9. i 10. stycznia w Gliwicach rozegrano drugi turniej z cyklu Pucharu Polski juniorów młodszych KGHM Tour w szpadzie w sezonie 2020/21. Po raz pierwszy na tych zawodach w barwach Piasta startowały zawodniczki Muszkietera Gliwice. Od 1 stycznia bowiem obie sekcje połączyły się.

Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji dziewcząt stanęła Alicja Klasik (RMKS Rybnik), która w decydującym pojedynku pokonała Oliwię Tercjak (KS Szpada Wrocław) 15:10. W półfinale zalazły się jeszcze Antonina Halemba (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.) i Aleksandra Szymańska (Toruńska Szkoła Szermierki). Najwyżej z gliwiczanek uplasował się Emilia Korsku, która zostałą sklasyfikowana na 9. miejscu.

Najlepszym szpadzistą sobotnich zawodów okazał się Antoni Socha (PKSzerm Warszawa). Jego finałowym rywalem był Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec) a walka zakończyła się wynikiem 15:7. Na podium znalazły się jeszcze Łukasz Parafiniuk (WLKS Kmicic Częstochowa) i Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego turnieju.