W piątek Piast Gliwice S.A. oficjalnie już potwierdził o rezygnacji z funkcji prezesa Pawła Żelema. Powodów nie podano. Decyzją Rady Nadzorczej jego miejsce na fotelu prezesa zajął Grzegorz Bednarski.

Paweł Żelem pracował w klubie od 13 lipca 2017 roku, kiedy objął funkcję Prezesa Zarządu. W trakcie jego kadencji Piast Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, a ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w Ekstraklasie.

Nowy prezes Piasta, Grzegorz Bednarski jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Tyskiego Sportu SA. W trakcie kariery zawodowej pracował również w Urzędzie Miasta w Tychach, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rynku i Ciepła w firmie Tauron Ciepło. W przeszłości był także dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu w firmie Datarino, z branży technologicznej.

Paweł Żelem wysoko zawiesił poprzeczkę swojemu następcy. Nie chodzi też o kwestie sportowe, ale i finansowe. To był najlepszy okres pod tym względem w 11- letniej historii spółki akcyjnej. Piast S.A. Żelemowi pomogły w tym wyniki sportowe, które maja bezpośrednie przełożenie na większe dochody z tytułu praw medialnych i premię od sponsorów, a także łatwiej jest wytransferować piłkarzy za większe pieniądze. Przed Bednarskim więc duże wyzwanie.

W kwestiach kibicowskich na razie jego działania na linii klub-kibice będą ograniczone ze względu na covid i puste trybuny. Kibice jednak mocno liczą, że stosunki zostaną „ocieplone”. Ziman wojna między władzami Piasta a ultrasami trwa w zasadzie od feralnego meczu z Górnikeim Zabrze, kiedy to klub nałożył szereg zakazów stadionowych na tych najbardziej zagorzałych fanów z Okrzei.

źródło: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu
Foto: piast-gliwice.eu