Znamy już datę i godzinę spotkania rozgrywanego w ramach 1/8 finału Pucharu Polski w Futsalu w którym Piast Gliwice zmierzy się z AZS UŚ Katowice. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 24 lutego o godzinie 19:00. Gospodarzem tego meczu będzie Piast.

Dla podopiecznych Orlando Duarte będzie to już trzecie spotkanie w ramach tych rozgrywek. W poprzedniej rundzie gliwiczanie pewnie, bo 9:0 pokonali Z.M. Tarnów. Zdaniem Marka Bugańskiego zwycięstwo jednak nie przyszło tak łatwo, jak sugeruje wynik.

Wygrać to był nasz obowiązek. Widać było jednak, że zawodnicy z Tarnowa łączą granie w futsal z piłką trawiastą. My natomiast trenujemy tylko futsal. Zespół z Tarnowa wysoko zawiesił nam poprzeczkę, chłopaki walczyli do końca. Cieszymy się, że nie straciliśmy żadnej bramki, bo gospodarze mieli sporo sytuacji, m.in. przedłużony rzut karny, kilka razy obili naszą poprzeczką. Nasz bramkarz też musiał się wykazać, co świadczy o tym, ze Tarnów rozegrał dobre zawody – ocenił Bugański.

Gliwiczanie w tym sezonie już dwukrotnie zmierzyli się z AZS UŚ Katowice w meczach o punkty i dwa razy byli górą. Te ostatnie spotkanie było rozegrane całkiem niedawno, bo 27 stycznia. Podopieczni Orlando Duarte rozstrzygnęli ten pojedynke na swoją korzyść, ale różnicą tylko jednej bramki – 2:1.

W Futsal Ekstraklasie Akademicy zajmują 5, czyli spadkowe miejsce i brakuje im 7. punktów do bezpiecznej lokaty, ale to jest już inna drużyna niż ta z pierwszej części sezonu, kiedy dostarczała punkty rywalom. Po zmianie trenera katowiczanie pokonali wyżej notowany Clearex Chorzów 6:2.

Na pewno te spotkanie nie będzie dla niebiesko-czerwonych spacerkiem, a wręcz przeciwnie. Stawką tego meczu są już ćwierćfinały. Niewątpliwie więc wzmocnieni katowiczanie, którzy w swoim skłądzie mają klasowych zawodników i graczamiPiasta: Michałem Greczem i Romanem Vakhulą zrobią wszystko, aby pokonać drużynę z Areny i tym samym sprawić niespodziankę.

Opracowanie: piast.gliwice.pl/futsal