W ten weekend zostaną rozegrane dwa mecze zaległe z  10. kolejki PKO BP Ekstraklasy oraz sześć spotkań z 11. serii. Dwa mecze odbyły się awansem. Dla drużyny Piasta będzie to bardzo intensywny weekend. Gliwiczanie już w piątek zmierzą się z Górnikiem Zabrze, a w poniedziałek podejmą Lechię Gdańsk.  

Pewnym plusem dla ekipy Waldemara Fornalika jest to, że nie muszą podróżować. Będzie więc trochę czasu na analizę oraz na przygotowanie do spotkania z Lechią. Teoretycznie sił nie powinno zabraknąć, bo  ostatni mecz niebiesko-czerwoni grali miesiąc temu, ale trzeba brać pod uwagę, że część zawodników przechodziła infekcję koronawirusa SARS-Cov-2, więc nie mogli normalnie trenować. Urazy za to powinni  wyleczyć już kontuzjowani gracze. Wszyscy czekają na zdrowego Gerarda Badią. Katalończyk jeśli jest w pełni sił, to potrafimy zrobić różnicę, szczególnie w meczach przeciwko Górnikowi Zabrze.

W tej sytuacji forma gliwiczan jest wielką niewiadomą, ale gorzej chyba być już nie może niż przed tą długą przerwą.  Piast bowiem głównie przegrywał i raził nieskutecznością. W 8. rozegranych spotkaniach niebiesko-czerwoni zdobyli ledwie 5. goli, tracąc przy tym 14. To wstydliwy wynik zarówno w ofensywie jak i defensywie. Ta sytuacja i wynik sportowy jest zaskoczeniem dla wszystkich. W zgodnej opinie bowiem Piast ma potencjał sportowy znacznie większy niż wskazuje na to tabela. To liczby jednak decydują o tym, jakie miejsce w niej się zajmuje. Mecz z Górnikiem Zabrze to nie tylko rywalizacja o punkty, to także prestiżowy pojedynek z czego zdają sobie sprawę piłkarze obu zespołów. Samymi jednak ambicjami nie da się wygrać. Trzeba pokazać swoją sportową wyższość na murawie.  W piątek faworytem będzie więc Górnik z racji zajmowanego miejsca czy atutu własnego boiska. Przy Okrzei mają jednak nadzieję, że mimo tego będzie to mecz w którym nastąpi przełamanie.

Sędziować to spotkanie będą Jarosław Przybył – (Kluczbork) – Michał Obukowicz oraz Michał Sobczak, – Tomasz Wajda. VAR:Tomasz Kwiatkowski oraz Adam Kupsik.
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Relacja tekstowa TUTAJ

Mecz będą transmitować:
– Canal+ Sport Polska HD (nc+)
– Cytavision Sports 1 (IPTV)
– Sports Tonight Live (Sky UK)