W niedzielę drużyna Piasta wyruszała na swoje jedyne w tej przerwie między rundami zgrupowanie. Gliwiczanie w dobrze sobie znanym miejscu, bo tureckiej miejscowości Antalyi będą przebywać do 22 stycznia.

Już 31 stycznia rozpocznie się runda wiosenna. Na początku jednak jeszcze drużyny z PKO BP Ekstraklasy rozegrają pierwszą kolejkę, która zakończy I część sezonu. Czasu na przysłowiowe ładowanie akumulatorów tej zimy nie będzie więc zbyt dużo.

– Wiemy, że ten okres przygotowawczy jest nietypowy i krótszy niż inne, dlatego należy zadbać o każdą jednostkę treningową. Nie można sobie pozwolić na żadne niedopatrzenia lub niedociągnięcia – tak sytuacje na łamach oficjalnej strony klubu ocenił Waldemar Fornalik.

Niespodzianek w składzie nie ma. Z nowym zawodników do drużyny dołączył jedynie Mateusz Winciersz. Jego transfer z Ruchu Chorzów klub ogłosił w ostatnim dniu. Do kadry załapali się tez Maksym Gendera oraz Michał Zachciał, którzy do tej pory byli zawodnikami drużyny rezerw. Zabraknie natomiast Karola Stanka, Michała Rakowieckiego oraz Javiera Hyjka, czyli aż trójki młodzieżowców.

Na razie nie ma więc wzmocnień, ale tez większych osłabień. W porównaniu do rundy jesiennej zabraknie Mikkel Kirkeskova, któremu wygasał kontrakt.

W trakcie zgrupowania gliwiczanie rozegrają trzy sparingi. Pierwszy z nich został zaplanowany na piątek, 15 stycznia. Przeciwnikiem Piasta będzie Zoria Ługańsk.

Kadra Piasta Gliwice na zgrupowanie w Turcji:

Bramkarze: Jakub Szmatuła, Patryk Królczyk, Frantisek Plach, Karol Szymański.

Obrońcy: Jakub Czerwiński, Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Tomas Huk, Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Martin Konczkowski, Remigiusz Borkała, Maksym Gendera.

Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Gerard Badia, Tiago Alves, Kristopher Vida, Michał Chrapek, Patryk Lipski, Arkadiusz Pyrka, Mateusz Winciersz, Michał Zachciał.

Napastnicy: Jakub Świerczok, Michał Żyro, Dominik Steczyk.

Opracowanie: piast.ggliwice.pl
piast-gliwice.eu