Dominik Solecki zawodnik  Piasta Gliwice został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w Futsalu, którego końcowym akcentem będą mecze eliminacyjne do mistrzostw  Europy w Futsalu. Zgrupowanie rozpocznie się 20 stycznia.

Natomiast 29 stycznia  w miejscowości Mafra – Polacy zmierzą się z Portugalią. 3 lutego już w Łodzi zostanie rozegrany rewanż.  Portugalia to aktualny mistrz Europy. Podczas ostatniego Euro reprezentacja tego kraju, którą w przeszłości prowadził Orlando Duarte w finale pokonał Hiszpanię 3:2.

Jest to już drugi etap eliminacji. Pierwszy odbył się rok temu. Podczas turnieju rozegrano na Malcie biało-czerwoni wygrali trzy mecze z Grecją 5:2,  Szwecją 6:0 i Maltą 11:0 i wyszli z tej fazy z pierwszego miejsca

W grupie tej są jeszcze reprezentacje Czech i Norwegii. Do finałów Mistrzostw Europy w futsalu, które w 2022 roku odbędą się w Holandii bezpośrednio awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc, a pozostałe dwie ekipy które zajęły drugie pozycje, zmierzą się ze sobą w dwumeczu barażowym o ostatnie miejsce w turnieju finałowym. Po raz pierwszy wystąpi w nich 16 zespołów. Portugalia wydaje się być poza zasięgiem wszystkich drużyn z  tej grupy, ale w grze o drugie miejsce Polacy nie są bez szans.

źródło: piast.gliwice.pfutsal