Piłką nożną interesują się zarówno mali chłopcy i dziewczynki, jak i również dorośli. Jest to sport, który pasjonuje liczne grupy, może łączyć, ale także dzielić. Każdy klub sportowy ma bowiem swoich fanów, którzy wspierają i kibicują ulubionym zawodnikom.

Piłkarze każdej z tych drużyn zostają zapamiętani ze względu na swoje zasługi, nawet po tym, jak zmienią klub. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejszych zawodników w historii drużyny Piast Gliwice.

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dziewczynki marzą o karierze sportowca. Niejednokrotnie dorośli wciąż rozwijają swoje sportowe pasje, nawet jeśli robią to na amatorskim poziomie. Jeśli Ty również lubisz aktywność fizyczną, potrzebne akcesoria znajdziesz między innymi na stronie internetowej https://zdrowywysilek.pl.

Piłka nożna jest jednym z najczęściej wybieranych przez amatorów sportów, a niemal każdy profesjonalny klub w Polsce ma szerokie grono swoich wiernych kibiców i fanów. Dużą popularnością cieszy się drużyna Piasta Gliwice. Jest to polski klub piłkari, który istnieje oficjalnie od 1945 roku. W swojej długiej historii drużyna niejednokrotnie zmieniała nazwę, często jednak wracając do pierwszego członu „Piast”. Klub wygrał Puchar Polski, Superpuchar oraz Puchar Ligi. Obecnie piłkarze Piasta Gliwice grają w najwyższej polskiej lidze, Ekstraklasie. Mistrzem Polski zespół z Gliwic został w sezonie 2018/2019.

 1. Robert Gruner

Robert Gruner (Gronowski) urodził się w 1926 roku. Był pierwszym gliwiczaninem, który zagrał w Reprezentacji Polski. Jego debiut miał miejsce w 1953 roku. Gruner grał już wtedy w Lechii Gdańsk, jednak jego historia zaczęła się w Gliwicach. Przed wojną tamtejszy klub nazywał się SpVgg Vorwärts Rasensport Gleiwitz. Gronowski jest więc pierwszym zawodnikiem, który zaprezentował swoją grę w gliwickim klubie. Stamtąd wybił się i gdy nadarzyła się taka okazja, założył biało-czerwoną koszulkę z orłem na piersi.

2. Jakub Czerwiński

Jakub Czerwiński to zawodnik, który swojej kariery nie rozpoczął w Gliwicach, ale jest tam szanowany i lubiany przez kibiców. Urodził się w 1991 roku. Czerwiński zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w drużynie Popradu Muszyna. W 2008 roku przeniósł się do klubu Promień Opalenica, do miejscowości oddalonej o 600 km od jego miejsca zamieszkania. Czerwiński przez lata grał w wielu klubach, między innymi w Brzesku i Niecieczy. Od 2015 roku gra w Ekstraklasie. Swoją przygodę z najwyższą ligą Czerwiński zaczynał w drużynie Pogoń Szczecin. W Gliwicach gra od 2017 roku, początkowo jako wypożyczony zawodnik. W Piaście Gliwice rozegrał 56 meczów i zdobył 7 bramek. W sezonie 2018/2019 zdobył ze swoją drużyną Mistrzostwo Polski.

3. Jerzy Musiałek

Jerzy Musiałek to wychowanek gliwickiego klubu. Urodził się w 1942 roku w Gliwicach. Piłka nożna była jego pasją, odkąd skończył 12 lat. Musiałek uczęszczał do Technikum Ceramicznego, z którego wywodziło się wielu znanych zawodników gliwickiego klubu sportowego. Od początku młody zawodnik wykazywał nieprzeciętny talent. Jako profesjonalny zawodnik charakteryzował się nienaganną techniką, skutecznymi zagraniami głową oraz ambicją i pasją do gry. Do tej pory pozytywnie wspominają go osoby, które miały okazję zobaczyć, jak Musiałek gra na boisku. W 1961 roku zadebiutował on w Reprezentacji Polski. W 1975 roku Musiałek powrócił do rodzinnego Piasta i zagrał tam kilka meczów. Niestety zmarł wcześnie na skutek choroby.

3. Patryk Dziczek

Patryk Dziczek to wychowanek drużyny Piasta Gliwice. Urodził się w 1998 roku i ze względu na swój młody wiek ma przed sobą jeszcze długą karierę. Jest już jednak uznawany za jednego z najlepszych zawodników wywodzących się z gliwickiego klubu. Dziczek gra na pozycji pomocnika, obecnie we włoskiej drużynie. Od 2013 roku można było go obserwować w Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

4. Kamil Wilczek

Kamil Wilczek to zawodnik, który w swojej karierze dwukrotnie pojawił się w Piaście Gliwice. Łącznie rozegrał w tym klubie 111 meczów i zdobył 37 bramek. Od 2008 roku Wilczek gra jedynie w ekstraligowych klubach, a od 2015 roku można oglądać go przede wszystkim na zagranicznych boiskach. W młodości reprezentował barwy Polski w Młodzieżowej Reprezentacji.