W niedzielę czeka nas kolejna porcja futsalowych emocji. W ramach 13. już  kolejki spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice podejmować będzie GI Malepszy Futsal Leszno. Początek spotkania przewidziano na godzinę 18:00.

Drużyna GI Malepszy Leszno do futsalowej Ekstraklasy po raz pierwszy awansowała w sezonie 2018/19  z pierwszego miejsca. Zespół prowadzony przez Tomasza Trznadela zrobił to w imponującym stylu, bo drużyna odniosła 19. zwycięstw, raz podzieliła się punktami, a  tylko dwa razy przegrała.

W swoim premierowym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – futsaliści z Leszna w 18. spotkaniach wywalczyli 18 punktów, co dało im 11 miejsce. Rozgrywki jak wiemy zostały jednak przerwane i tak już zostało w ligowej tabeli. W obecnej kampanii biało-czerwoni spisują całkiem przywoicie. Po 11 kolejkach zespół Tomasza Trznadela ma na koncie 15 punktów i zajmuje 6. lokatę w tabeli. Stosunek bramek wynosi 29-32. Ten bilans bramkowy byłby lepszy, gdyby nie ostatnia wysoka porażka. Ekipa z Leszna bowiem została u siebie rozbita przez Constranct Lubawa 9:1. W meczu tym jednak nie mogło zagrać dwóch pierwszych bramkarzy drużyny Malepszy. Noel Patrice Charrier jest bowiem kontuzjowany, a Michał Długosz był na kwarantannie. 18-letni Jakub Pindara, który stanął między słupkami na długo zapamięta więc swój debiut w drużynie seniorów. Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny jest Kacper Konopacki, który ma na koncie 8. goli.

Piast w ostatnim tygodniu rozegrał dwa wyjazdowe spotkania i z obu przywiózł komplet punktów. 14 listopada podopieczni Orlando Duarte pokonali Futsal brzeg 2:1, a w minioną środę w zaległym meczu okazali się lepsi od Red Dragons Pniewy, wygrywając 3:1. W Pniewach nie zagrał Rodrigo Dasaiev, który pauzował za cztery żółte kartki. W niedzielę Brazylijczyk będzie już jednak do dyspozycji szkoleniowca Piasta.

Gliwiczanie tym samym mają już rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania w których zgromadzili 28. punktów, co daje im na ten momen trzecią lokatę w tabeli. Niebiesko-czerwoni strzelili już 45. bramek, tracąc przy tym tylko 15. Jeśli chodzi o gole stracone to jest to najlepszy wynik w Futsal Ekstraklasie.

Najskuteczniejszym strzelcem Piasta jest Mateusz Mrowiec. Grający na pozycji pivota zawodnik ma już 9. trafień na koncie. Po sześć zdobyli Dasajev, Gustavo i Franz.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisje będzie można zobaczyć na platformie TVcom.pl (TUTAJ)