryk Sokołowski, ale zaznacza, że trzy punkty zostaną w Gliwicach

– Trzeba powiedzieć, że Warta jest w formie. Ponadto widać, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Mają zgraną ekipę, w większości są to Polacy, w tym dużo młodych piłkarzy, jak i zawodników z doświadczeniem jak na przykład Łukasz Trałka, który ma wiele występów w Ekstraklasie, strzelił dużo goli i teraz jest w bardzo dobrej formie. Musimy być bardzo skoncentrowani przede wszystkim na swojej grze. Gdy dobrze wejdziemy w mecz i będziemy grali w swoim stylu, to myślę, że trzy punkty zostaną w Gliwicach – przekonuje pomocnik.

Najważniejsze są punkty, ale Piast gra też o pobicie rekordu nieprzegranych spotkań w Ekstraklasie. Na ten moment licznik zatrzymał się na liczbie 10.

– Przed samym meczem raczej nie myślimy o tym. Chcemy wygrać nadchodzące spotkanie i kontynuować tę serię poprzez zwycięstwo. Nie myślimy pod tym kątem, że wystarczy zremisować, skupiamy się na tym, żeby trzy punkty zostały w Gliwicach – przekonuje Sokołowski.

W zespole Piasta sytuacja kadrowa jest bardzo dobra. Nikt nie pauzuje za kartki , a w treningu są już Świerczok i Steczyk, ale czy zagrają – dowiemy się dopiero przed meczem. Większe zmartwienie ma trener Warty. Nie zagrają Bartosz Kieliba i Michał Jakóbowski, który pauzuje za żółte kartki, ani Mario Rodriguez.

Sędziować w tym meczu będą: Paweł Gil – Marcin Borkowski oraz Andrzej Zbytniewski – Jacek Małyszek.
VAR: Konrad Sapela oraz Piotr Lasyk.

Początek spotkania – godzina 18:00. Spotkanie odbędzie się 22.02.2021. Transmisja TV z meczu będzie dostępna na Canal+ Sport , a transmisja internetowa na canalplus.com. Relacja tekstowa LIVE – TUTAJ.