W drugim i zarazem ostatnim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji Piast pokonał szósty zespół serbskiej Ekstraklasy – FK Proleter  4:1.  Trzy bramki w tym meczu zdobył Jakub Świerczok, który tym samym potwierdził, że wciąż jest w  wysokiej formie strzeleckiej.

Waldemar Fornalik na pierwszą połowę wystawił jedenastkę, która może wyjść za tydzień przeciwko Wiśle Kraków, a jeśli nastąpią korekty, to pewnie będą nieznaczne. Od początku zagrał Jakub Świerczok i już w 18. minucie strzałem głową pokonał on serbskiego bramkarza. Dokładnie w 32 minucie napastnik ten wyszedł sam na sam i podwyższył wynik na 2:0. Przy dość pewnym prowadzeniu szkoleniowiec Piasta jeszcze przed przerwą przeprowadził pierwsze zmiany. Huka i Lipskiego zastąpili Malarczyk i Jodłowiec. Już w doliczonym czasie gry rywale zdołali jednak wbić kontaktowego gola i jak się miało okazać ostatniego.

Po przerwie nastąpiły kolejne zmiany, ale na boisku pozostał Jakub Świerczok, który w 56. minucie strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik na 3:1. Gliwiczanom było mało i w 78 min ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Tomasz Jodłowiec. Więcej bramek już nie padło, ale wygrana 4:1 robi wrażenie i daje nadzieję na dobry start w rundzie wiosennej, która rozpocznie się już 31 stycznia.

W piątek drużyna Piasta zakończy pobyt w Turcji i wróci do Gliwic. W ostatnim tygodniu gliwiczanie będą się już przygotowywać na dostępnych obiektach, prawdopodobnie w Kamieniu/Rybnik, bo w Gliwicach nie ma boiska ze sztuczną nawierzchnią a tylko takie teraz dają możliwość trenowania przy aktualnych warunkach pogodowych.

21 stycznia 2021, 13:00 – Kumköy (Ekodizayn Spor Kompleksi)
Piast Gliwice –  FK Proleter (Nowy Sad) 4-1 (2:1)
Jakub Świerczok 18`, 32`, 57`, Tomasz Jodłowiec 78` – Filip Knežević 45 (k)

Piast Gliwice: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski (52, Bartosz Rymaniak), 4. Jakub Czerwiński (83` Tomas Huk), 5. Tomáš Huk (37, Piotr Malarczyk), 14. Jakub Holúbek (83 Winciersz) – 21. Gerard Badía (70, Kristopher Vida), 17. Patryk Lipski (37, Tomasz Jodłowiec), 16. Dominik Steczyk (49, Arkadiusz Pyrka), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek (83 Tomasz Mokwa) – 70. Jakub Świerczok (70, Tiago Alves).

FK Proleter (Nowy Sad): (skład wyjściowy) Nikola Petrić – Branislav Milošević, Nikola Marjanović, Dušan Joković, Bojan Kovačević – Branislav Jovanović, Jovan Ilić – Stefan Tomović, Viktor Živojinović, Filip Knežević – Milan Mirosavljev.