Ósme już zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. W zaległym meczu z 8. kolejki gliwiczanie pokonali na wyjeździe Red Dragon Pniewy 3:1. Bramki dla gości strzelali: Gustavo, Mrowiec i Szadurski.

Do Pniew nie pojechał Rodrigo Dasaiev, który pauzował w tym meczu za żółte kartki. W tej sytuacji Orlando Duarte musiał dokonać głębokich zmian w czwórkach. Do jednej trafił Gustavo, a do drugiej Ixemad. Na początku gospodarze rzucili się na gości pewnie chcąc ich tym zaskoczyć i nawet udało im się oddać dwa strzały. Gliwiczanie jednak szybko odpowiedzieli uderzeniami Gustavo i Mrowca, pewnie jednak interweniował Błaszczyk. Potem optyczną przewagę wypracowali sobie pniewianie, ale stuprocentową sytuację mieli gliwiczanie. W 7. minucie Franz idealnie zagrał do Bugańskiego, ten jednak minął się z piłką. „Bugi” za chwilę zobaczył żółtą kartkę, a potem stracił piłkę na rzecz Kosteckiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Widuchem, nie zdołał jednak pokonać golkipera Piasta. Zaraz potem Skrzypek stanął oko w oko z Widuchem, ale po raz drugi świetnie interweniował bramkarz przyjezdnych. Orlando Duarte widząc, że gol dla Smoków wisi w powietrzu, poprosił o czas. Decyzja okazała się trafiona, bo po wznowieniu gry goście przejęli inicjatywę i coraz groźniej atakowali. W efekcie w 15 minucie to Łukasz Frajtag zarządził przerwę techniczną. Zaraz po wznowieniu gry Hoły w przeciągu kilkunastu sekund dwukrotnie strzelał na bramkę Piasta, ale niecelnie. W 18 minucie rzut rożny wykonywał Szadurski, który dograł doMrowca, a ten uderzył,  piłka jeszcze trafiła pod nogi Gustavo, który  skierował ją do bramki.. Zaraz potem Kostecki sprawdził po raz kolejny Widucha, ten jednak i tym razem skutecznie interweniował. W 19 minucie Mrowiec wyprowadził kontratak, wyłożył piłkę Soleckiemu, który miał czas i miejsce by precyzyjnie uderzyć, ale posłał piłkę obok słupka. Na 50 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy Solecki jeszcze faulował Kosteckiego za co zobaczył żółtą kartkę, a że było to piąte przewinienie, goście musieli już dograć tę odsłonę bez faulu. Udało się i na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Gospodarze wyszli na drugą połowę ze słusznym założeniem, że nie mają nic do stracenia i trzeba rzucić wszystko na jedną szalę. Szybko jednak mogli zostać skarceni, bo celnie strzelał Mrowiec, ale Błaszczyk zdołał odbić piłkę, Szadurski nie trafił już w bramkę. Pniewianie jednak nie odpuścili i cały czas próbowali doprowadzić do remisu. Bliski szczęścia był Roj, który trafił w poprzeczkę. Przewaga Smoków rosła z każdą minutą, a gliwiczanie grali tak, jakby chcieli obronić te jednobramkowe prowadzenie. Dopiero w 27 minucie Szyszko odałł celny strzał, obroniony jednak rpzez Bałszczyka. Chwilę później Ixemad zagrał z rogu do Szyszki, ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie trafił w bramkę. Za chwilę Mrowiec uderzył z półobrotu – znów jednak udanie interweniował Błaszczyk. W 33 minucie Piast wykonywał rzut rożny, ale gliwiczanie stracili piłkę i nie zdążyli wrócić, co bezlitośnie wykorzystał Kostecki, zdobywając wyrównującego gola. Za chwilę Hoły oddał kolejny strzał, ale Widuch odbił piłkę. Wydawało się, że gospodarze dopną swego, ale w 35 minucie Ixemad wybijał piłkę z autu. Gustavo zgrał ją w pole karne, tam był Mrowiec, który umieścił futsalówkę w bramce. Zaraz potem trener Red Dragons zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem, ale nie przyniosło to większego zagrożenia. Na 3 sekundy przed końcem spotkania Widuch wybił piłkę a ż w pole karne, tam był już Szadurski, który głową skierował piłkę do bramki, ustalając końcowy wynik.

Pniewy – 18.11.2020, g. 20:00
Red Dragon Pniewy – Piast Gliwice 1:3 (0:1)
Bramki:
0:1 -17:40` Gustavo  Steinwandter (asysta Mateusz Mrowiec)
1:1 – 32:24` Mateusz Kostecki
1:2 33:59` Mateusz Mrowiec (asysta Gustavo  Steinwandter)
1:3 39:57` Sebastian Szadurski (asysta Michał Widuch)

Red Dragons Pniewy: Dawid Kubiak (2), Michał Roj (3), Mateusz Kostecki (8), Adrian Skrzypek (11), Tchumburidze Nukri (12), Patryk Hoły (13), Łukasz Błaszczyk (15), Oskar Stankowiak (16), Gracjan Miałkas (17), Andrey Baklanov (18), Bartłomiej Gładyszewski (21), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64)

Piast Gliwice: Michał Widuch (23), Łukasz Bogdziewicz (95) – Marek Bugański (3), Gustavo Henrique Steinwandter (7), Dominik Solecki (8), Mateusz Mrowiec (9), Rafał Franz (11), Mateusz Szyszko (16), Michał Rabiej (17), Dominik Wilk (20), Michał Widuch (23), Ixemad Jose Gonzalez Cabrera (24), Sebastian Szadurski (98)