7. stycznia był pierwszym dniem w którym drużyna Piasta wspólnie trenowała po świąteczno-noworocznej przerwie. Ze względu na brak w Gliwicach pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, niebiesko-czerwoni ten rozruchowy trening odbyć w Kamieniu.

Plany na ten okres przygotowawczy nie są zbyt ambitne, bo też czasu do rozegrania pierwszego meczu jest mało. Runda wiosenna ruszy już 31. stycznia.

– Mieliśmy część wstępną w hali, a następnie tradycyjnie zaczynamy od mniejszych gier. Nastroje są oczywiście bojowe. Wiemy, że ten okres przygotowawczy jest nietypowy i krótszy niż inne, dlatego należy zadbać o każdą jednostkę treningową. Nie można sobie pozwolić na żadne niedopatrzenia lub niedociągnięcia – tak sytuacje na łamach oficjalnej strony klubu ocenia Waldemar Fornalik.

W treningu uczestniczyło dwóch zawodników z drużyny rezerw – Maksym Gendera i Michał Zachciał.
W najbliższych dniach piłkarze Piasta przejdą badania wydolnościowe oraz testy sprawnościowe, a w już niedzielę wylecą na zgrupowanie do tureckiej Antaly. W planach jest rozegranie trzech  gier kontrolnych.

Istotnych ruchów kadrowych tez nie ma się co spodziewać. Jeszcze w 2020 roku klub opuścił Mikkel Kirkeskov. Duńczyk jednak nie występował już od dłuższego czasu, bo leczył kontuzje. Jego miejsce na lewej obronie zajął Jakub Holubek. Dobra wiadomość to tak, że w drużynie zostaje Jakub Czerwiński. Były ostatnio głosy, że obrońca może odejść, bo w czerwcu wygasa jego kontrakt i te okno jest ostatnim w którym klub może na nim zarobić, jeśli piłkarz nie przedłuży umowy. Defensor jednak chce kontynuować swoją przygodę z gliwickim klubem, choć wiadomo, że jak pojawi się atrakcyjna oferta, to.

Przy Okrzei rozglądają się też za młodzieżowcem. Na ten moment ekstraklasowe aspiracje zgłasza jedynie Dominik Steczyk. Pozostali zawodnicy, którzy spełniają ten wymóg, jeszcze nie są gotowi do gry w pełnym wymiarze na tak wysokim poziomie.

Plan sparingów w Turcji

15.01 – sparing z Zorią Ługańsk (Ukraina)
20.01 – sparing (rywal nieznany)
21.01 – sparing z FK Proleter (Nowy Sad) (Serbia)

źródło: piast.gliwice.pl
Cyt za: piast-gliwice.eu