Mateusz Winciersz nowym zawodnikiem Piasta – poinformował Piast Gliwice S.A.. Winciersz ma 20 lat, a ostatnim jego klubem był Ruch Chorzów. Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Jest to transfer definitywny.

– Marzeniem każdego młodego zawodnika jest gra w Ekstraklasie, dlatego cieszę się, że otrzymałem szansę przejścia do Piasta Gliwice. Jestem pracowity, ambitny i zrobię wszystko, by ją wykorzystać – powiedział Mateusz Winciersz w romowie z oficjalną stroną klubu po podpisaniu kontraktu.

Od kiedy wprowadzono przepis na obowiązkowe wystawianie przynajmniej jednego młodzieżowca w jedenastce meczowej zawodnicy, którzy nie ukończyli 21 roku życia a gotowi są do gry w Ekstraklasie są w cenie. Kluby potrzebują bowiem w szerokim składzie przynajmniej 3-4 takich graczy.
Piast ma odpowiednią liczbę takich zawodników, ale jak pokazało boisko na ten moment tylko Dominik Steczyk radzi sobie na tym poziomie. Reszta dopiero uczy się gry w Ekstraklasie, stąd decyzja o ściągnięciu kolejnego zawodnika.

Mateusz Winciersz w barwach Ruchu występował na pozycji lewego pomocnika, ale z powodzeniem może również rozgrywać piłkę na drugim skrzydle. W obecnych rozgrywkach III ligi rozegrał 18 spotkań w barwach Ruchu Chorzów. Zdobył w nich trzy bramki oraz zanotował siedem asyst. Dodatkowym jego atutem jest to, że pochodzi ze Śląska. Zdecydowanie łatwiej powinno być mu się więc zaaklimatyzować w drużynie z Okrzei.

Opracowanie: piast.gliwice.pl
Cyt i foto za: piast-gliwice.eu