W czwartek (21.01) Piast rozegra swój drugi i zarazem ostatni mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji. Pierwotnie w terminarzu były trzy gry sparingi, ale ten zaplanowany na 20. stycznia nie odbył się.

Tym razem gliwiczanie zmierzą się z szóstą drużyną ligi serbskiej – FK Proleter Nowy Sad. Będzie to więc ostatni sprawdzian przed ligą. Waldemar Fornalik przyzwyczaił już kibiców do tego, ze nawet w tych ostatnich grach daje szanse pograć prawie wszystkim zawodnikom. Trudno więc traktować to jako generalny sprawdzian, choć jak przyznaje Martin Konczkowski będzie to ważny test-mecz.

– Każdy sparing jest bardzo ważny i każdy z nas walczy o pierwszy skład, więc każdy chciałby się zaprezentować jak najlepiej. To już jest takie generalne przetarcie przed ligą, więc jutro tym bardziej będziemy chcieli pokazać swoje umiejętności – przekonuje w rozmowie z oficjalną stroną klubu piłkarz Piasta.

W swoim pierwszym w tym roku sparingu Piast wygrał z Zorią Ługańsk 2:1. Do tego drugiego jednak spotkania niebiesko-czerwoni przystąpią mając w nogach 10 dni ciężkich treningów. Mimo to, jak przekonuje Konczkowski celem jest wygrana w tym test-meczu.

– Na pewno jest to zmęczenie odczuwalne, ale przyjechaliśmy tutaj ciężko pracować i każdy zdawał sobie mniej więcej sprawę z tego, co go będzie czekało. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, a teraz najważniejsze będzie dobrze się jutro zaprezentować, zakończyć obóz bez kontuzji i żeby później zostało to przełożone na ligę – zaznacza obrońca.

Zespół, którego trenerem jest Branko Zigić po 19. kolejkach mają na swoim koncie 32 punkty, co daje szósta lokatę. Początek spotkania z FK Proleter zaplanowano na godzinę godz. 13:00 czasu polskiego.
Klub poinformował, że nie przeprowadzimy transmisji live z tego spotkania. Po zakończeniu meczu na kanale PiastGliwiceTV w serwisie YouTube pojawi się skrót z bramkami.

Meczem tym Piast zakończy zgrupowanie w Turcji. W piątek gliwiczanie wyruszą w podróż do Polski, a od poniedziałku rozpoczną przygotowania do spotkania z Wisłą Kraków, które zaplanowano na 31 stycznia.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu