Z lekkim poślizgiem wystartuje w nowym roku futsalowa drużyna Piasta. Gliwiczanie swój pierwszy mecz mieli bowiem rozegrać w minioną środę, ale ze względu na zagrożenie epidemiologiczne to spotkanie zostało odwołane. Nowy termin ma wyznaczyć Komisja Ligi.

Tym samym podopieczni Orlando Duarte rundę rewanżową zainaugurują pojedynkiem z Dreman Futsal Opole Komprachcice. Jest to beniaminek Futsal Ekstraklasy, który radzi sobie przeciętnie. Drużyna ta z dorobkiem 14. punktów zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli, ale ze względu na wycofanie się z rozgrywek Gatty Zduńska Wola zostanie przesunięta przynajmniej o jedno oczko w wyżej,a to oznacza, ze na ten moment zajmuje miejsce, które daje utrzymanie. Taki też jest cel na ten sezon ekipy, która swoje mecze rozgrywa w Opolu, choć awans wywalczyła jak drużyna z Komprachcic.

Faworytem tego spotkania jest Piast. Zespół z Areny wydaje się być jeszcze mocniejszy niż w poprzedniej rundzie. Do drużyny bowiem dołączyło dwóch doświadczonych Brazylijczyków. Mieli dwa tygodnie czasu, aby wkomponować się do teamu Orlando Duarte. Szkoleniowiec Piasta może teraz złożyć trzy czwórki, które w zdecydowanej większości polskich klubów byłyby tymi pierwszymi. Te pierwsze mecze zawsze są jednak obarczone pewnym ryzykiem, a rywal też nie przyjedzie do Gliwic by przegrać mecz. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:00. bezpośrednią transmisję przeprowadzi platforma Tvcom.pl (TUTAJ)